Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 12 - February 13, 2024

Amnezja Snooker CUP 12.2.2024r.

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Bangladesh Dariusz Wiśniewski
6 (6/0) 14 (13/1)
93%
39 18
2 Poland Piotr Bereza
6 (2/1) 15 (8/7)
53%
15
3 Poland Łukasz Jezierski
5 (2/1) 10 (6/4)
60%
10
3 Poland Sławomir Ślusarski
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
10
5 Poland Dominik Janas
4 (0/2) 8 (2/6)
25%
6
5 Poland Dariusz Szymański
4 (1/1) 8 (4/4)
50%
6
5 Poland Rafal KULIG
4 (1/1) 8 (4/4)
50%
6
5 Poland Witold Bystrzycki
4 (1/1) 8 (4/4)
50%
6
9 Poland Tomasz Winsze
3 (0/2) 6 (1/5)
17%
2
9 Poland Marcin Jezierski
3 (0/1) 6 (2/4)
33%
2
9 Poland Artur Januszewski
3 (0/2) 6 (1/5)
17%
2
12 England Sylwester Owczarek
3 (0/2) 6 (1/5)
17%
1
Starts Feb 12, 2024, 5:00 PM Until Feb 13, 2024 (local time)
Entry deadline Feb 12, 2024, 2:00 PM (local time)
Organizer Amnezja Snooker Club
Contact Witold Bystrzycki (witek@kalplast.pl)
Rankings Amnezja CUP 2024
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
More info
Każdy mecz grupowy to dwa frejmy.
Z każdej grupy do gier pucharowych wychodzi 2 zawodników.
O pozycji w grupie decydują wg kolejności: punkty, zwycięstwa, bilans partii, H2H, partie wygrane, partie przegrane.
W przypadku zajmowania przez kilku zawodników tego samego miejsca w danej grupie, zawodnicy rozgrywają między sobą dogrywkę na czarnej bili (do 2-óch), chyba że każdy z zainteresowanych zawodników ma zagwarantowane wyjście z grupy, wówczas ustalenie końcowej kolejności miejsc w grupie odbywa się za pomocą losowania.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Witold Bystrzycki 3 1 2 0 4 2 2 0 0 0 0.667 4
1 Łukasz Jezierski 3 1 2 0 4 2 2 0 0 0 0.667 4
3 Piotr Bereza 3 0 3 0 3 3 0 0 0 0 0.5 3
4 Sylwester Owczarek 3 0 1 2 1 5 -4 0 0 0 0.167 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dariusz Szymański 3 1 2 0 4 2 2 0 0 0 0.667 4
1 Rafal KULIG 3 1 2 0 4 2 2 0 0 0 0.667 4
3 Dominik Janas 3 0 2 1 2 4 -2 0 0 0 0.333 2
3 Marcin Jezierski 3 0 2 1 2 4 -2 0 0 0 0.333 2
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dariusz Wiśniewski 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 6
2 Sławomir Ślusarski 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 4
3 Tomasz Winsze 3 0 1 2 1 5 -4 0 0 0 0.167 1
3 Artur Januszewski 3 0 1 2 1 5 -4 0 0 0 0.167 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Best of 3
1-A   
Poland
Łukasz Jezierski
England
Sylwester Owczarek
Mon 17:31 
2-A   
Poland
Piotr Bereza
Poland
Witold Bystrzycki
Mon 17:31 
3-B   
Poland
Dariusz Szymański
Poland
Dominik Janas
Mon 17:58 
4-B   
Poland
Rafal KULIG
Poland
Marcin Jezierski
Mon 17:31 
5-C   
Poland
Sławomir Ślusarski
Poland
Artur Januszewski
Mon 17:31 
6-C   
Bangladesh
Dariusz Wiśniewski
Poland
Tomasz Winsze
Mon 20:47 

Round 2

Best of 3
7-A   
Poland
Łukasz Jezierski
Poland
Witold Bystrzycki
Mon 19:31 
8-A   
England
Sylwester Owczarek
Poland
Piotr Bereza
Mon 18:06 
9-B   
Poland
Dariusz Szymański
Poland
Marcin Jezierski
Mon 19:31 
10-B   
Poland
Dominik Janas
Poland
Rafal KULIG
Mon 19:32 
11-C   
Poland
Sławomir Ślusarski
Poland
Tomasz Winsze
Mon 17:57 
12-C   
Poland
Artur Januszewski
Bangladesh
Dariusz Wiśniewski
Mon 18:21 

Round 3

Best of 3
13-A   
Poland
Łukasz Jezierski
Poland
Piotr Bereza
Mon 20:44 
14-A   
Poland
Witold Bystrzycki
England
Sylwester Owczarek
Mon 19:32 
15-B   
Poland
Dariusz Szymański
Poland
Rafal KULIG
Mon 20:49 
16-B   
Poland
Marcin Jezierski
Poland
Dominik Janas
Mon 20:49 
17-C   
Poland
Sławomir Ślusarski
Bangladesh
Dariusz Wiśniewski
Mon 19:32 
18-C   
Poland
Tomasz Winsze
Poland
Artur Januszewski
Mon 19:32 

Quarter final

Best of 3
19   
Bangladesh
Dariusz Wiśniewski
Poland
Dominik Janas
Mon 21:54  Table 1
20   
Poland
Dariusz Szymański
Poland
Łukasz Jezierski
Mon 21:54  Table 2
21   
Poland
Witold Bystrzycki
Poland
Sławomir Ślusarski
Mon 21:54  Table 3
22   
Poland
Rafal KULIG
Poland
Piotr Bereza
Mon 21:54  Table 4

Semi final

Best of 3
23   
Bangladesh
Dariusz Wiśniewski
Poland
Łukasz Jezierski
Wed 12:57 
24   
Poland
Sławomir Ślusarski
Poland
Piotr Bereza
Wed 12:57 

Final

Best of 3
25   
Bangladesh
Dariusz Wiśniewski
Poland
Piotr Bereza
Wed 12:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants