Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 22 - October 23, 2021

BC Neu-Ulm Freitagsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Boris BELESKI
7 (6/1) 50 (31/19)
62%
2 Thomas M.
7 (5/2) 46 (27/19)
59%
3 Robin K.
4 (3/1) 34 (19/15)
56%
3 Alex N.
4 (3/1) 31 (18/13)
58%
5 Adrian R.
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
5 Manuel Roll
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
7 Tony B.
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
7 Michael H.
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
9 Michael S.
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Andrej Boschmann
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Stefan S.
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
9 Jesus T.
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
13 Carim El Amin
BC Neu-Ulm
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
13 Oliver Fritzsche
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
13 Willy W.
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
13 Daniel Doulgeris
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
Starts Oct 22, 2021, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
More info
- 9 Ball
- Kitchenrule
- 16er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5 (Verliererrunde auf 4)
- Wechselbreak

!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Manuel Roll
Philippines
Willy W.
Fri 20:25  Table 3
2   
Germany
Stefan S.
Germany
Michael S.
Fri 20:25  Table 4
3   
Germany
Alex N.
Germany
Daniel D.
Fri 20:25  Table 6
4   
Spain
Jesus T.
Germany
Andrej Boschmann
Fri 20:25  Table 5
5   
Germany
Thomas M.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 21:03  Table 6
6   
Germany
Adrian R.
Germany
Carim El Amin
Fri 21:11  Table 5
7   
Italy
Tony B.
Germany
Robin K.
Fri 21:14  Table 4
8   
Germany
Michael H.
Germany
Oliver Fritzsche
Fri 21:40  Table 6

Winner round 1

Race to 5
9   
Germany
Manuel Roll
Germany
Stefan S.
Fri 21:42  Table 3
10   
Germany
Alex N.
Spain
Jesus T.
Fri 21:52  Table 4
11   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Adrian R.
Fri 22:22  Table 5
12   
Germany
Robin K.
Germany
Michael H.
Fri 22:48  Table 6

Loser round 1

Race to 4
13   
Philippines
Willy W.
Germany
Michael S.
Fri 22:30  Table 4
14   
Germany
Daniel D.
Germany
Andrej Boschmann
Fri 22:39  Table 3
15   
Germany
Thomas M.
Germany
Carim El Amin
Fri 23:20  Table 3
16   
Italy
Tony B.
Germany
Oliver Fritzsche
Fri 23:20  Table 4

Loser round 2

Race to 4
17   
Germany
Michael S.
Germany
Michael H.
Sat 00:03  Table 3
18   
Germany
Andrej Boschmann
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:49  Table 6
19   
Germany
Thomas M.
Spain
Jesus T.
Fri 23:33  Table 3
20   
Italy
Tony B.
Germany
Stefan S.
Fri 23:51  Table 4

Winners qualification

Race to 5
21   
Germany
Manuel Roll
Germany
Alex N.
Fri 23:32  Table 5
22   
Germany
Adrian R.
Germany
Robin K.
Sat 00:16  Table 6

Loser round 3

Race to 4
23   
Germany
Michael H.
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 00:32  Table 3
24   
Germany
Thomas M.
Italy
Tony B.
Sat 00:27 

Losers qualification

Race to 4
25   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Manuel Roll
Sat 01:12  Table 6
26   
Germany
Thomas M.
Germany
Adrian R.
Sat 01:34  Table 3

Semi final

Race to 5
27   
Germany
Alex N.
North Macedonia
Boris BELESKI
 
28   
Germany
Robin K.
Germany
Thomas M.
Sat 02:20 

Final

Race to 5
29   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Thomas M.
Sat 02:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants