Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 4, 2021

Aprile in December 2021 Bola 8

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Carlos Cabello Ariza
5 (5/0) 41 (30/11)
73%
550
2 Salvador García Fernández
5 (4/1) 42 (28/14)
67%
480
3 Iván Núñez
5 (4/1) 40 (27/13)
68%
420
3 Daniel Muñoz Oliveira
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
420
5 Rafael Guzmán
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
370
5 Liberto Vivar Gonzalez
5 (3/2) 39 (20/19)
51%
370
5 Luis Soria Legaza
6 (4/2) 40 (26/14)
65%
370
5 Carlos Belmonte blanca
5 (3/2) 39 (20/19)
51%
370
9 Ruslan Ostrovskyi
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
330
Show more
9 Francisco Sanchez Gaspar
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
330
9 Gleb Semenov
5 (3/2) 36 (21/15)
58%
330
9 Francisco Rodriguez Barker
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
330
13 Elias Bakkali
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
330
13 Jesus Baena Hidalgo
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
330
13 Rafael Baena bayona
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
330
13 Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
330
17 Danilo Bruni
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
300
17 José Maria Vega
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
300
17 Diego Villa Muñoz
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
300
17 Peter Aprile
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
300
17 Miguel Ángel Sánchez
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
300
17 Javier Lecaroz
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
300
17 Miguel García Escobar
2 (0/2) 11 (0/11)
0%
300
17 Manuel González Labrea
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
300
25 Khader Faiez Abu-Helaiel
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
300
Starts Dec 4, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Pantalones, zapatos y calectines de color oscuro.
Polo con cuello.
Prohibido cualquier tipo de ropa vaquera
Rankings Aprile 2021
Organizer Voer Kafe
Contact Peter Aprile (peter.poolsur@gmail.com, 608993592) and Gustavo Adolfo Herrera Céspedes (voerkafe@gmail.com)
More info
Saque Alternativo
Doble KO, a partir de cuartos de finales, KO Directo
A 6 partidas ganadas en Ganadores, 5 partidas ganadas en perdedores
ENFRENTAMIENTOS POR TIEMPO: Se jugará con reloj; 50 minutos por jugador para 6 partidas ganadas. Tras el punteo, se pondrá en marcha el reloj. Sí un jugador pide descanso el reloj le sigue corriendo. Solo se para en caso de necesidad de árbitro por algo excepcional. Si a un jugador se le acaba el tiempo pierde el enfrentamiento, independientemente del resultado.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Walk Over
 
2   
Spain
Iván Núñez
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Sat 11:03  Table 13
3   
Spain
Elias Bakkali
Spain
Miguel Ángel Sánchez
Sat 11:03  Table 14
4   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Sat 11:03  Table 15
5   
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Walk Over
 
6   
Spain
Francisco Rodriguez Barker
United Kingdom
Peter Aprile
Sat 11:03  Table 16
7   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Rafael Baena bayona
Sat 11:03  Table 17
8   
Walk Over
Spain
Carlos Cabello Ariza
 
9   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Walk Over
 
10   
Spain
Javier Lecaroz
Spain
Manuel González Labrea
R1
Sat 11:03  Table 18
11   
Russia
Gleb Semenov
Spain
José Maria Vega
Sat 11:03  Table 19
12   
Walk Over
Spain
Rafael Guzmán
 
13   
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Walk Over
 
14   
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Spain
Diego Villa Muñoz
Sat 11:57  Table 13
15   
Switzerland
Danilo Bruni
R1
Spain
Miguel García Escobar
Sat 12:03  Table 17
16   
Walk Over
Spain
Salvador García Fernández
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Iván Núñez
Sat 11:57  Table 19
18   
Spain
Elias Bakkali
Spain
Carlos Belmonte blanca
Sat 12:16  Table 14
19   
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Sat 12:14  Table 16
20   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sat 12:05  Table 15
21   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Manuel González Labrea
Sat 12:01  Table 18
22   
Russia
Gleb Semenov
Spain
Rafael Guzmán
Sat 12:44  Table 13
23   
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Sat 12:46  Table 17
24   
Switzerland
Danilo Bruni
Spain
Salvador García Fernández
Sat 12:55  Table 15

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
 
26   
Spain
Miguel Ángel Sánchez
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Sat 13:12  Table 18
27   
Walk Over
United Kingdom
Peter Aprile
 
28   
Spain
Rafael Baena bayona
Walk Over
 
29   
Walk Over
Spain
Javier Lecaroz
 
30   
Spain
José Maria Vega
Walk Over
 
31   
Walk Over
Spain
Diego Villa Muñoz
 
32   
Spain
Miguel García Escobar
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Switzerland
Danilo Bruni
Sat 13:40  Table 15
34   
Spain
Miguel Ángel Sánchez
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Sat 14:28  Table 18
35   
United Kingdom
Peter Aprile
Russia
Gleb Semenov
Sat 14:35  Table 14
36   
Spain
Rafael Baena bayona
Spain
Manuel González Labrea
Sat 13:40  Table 16
37   
Spain
Javier Lecaroz
Spain
Luis Soria Legaza
Sat 13:40  Table 14
38   
Spain
José Maria Vega
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Sat 13:41  Table 19
39   
Spain
Diego Villa Muñoz
Spain
Elias Bakkali
Sat 13:55  Table 17
40   
Spain
Miguel García Escobar
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Sat 14:12  Table 13

Winners qualification

Race to 6
41   
Spain
Iván Núñez
Spain
Carlos Belmonte blanca
Sat 14:37  Table 17
42   
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sat 14:51  Table 16
43   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Rafael Guzmán
Sat 14:34  Table 15
44   
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Spain
Salvador García Fernández
Sat 15:14  Table 13

Loser round 3

Race to 5
45   
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Sat 15:28  Table 15
46   
Russia
Gleb Semenov
Spain
Rafael Baena bayona
Sat 15:28  Table 14
47   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Sat 15:28  Table 18
48   
Spain
Elias Bakkali
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Sat 15:41  Table 17

Losers qualification

Race to 5
49   
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Sat 16:21  Table 15
50   
Russia
Gleb Semenov
Spain
Carlos Belmonte blanca
Sat 16:07  Table 16
51   
Spain
Luis Soria Legaza
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Sat 16:33  Table 14
52   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Rafael Guzmán
Sat 17:04  Table 16

Quarter final

Race to 6
53   
Spain
Iván Núñez
Spain
Rafael Guzmán
Sat 18:02  Table 14
54   
Spain
Carlos Cabello Ariza
Spain
Carlos Belmonte blanca
Sat 18:02  Table 15
55   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Sat 18:02  Table 16
56   
Spain
Salvador García Fernández
Spain
Luis Soria Legaza
Sat 18:02  Table 17

Semi final

Race to 6
57   
Spain
Iván Núñez
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sat 18:57  Table 15
58   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Salvador García Fernández
Sat 19:16  Table 16

Final

Race to 6
59   
Spain
Carlos Cabello Ariza
Spain
Salvador García Fernández
Sat 20:10  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants