Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 5, 2021

Aprile in December 2021 Bola 10

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Carlos Cabello Ariza
7 (6/1) 77 (46/31)
60%
550
2 Iván Núñez
6 (5/1) 64 (41/23)
64%
480
3 Rafael Guzmán
6 (4/2) 63 (35/28)
56%
420
3 Javier Muñoz
6 (4/2) 60 (35/25)
58%
420
5 Daniel Muñoz Oliveira
4 (3/1) 46 (27/19)
59%
370
5 Francisco Sanchez Gaspar
3 (2/1) 31 (18/13)
58%
370
5 Luis Soria Legaza
4 (3/1) 41 (24/17)
59%
370
5 Salvador García Fernández
5 (3/2) 53 (29/24)
55%
370
9 Elias Bakkali
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
330
Show more
9 Gleb Semenov
4 (2/2) 37 (19/18)
51%
330
9 Carlos Belmonte blanca
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
330
9 Manuel González Labrea
5 (3/2) 48 (26/22)
54%
330
13 Ruslan Ostrovskyi
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
330
13 Marta Vida de León
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
330
13 Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
3 (1/2) 23 (7/16)
30%
330
13 Javier Lecaroz
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
330
17 Danilo Bruni
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
17 Jesus Baena Hidalgo
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
300
17 Rafael Baena bayona
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
300
17 Miguel Ángel Sánchez
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
300
17 Liberto Vivar Gonzalez
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
300
17 Khader Faiez Abu-Helaiel
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
17 Miguel García Escobar
2 (0/2) 14 (1/13)
7%
300
17 Francisco Rodriguez Barker
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
25 Peter Aprile
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
300
Starts Dec 5, 2021, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Pantalones, zapatos y calectines de color oscuro.
Polo con cuello.
Prohibido cualquier tipo de ropa vaquera
Rankings Aprile 2021
Organizer Voer Kafe
Contact Peter Aprile (peter.poolsur@gmail.com, 608993592) and Gustavo Adolfo Herrera Céspedes (voerkafe@gmail.com)
More info
Saque Alternativo
Doble KO, a partir de cuartos de finales, KO Directo
A 7 partidas ganadas en Ganadores, 6 partidas ganadas en perdedores
ENFRENTAMIENTOS POR TIEMPO: Se jugará con reloj; 50 minutos por jugador para 7 partidas ganadas. Tras el punteo, se pondrá en marcha el reloj. Sí un jugador pide descanso el reloj le sigue corriendo. Solo se para en caso de necesidad de árbitro por algo excepcional. Si a un jugador se le acaba el tiempo pierde el enfrentamiento, independientemente del resultado.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Spain
Javier Lecaroz
Walk Over
 
2   
Spain
Miguel Ángel Sánchez
Spain
Luis Soria Legaza
Sun 10:59  Table 13
3   
Spain
Manuel González Labrea
England
Peter Aprile
Sun 10:59  Table 14
4   
Spain
Carlos Cabello Ariza
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Sun 10:59  Table 15
5   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Walk Over
 
6   
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Sun 10:59  Table 16
7   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Rafael Guzmán
Sun 10:59  Table 17
8   
Walk Over
Spain
Elias Bakkali
 
9   
Spain
Miguel García Escobar
Walk Over
 
10   
Spain
Francisco Rodriguez Barker
R1
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Sun 10:59  Table 18
11   
Spain
Marta Vida de León
Spain
Salvador García Fernández
Sun 10:59  Table 19
12   
Walk Over
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
 
13   
Switzerland
Danilo Bruni
Walk Over
 
14   
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Spain
Javier Muñoz
Sun 12:11  Table 14
15   
Spain
Rafael Baena bayona
Spain
Iván Núñez
Sun 12:05  Table 15
16   
Walk Over
Russia
Gleb Semenov
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Spain
Javier Lecaroz
Spain
Luis Soria Legaza
Sun 12:49  Table 14
18   
Spain
Manuel González Labrea
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sun 12:15  Table 19
19   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Sun 12:28  Table 18
20   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
Elias Bakkali
Sun 12:09  Table 17
21   
Spain
Miguel García Escobar
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
R2
Sun 12:37  Table 13
22   
Spain
Salvador García Fernández
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Sun 12:23  Table 16
23   
Switzerland
Danilo Bruni
Spain
Javier Muñoz
Sun 13:41  Table 13
24   
Spain
Iván Núñez
Russia
Gleb Semenov
Sun 13:26  Table 15

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Spain
Miguel Ángel Sánchez
 
26   
England
Peter Aprile
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Sun 13:00  Table 16
27   
Walk Over
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
 
28   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Walk Over
 
29   
Walk Over
Spain
Francisco Rodriguez Barker
 
30   
Spain
Marta Vida de León
Walk Over
 
31   
Walk Over
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
 
32   
Spain
Rafael Baena bayona
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Spain
Miguel Ángel Sánchez
Russia
Gleb Semenov
Sun 14:36  Table 15
34   
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Switzerland
Danilo Bruni
Sun 15:12  Table 19
35   
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Sun 13:52  Table 16
36   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Miguel García Escobar
Sun 13:41  Table 19
37   
Spain
Francisco Rodriguez Barker
Spain
Elias Bakkali
Sun 13:31  Table 17
38   
Spain
Marta Vida de León
Spain
Jesus Baena Hidalgo
Sun 13:45  Table 14
39   
Spain
Liberto Vivar Gonzalez
Spain
Manuel González Labrea
Sun 13:43  Table 18
40   
Spain
Rafael Baena bayona
Spain
Javier Lecaroz
Sun 14:22  Table 18

Winners qualification

Race to 7
41   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sun 15:10  Table 17
42   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Rafael Guzmán
Sun 15:12  Table 18
43   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Salvador García Fernández
Sun 15:10  Table 14
44   
Spain
Javier Muñoz
Spain
Iván Núñez
Sun 15:14  Table 13

Loser round 3

Race to 6
45   
Russia
Gleb Semenov
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Sun 16:06  Table 19
46   
Spain
Gustavo Adolfo Herrera Céspedes
Spain
Carlos Belmonte blanca
Sun 15:23  Table 15
47   
Spain
Elias Bakkali
Spain
Marta Vida de León
Sun 15:05  Table 16
48   
Spain
Manuel González Labrea
Spain
Javier Lecaroz
Sun 16:02  Table 15

Losers qualification

Race to 6
49   
Russia
Gleb Semenov
Spain
Rafael Guzmán
Sun 17:21  Table 17
50   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sun 16:43  Table 14
51   
Spain
Elias Bakkali
Spain
Javier Muñoz
Sun 16:32  Table 16
52   
Spain
Manuel González Labrea
Spain
Salvador García Fernández
Sun 17:21  Table 15

Quarter final

Race to 7
53   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
Javier Muñoz
Sun 18:23  Table 14
54   
Spain
Francisco Sanchez Gaspar
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sun 18:23  Table 15
55   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Rafael Guzmán
Sun 18:23  Table 16
56   
Spain
Iván Núñez
Spain
Salvador García Fernández
Sun 18:23  Table 17

Semi final

Race to 7
57   
Spain
Javier Muñoz
Spain
Carlos Cabello Ariza
Sun 20:07  Table 16
58   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
Iván Núñez
Sun 20:07  Table 15

Final

Race to 7
59   
Spain
Carlos Cabello Ariza
Spain
Iván Núñez
Sun 21:40  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants