Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 6, 2022

AJBT - Summer Open 10 ball - 3ème édition

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Thierry Kalb
6 (6/0) 41 (32/9)
78%
2 Visal Peou
6 (5/1) 43 (27/16)
63%
3 Fabien Tormen
4 (3/1) 28 (15/13)
54%
3 Rado Doroslovac
5 (4/1) 37 (22/15)
59%
5 Christian Jungels
3 (2/1) 21 (13/8)
62%
5 Florian Vögele
4 (3/1) 31 (19/12)
61%
5 Soufiane Raissouni
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
5 Christophe Nussbaumer
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
9 Joaquim Barbosa
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
Show more
9 Yannick Testolin
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
9 Ricardo Fonseca
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
9 Stephane TOSCANO
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
9 Eduard Bregu
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
9 Martinus ANDRES
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
9 Sead Bojadzic
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
9 Roger Weyer
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
17 Frank Orth
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
17 Reda Lamane
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Julien Guilhem
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Daniel SILVA
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
17 Achraf Amm
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
17 Florent Hinckel
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
17 Albert Pettener
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
17 Yves Stuppy
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
25 Kévin Morelle
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
25 Laurent Fride
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
Entry deadline Aug 5, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Aug 6, 2022, 8:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer AJB Thionville 57 - FTOR
Contact Fabien Tormen
More info
3ème Edition du Summer Open 10 ball

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Reda Lamane
Walk Over
 
2   
Morocco
Soufiane Raissouni
Germany
Yves Stuppy
Sat 11:42  Table 1
3   
France
Martinus ANDRES
France
Laurent Fride
Sat 09:57  Table 1
4   
France
Stephane Toscano
Cambodia
Visal Peou
Sat 10:55  Table 1
5   
Luxembourg
Ricardo Fonseca
Walk Over
 
6   
Germany
Florian Vögele
France
Yannick Testolin
Sat 09:05  Table 1
7   
Luxembourg
Roger Weyer
R1
Slovenia
Rado Doroslovac
Sat 09:47  Table 3
8   
Walk Over
Germany
Frank Orth
 
9   
Luxembourg
Fabien Tormen
Walk Over
 
10   
France
Albert Pettener
Luxembourg
Sead Bojadzic
Sat 08:51  Table 2
11   
France
Julien Guilhem
France
Florent Hinckel
Sat 10:40  Table 2
12   
Walk Over
Luxembourg
Christian Jungels
 
13   
France
Achraf Amm
France
Kévin Morelle
Sat 08:51  Table 3
14   
Portugal
Joaquim Barbosa
Portugal
Daniel SILVA
Sat 10:47  Table 3
15   
Luxembourg
Christophe Nussbaumer
Thierry Kalb
Sat 11:32  Table 3
16   
Walk Over
Albania
Eduard Bregu
 

Winners qualification

Race to 5
17   
Reda Lamane
Morocco
Soufiane Raissouni
Sat 14:07  Table 3
18   
France
Martinus ANDRES
Cambodia
Visal Peou
Sat 13:19  Table 1
19   
Luxembourg
Ricardo Fonseca
Germany
Florian Vögele
Sat 12:18  Table 2
20   
Slovenia
Rado Doroslovac
Germany
Frank Orth
Sat 12:32  Table 1
21   
Luxembourg
Fabien Tormen
France
Albert Pettener
Sat 14:23  Table 1
22   
France
Florent Hinckel
Luxembourg
Christian Jungels
Sat 12:58  Table 2
23   
France
Achraf Amm
Portugal
Joaquim Barbosa
Sat 15:46  Table 2
24   
Thierry Kalb
Albania
Eduard Bregu
Sat 14:08  Table 2

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Germany
Yves Stuppy
 
26   
France
Laurent Fride
France
Stephane Toscano
Sat 13:00  Table 3
27   
Walk Over
France
Yannick Testolin
 
28   
Luxembourg
Roger Weyer
Walk Over
 
29   
Walk Over
Luxembourg
Sead Bojadzic
 
30   
France
Julien Guilhem
Walk Over
 
31   
France
Kévin Morelle
Portugal
Daniel SILVA
Sat 15:46  Table 3
32   
Luxembourg
Christophe Nussbaumer
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
33   
Germany
Yves Stuppy
Albania
Eduard Bregu
Sat 15:51  Table 1
34   
France
Stephane Toscano
France
Achraf Amm
Sat 15:51  Table 3
35   
France
Yannick Testolin
France
Florent Hinckel
Sat 15:51  Table 2
36   
Luxembourg
Roger Weyer
France
Albert Pettener
Sat 16:13  Table 1
37   
Luxembourg
Sead Bojadzic
Germany
Frank Orth
Sat 16:54  Table 3
38   
France
Julien Guilhem
Luxembourg
Ricardo Fonseca
Sat 17:01  Table 2
39   
Portugal
Daniel SILVA
France
Martinus ANDRES
Sat 17:22  Table 1
40   
Luxembourg
Christophe Nussbaumer
Reda Lamane
Sat 17:43  Table 1

Last sixteen

Race to 5
41   
Morocco
Soufiane Raissouni
Luxembourg
Sead Bojadzic
Sat 19:21  Table 2
42   
Cambodia
Visal Peou
Luxembourg
Roger Weyer
Sat 17:51  Table 3
43   
Germany
Florian Vögele
Albania
Eduard Bregu
Sat 18:27  Table 2
44   
Slovenia
Rado Doroslovac
France
Martinus ANDRES
Sat 19:24  Table 3
45   
Luxembourg
Fabien Tormen
Luxembourg
Ricardo Fonseca
Sat 20:05  Table 3
46   
Luxembourg
Christian Jungels
France
Stephane Toscano
Sat 18:44  Table 1
47   
Portugal
Joaquim Barbosa
Luxembourg
Christophe Nussbaumer
Sat 19:46  Table 1
48   
Thierry Kalb
France
Yannick Testolin
Sat 18:40  Table 3

Quarter final

Race to 5
49   
Morocco
Soufiane Raissouni
Cambodia
Visal Peou
Sat 21:02  Table 2
50   
Germany
Florian Vögele
Slovenia
Rado Doroslovac
Sat 21:00  Table 1
51   
Luxembourg
Fabien Tormen
Luxembourg
Christian Jungels
Sat 21:27  Table 1
52   
Luxembourg
Christophe Nussbaumer
Thierry Kalb
Sat 21:00  Table 3

Semi final

Race to 6
53   
Cambodia
Visal Peou
Slovenia
Rado Doroslovac
Sat 22:41  Table 2
54   
Luxembourg
Fabien Tormen
Thierry Kalb
Sat 22:31  Table 1

Final

Race to 6
55   
Cambodia
Visal Peou
Thierry Kalb
Mon 18:59 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants