Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 4, 2022

Adam Cup steel darts 03

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Jun 4, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer BC Relax
Contact Jaroslav Kern (jaro.kern@gmail.com, +421915668636)
More info
Šípkový turnaj 501 double out
System:
podla poctu, DKO, skupiny, podla dohody. Max. 32 hracov.
4x terc Winmau blade 5 double core
Startovne : 15 eur
Ceny : 1-4 miesto pohare
1. Miesto 80 eur
2. Miesto 60 eur
2x 3. Miesto 40 eur

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maroš Tokarčík 9 8 0 1 26 8 18 0 0 0 0.765 8
2 Markus Buchovecky 9 7 0 2 23 11 12 0 0 0 0.676 7
3 Jaroslav Kern 9 6 0 3 19 13 6 0 0 0 0.594 6
4 Johny Kovalčik 9 5 0 4 21 15 6 0 0 0 0.583 5
5 Frederik Damián Hajastek 9 5 0 4 19 19 0 0 0 0 0.5 5
6 Vladimír Kulka 9 4 0 5 20 17 3 0 0 0 0.541 4
7 Samuel Lapšanský 9 4 0 5 16 20 -4 0 0 0 0.444 4
8 Tomáš Čandík 9 3 0 6 16 22 -6 0 0 0 0.421 3
9 Ján Drobňák 9 3 0 6 13 22 -9 0 0 0 0.371 3
10 Maria Lazarova 9 0 0 9 1 27 -26 0 0 0 0.036 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Samuel Lapšanský
Sat 12:27  Table 1
2   
Slovakia
Ján Drobňák
Slovakia
Maria Lazarova
Sat 12:27  Table 2
3   
Slovakia
Vladimír Kulka
Slovakia
Markus Buchovecky
Sat 12:27  Table 3
4   
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Slovakia
Johny Kovalčik
Sat 12:27  Table 4
5   
Slovakia
Tomáš Čandík
Slovakia
Maroš Tokarčík
Sat 12:51  Table 1

Round 2

Race to 3
6   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Maria Lazarova
Sat 13:09  Table 2
7   
Slovakia
Samuel Lapšanský
Slovakia
Markus Buchovecky
Sat 12:51  Table 3
8   
Slovakia
Ján Drobňák
Slovakia
Johny Kovalčik
Sat 13:10  Table 4
9   
Slovakia
Vladimír Kulka
Slovakia
Maroš Tokarčík
Sat 13:20  Table 1
10   
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Slovakia
Tomáš Čandík
Sat 13:26  Table 4

Round 3

Race to 3
11   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Markus Buchovecky
Sat 13:32  Table 2
12   
Slovakia
Maria Lazarova
Slovakia
Johny Kovalčik
Sat 13:32  Table 3
13   
Slovakia
Samuel Lapšanský
Slovakia
Maroš Tokarčík
Sat 13:49  Table 1
14   
Slovakia
Ján Drobňák
Slovakia
Tomáš Čandík
Sat 14:05  Table 2
15   
Slovakia
Vladimír Kulka
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Sat 14:06  Table 3

Round 4

Race to 3
16   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Johny Kovalčik
Sat 14:06  Table 4
17   
Slovakia
Markus Buchovecky
Slovakia
Maroš Tokarčík
Sat 14:08  Table 1
18   
Slovakia
Maria Lazarova
Slovakia
Tomáš Čandík
Sat 14:57  Table 1
19   
Slovakia
Samuel Lapšanský
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Sat 14:30  Table 3
20   
Slovakia
Ján Drobňák
Slovakia
Vladimír Kulka
Sat 14:57  Table 4

Round 5

Race to 3
21   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Maroš Tokarčík
Sat 14:58  Table 2
22   
Slovakia
Johny Kovalčik
Slovakia
Tomáš Čandík
Sat 15:22  Table 1
23   
Slovakia
Markus Buchovecky
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Sat 15:04  Table 3
24   
Slovakia
Maria Lazarova
Slovakia
Vladimír Kulka
Sat 15:27  Table 4
25   
Slovakia
Samuel Lapšanský
Slovakia
Ján Drobňák
Sat 15:27  Table 2

Round 6

Race to 3
26   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Tomáš Čandík
Sat 15:53  Table 1
27   
Slovakia
Maroš Tokarčík
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Sat 15:43  Table 3
28   
Slovakia
Johny Kovalčik
Slovakia
Vladimír Kulka
Sat 16:05  Table 3
29   
Slovakia
Markus Buchovecky
Slovakia
Ján Drobňák
Sat 16:21  Table 4
30   
Slovakia
Maria Lazarova
Slovakia
Samuel Lapšanský
Sat 16:07  Table 2

Round 7

Race to 3
31   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Sat 16:32  Table 1
32   
Slovakia
Tomáš Čandík
Slovakia
Vladimír Kulka
Sat 16:33  Table 3
33   
Slovakia
Maroš Tokarčík
Slovakia
Ján Drobňák
Sat 16:42  Table 4
34   
Slovakia
Johny Kovalčik
Slovakia
Samuel Lapšanský
Sat 16:40  Table 2
35   
Slovakia
Markus Buchovecky
Slovakia
Maria Lazarova
Sat 16:56  Table 3

Round 8

Race to 3
36   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Vladimír Kulka
Sat 16:57  Table 1
37   
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Slovakia
Ján Drobňák
Sat 17:01  Table 4
38   
Slovakia
Tomáš Čandík
Slovakia
Samuel Lapšanský
Sat 16:56  Table 2
39   
Slovakia
Maroš Tokarčík
Slovakia
Maria Lazarova
Sat 17:27  Table 1
40   
Slovakia
Johny Kovalčik
Slovakia
Markus Buchovecky
Sat 17:28  Table 3

Round 9

Race to 3
41   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Ján Drobňák
Sat 17:40  Table 4
42   
Slovakia
Vladimír Kulka
Slovakia
Samuel Lapšanský
Sat 17:33  Table 2
43   
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Slovakia
Maria Lazarova
Sat 18:08  Table 2
44   
Slovakia
Tomáš Čandík
Slovakia
Markus Buchovecky
Sat 17:50  Table 3
45   
Slovakia
Maroš Tokarčík
Slovakia
Johny Kovalčik
Sat 17:51  Table 1

Quarter final

Race to 4
46   
Slovakia
Maroš Tokarčík
Slovakia
Tomáš Čandík
Sat 18:44  Table 1
47   
Slovakia
Frederik Damián Hajastek
Slovakia
Johny Kovalčik
Sat 18:44  Table 2
48   
Slovakia
Jaroslav Kern
Slovakia
Vladimír Kulka
Sat 18:44  Table 3
49   
Slovakia
Samuel Lapšanský
Slovakia
Markus Buchovecky
Sat 18:44  Table 4

Semi final

Race to 4
50   
Slovakia
Tomáš Čandík
Slovakia
Johny Kovalčik
Sat 19:44  Table 1
51   
Slovakia
Vladimír Kulka
Slovakia
Markus Buchovecky
Sat 19:44  Table 3

Final

Race to 5
52   
Slovakia
Johny Kovalčik
Slovakia
Vladimír Kulka
Sat 20:25  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants