Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 6 - December 7, 2021

Aprile in December 2021 Bola 9

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ivo Boyanov
6 (6/0) 77 (48/29)
62%
550
2 Carlos Cabello Ariza
6 (5/1) 77 (47/30)
61%
480
3 Daniel Muñoz Oliveira
6 (4/2) 68 (38/30)
56%
420
3 Gleb Semenov
5 (3/2) 65 (33/32)
51%
420
5 Rafael Guzmán
3 (2/1) 37 (21/16)
57%
370
5 Iván Núñez
4 (3/1) 46 (31/15)
67%
370
5 Liberto Vivar Gonzalez
5 (3/2) 65 (33/32)
51%
370
5 Salvador García Fernández
6 (4/2) 70 (41/29)
59%
370
9 Francisco Sanchez Gaspar
5 (3/2) 57 (32/25)
56%
330
Show more
9 Luis Alcazar
3 (1/2) 39 (18/21)
46%
330
9 Javier Lecaroz
5 (3/2) 59 (29/30)
49%
330
9 Francisco Rodriguez Barker
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
330
13 Jesus Baena Hidalgo
3 (1/2) 33 (12/21)
36%
330
13 Ruslan Ostrovskyi
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
330
13 Rafael Baena bayona
4 (2/2) 46 (25/21)
54%
330
13 Luis Soria Legaza
4 (2/2) 43 (25/18)
58%
330
17 Peter Aprile
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
300
17 Elias Bakkali
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
300
17 Miguel Ángel Sánchez
2 (0/2) 22 (7/15)
32%
300
17 Daniel Leon Medina
2 (0/2) 26 (11/15)
42%
300
17 Carlos Belmonte blanca
3 (1/2) 32 (17/15)
53%
300
17 Miguel García Escobar
2 (0/2) 16 (1/15)
6%
300
17 Manuel González Labrea
3 (1/2) 28 (10/18)
36%
300
25 Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
2 (0/2) 23 (8/15)
35%
300
25 Khader Faiez Abu-Helaiel
2 (0/2) 18 (3/15)
17%
300
25 Guillermo Leon Doblas
2 (0/2) 23 (8/15)
35%
300
9991 Danilo Bruni
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Dec 6, 2021, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Pantalones, zapatos y calectines de color oscuro.
Polo con cuello.
Prohibido cualquier tipo de ropa vaquera
Rankings Aprile 2021
Organizer Voer Kafe
Contact Peter Aprile (peter.poolsur@gmail.com, 608993592) and Gustavo Adolfo Herrera Céspedes (voerkafe@gmail.com)
More info
Saque Alternativo
Doble KO, a partir de cuartos de finales, KO Directo
A 8 partidas ganadas en Ganadores, 7 partidas ganadas en perdedores
ENFRENTAMIENTOS POR TIEMPO: Se jugará con reloj; 50 minutos por jugador para 7 partidas ganadas. Tras el punteo, se pondrá en marcha el reloj. Sí un jugador pide descanso el reloj le sigue corriendo. Solo se para en caso de necesidad de árbitro por algo excepcional. Si a un jugador se le acaba el tiempo pierde el enfrentamiento, independientemente del resultado.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
United Kingdom
Peter Aprile
Walk Over
 
2   
Spain
Miguel Ángel Sánchez
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Mon 09:56  Table 13
3   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Javier Lecaroz
Mon 09:56  Table 14
4   
Spain
Iván Núñez
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Mon 09:56  Table 15
5   
Spain
Daniel Leon Medina
Walk Over
 
6   
Spain
Miguel García Escobar
Bulgaria
Ivo Boyanov
Mon 09:56  Table 16
7   
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Mon 09:56  Table 17
8   
Walk Over
Russia
Gleb Semenov
 
9   
Spain
Rafael Guzmán
Walk Over
 
10   
Spain
Elias Bakkali
Switzerland
Danilo Bruni
Mon 10:00  Table 18
11   
Spain
Rafael Baena bayona
Spain
Guillermo Leon Doblas
Mon 09:57  Table 18
12   
Spain
Salvador García Fernández
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Mon 11:13  Table 17
13   
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Spain
Manuel González Labrea
Mon 11:21  Table 16
14   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Carlos Cabello Ariza
Mon 11:04  Table 15
15   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Mon 11:24  Table 13
16   
Walk Over
Spain
Luis Alcazar
 

Winner round 1

Race to 8
17   
United Kingdom
Peter Aprile
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Mon 11:24  Table 19
18   
Spain
Javier Lecaroz
Spain
Iván Núñez
Mon 11:28  Table 14
19   
Spain
Daniel Leon Medina
Bulgaria
Ivo Boyanov
Mon 12:12  Table 19
20   
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Russia
Gleb Semenov
Mon 11:14  Table 18
21   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
Elias Bakkali
Mon 12:13  Table 15
22   
Spain
Rafael Baena bayona
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Mon 12:29  Table 14
23   
Spain
Manuel González Labrea
Spain
Carlos Cabello Ariza
Mon 12:30  Table 16
24   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Luis Alcazar
Mon 12:37  Table 13

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Spain
Miguel Ángel Sánchez
 
26   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Mon 12:13  Table 17
27   
Walk Over
Spain
Miguel García Escobar
 
28   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Spain
Guillermo Leon Doblas
Spain
Salvador García Fernández
Mon 12:36  Table 18
31   
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Spain
Carlos Belmonte blanca
Mon 13:17  Table 16
32   
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Spain
Miguel Ángel Sánchez
Spain
Luis Soria Legaza
Mon 14:10  Table 13
34   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Manuel González Labrea
Mon 13:50  Table 19
35   
Spain
Miguel García Escobar
Spain
Rafael Baena bayona
Mon 13:20  Table 14
36   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Elias Bakkali
Mon 13:24  Table 15
37   
Walk Over
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
 
38   
Spain
Salvador García Fernández
Spain
Daniel Leon Medina
Mon 13:34  Table 18
39   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Javier Lecaroz
Mon 14:03  Table 16
40   
Spain
Jesus Baena Hidalgo
United Kingdom
Peter Aprile
Mon 13:45  Table 17

Winners qualification

Race to 8
41   
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Spain
Iván Núñez
Mon 14:11  Table 14
42   
Bulgaria
Ivo Boyanov
Russia
Gleb Semenov
Mon 14:23  Table 15
43   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Mon 14:40  Table 18
44   
Spain
Carlos Cabello Ariza
Spain
Luis Alcazar
Mon 14:45  Table 19

Loser round 3

Race to 7
45   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Mon 15:22  Table 14
46   
Spain
Rafael Baena bayona
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Mon 15:03  Table 17
47   
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Spain
Salvador García Fernández
Mon 15:09  Table 16
48   
Spain
Javier Lecaroz
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Mon 15:23  Table 13

Losers qualification

Race to 7
49   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Russia
Gleb Semenov
Mon 16:48  Table 14
50   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Mon 15:58  Table 15
51   
Spain
Salvador García Fernández
Spain
Luis Alcazar
Mon 16:22  Table 16
52   
Spain
Javier Lecaroz
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Mon 16:29  Table 17

Quarter final

Race to 8
53   
Spain
Iván Núñez
Russia
Gleb Semenov
Mon 18:25  Table 14
54   
Bulgaria
Ivo Boyanov
Spain
Salvador García Fernández
Mon 18:25  Table 15
55   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Mon 18:25  Table 16
56   
Spain
Carlos Cabello Ariza
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Mon 18:25  Table 17

Semi final

Race to 8
57   
Russia
Gleb Semenov
Bulgaria
Ivo Boyanov
Mon 20:06  Table 16
58   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Carlos Cabello Ariza
Mon 19:54  Table 15

Final

Race to 8
59   
Bulgaria
Ivo Boyanov
Spain
Carlos Cabello Ariza
Mon 21:41  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants