Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 3, 2024

ARAMITH/SIMONIS EVENT TWO - DIVISION C.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Lithuania Dmitrijus Teriajevas
7 (6/1) 58 (39/19)
67%
2 Wales Anthony Bevan
5 (4/1) 51 (33/18)
65%
3 Philippines GJ Oyangoren
SMB
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
3 England Rich Saunders
5 (3/2) 49 (25/24)
51%
5 United Kingdom Dan Jenkins
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
5 United Kingdom Nik Stapley
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
7 United Kingdom Barry Ferguson
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
7 England Ben Taylor-Fuente
3 (1/2) 23 (7/16)
30%
9 Bangladesh Tazz Ali
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
9 England Patrick Gill
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
9 United Kingdom Rich Fulwell
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
9 England Danny Johnson
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
13 United Kingdom Andrew Carter
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
13 United Kingdom Liam Davis
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
13 United Kingdom Alan Morgan
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
Starts Mar 3, 2024, 9:30 AM (local time)
Organizer Total9Ball
Contact Phillip Wildman (pl_wildman@hotmail.co.uk)
Format Double to Single elimination (15 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Philippines
GJ Oyangoren
Walk Over
 
2   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
England
Ben Taylor-Fuente
Sun 09:47  Table 13
3   
England
Rich Saunders
United Kingdom
Dan Jenkins
Sun 09:47  Table 14
4   
United Kingdom
Barry Ferguson
United Kingdom
Liam Davis
Sun 09:48  Table 15
5   
United Kingdom
Alan Morgan
United Kingdom
Nik Stapley
Sun 09:48  Table 16
6   
England
Danny Johnson
Bangladesh
Tazz Ali
Sun 09:48  Table 17
7   
England
Patrick Gill
R1
United Kingdom
Rich Fulwell
Sun 09:48  Table 18
8   
Wales
Anthony Bevan
United Kingdom
Andrew Carter
Sun 09:48  Table 19

Winner round 1

Race to 7
9   
Philippines
GJ Oyangoren
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 11:37  Table 20
10   
England
Rich Saunders
United Kingdom
Barry Ferguson
Sun 11:33  Table 14
11   
United Kingdom
Nik Stapley
England
Danny Johnson
Sun 11:19  Table 15
12   
England
Patrick Gill
Wales
Anthony Bevan
Sun 11:51  Table 19

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
England
Ben Taylor-Fuente
 
14   
United Kingdom
Dan Jenkins
United Kingdom
Liam Davis
Sun 14:04  Table 19
15   
United Kingdom
Alan Morgan
Bangladesh
Tazz Ali
Sun 12:56  Table 17
16   
United Kingdom
Rich Fulwell
United Kingdom
Andrew Carter
Sun 13:09  Table 14

Loser round 2

Race to 5
17   
England
Ben Taylor-Fuente
England
Patrick Gill
Sun 14:07  Table 15
18   
United Kingdom
Dan Jenkins
England
Danny Johnson
R1
Sun 15:08  Table 20
19   
Bangladesh
Tazz Ali
United Kingdom
Barry Ferguson
Sun 14:24  Table 17
20   
United Kingdom
Rich Fulwell
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 14:13  Table 13

Winners qualification

Race to 7
21   
Philippines
GJ Oyangoren
England
Rich Saunders
Sun 14:59  Table 14
22   
United Kingdom
Nik Stapley
Wales
Anthony Bevan
Sun 15:07  Table 19

Loser round 3

Race to 5
23   
England
Ben Taylor-Fuente
United Kingdom
Dan Jenkins
Sun 16:10  Table 14
24   
United Kingdom
Barry Ferguson
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 15:34  Table 16

Losers qualification

Race to 5
25   
United Kingdom
Dan Jenkins
England
Rich Saunders
Sun 16:48  Table 16
26   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
United Kingdom
Nik Stapley
Sun 16:21  Table 19

Semi final

Race to 7
27   
Philippines
GJ Oyangoren
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 17:43  Table 16
28   
Wales
Anthony Bevan
England
Rich Saunders
Sun 17:42  Table 19

Final

Race to 7
29   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Wales
Anthony Bevan
Sun 18:52  Table 13

Participants