Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 1 - February 2, 2023

B&R kolmapäevak 01.02.2023

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marko Kurs
Break & Run
7 (6/1) 75 (45/30)
60%
12
2 Roman Kuzemko
5 (3/2) 60 (30/30)
50%
10
3 Aleksandrs Horsuns
Break & Run
3 (2/1) 37 (20/17)
54%
8
3 Nils Luhavee
Break & Run
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
8
5 Peeter Paju
5 (3/2) 56 (31/25)
55%
6
5 Elo Orle
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
6
7 Janno Piilbaum
Break & Run
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
4
7 Sander Tamm
4 (2/2) 46 (23/23)
50%
4
9 Matis Pill
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
2
9 Rene Pärnpuu
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
2
9 Kaido Pungas
Break & Run
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
2
9 Aimar Kulp
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
2
Starts Feb 1, 2023, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (12 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Rankings B&R klubiturnad 2023
Organizer Break & Run
Contact Marko Kurs (marko.kurs1@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Estonia
Peeter Paju
2
Estonia
Matis Pill
1
Wed 17:32  Table 3
2   
Estonia
Kaido Pungas
3
Estonia
Elo Orle
4
Wed 17:23  Table 1
3   
Estonia
Marko Kurs
1
Estonia
Janno Piilbaum
1
Wed 17:53  Table 4
4   
Estonia
Aimar Kulp
2
Estonia
Sander Tamm
2
Wed 17:22  Table 2

Winner round 1

Race to 7
5   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
0
Estonia
Peeter Paju
2
Wed 18:06  Table 3
6   
Estonia
Elo Orle
4
Estonia
Rene Pärnpuu
1
Wed 18:19  Table 1
7   
Estonia
Nils Luhavee
1
Estonia
Marko Kurs
1
Wed 18:36  Table 4
8   
Estonia
Sander Tamm
2
Estonia
Roman Kuzemko
1
Wed 18:10  Table 2

Loser round 1

Race to 7
9   
Estonia
Matis Pill
1
Estonia
Sander Tamm
2
Wed 19:19  Table 2
10   
Estonia
Kaido Pungas
3
Estonia
Marko Kurs
1
Wed 19:22  Table 4
11   
Estonia
Janno Piilbaum
1
Estonia
Rene Pärnpuu
1
Wed 19:02  Table 1
12   
Estonia
Aimar Kulp
2
Estonia
Peeter Paju
2
Wed 19:58  Table 2

Loser round 2

Race to 7
13   
Estonia
Sander Tamm
2
Estonia
Marko Kurs
1
Wed 20:01  Table 4
14   
Estonia
Janno Piilbaum
1
Estonia
Peeter Paju
2
Wed 20:36  Table 1

Winners qualification

Race to 7
15   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
0
Estonia
Elo Orle
4
  Table 3
16   
Estonia
Nils Luhavee
1
Estonia
Roman Kuzemko
1
Wed 19:30  Table 1

Losers qualification

Race to 7
17   
Estonia
Marko Kurs
1
Estonia
Elo Orle
4
Wed 21:03  Table 3
18   
Estonia
Peeter Paju
2
Estonia
Roman Kuzemko
1
Wed 21:39  Table 1

Semi final

Race to 7
19   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
0
R1
Estonia
Roman Kuzemko
1
Wed 22:28  Table 3
20   
Estonia
Nils Luhavee
1
Estonia
Marko Kurs
1
Wed 21:45  Table 3

Final

Race to 7
21   
Estonia
Roman Kuzemko
1
Estonia
Marko Kurs
1
R1
Wed 23:43  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants