Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 21, 2020

9BALL TOERNOOI voor toppers met jackpot!

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Adam Kiernicki
6 (5/1) 31 (21/10)
68%
2 Jur Kous
Plan B
5 (4/1) 28 (18/10)
64%
3 Gilliano Smit
4 (3/1) 23 (15/8)
65%
3 Casper Verstegen
Plan B
5 (3/2) 26 (12/14)
46%
5 Ijsbrand Bergisch
Plan B
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
5 David van Streepen
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
5 Jun Torres
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
5 Richard V Velthoven
Plan B
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
9 Ville Alarauhio
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
Show more
9 Jeffrey Bosch
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
9 Ramin Ismayilov
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
9 Sami Arous
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
13 Randy Wattimena
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
13 Diana Meijer
Plan B
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
13 Massimiliano Donini
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
13 Marijo Maric
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
17 Marieke de Boer
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
17 Jeroen van der Laan
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
17 Julian Van Velthoven
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
17 Jan Vos
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
Entry deadline Jul 21, 2020, 7:30 PM (local time)
Starts Jul 21, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode Streets of Cuba
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
9ball DKO met een handicap (8ball voor de wat mindere pooler als ze willen). 3 spelers worden geloot om de Jackpot te schieten. Kosten zijn 15 eu de neus en tot 20 man krijgt top 4 prijzengeld, vanaf 20 personen is het de top 8. We starten om 19:30 en inspelen mag vanaf 14:00 (tip), max 32 personen..

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Diana Meijer
Walk Over
 
2   
Netherlands
Richard V Velthoven
Netherlands
Jeroen van der Laan
Tue 19:36  Table 7
3   
Netherlands
Casper Verstegen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
David van Streepen
 
5   
Philippines
Jun Torres
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Randy Wattimena
 
7   
Netherlands
Julian Van Velthoven
Netherlands
Jan Vos
Tue 19:36  Table 2
8   
Walk Over
Tunisia
Sami Arous
 
9   
Netherlands
Jur Kous
Walk Over
 
10   
Croatia
Marijo Maric
Netherlands
Jeffrey Bosch
Tue 19:36  Table 3
11   
Finland
Ville Alarauhio
Walk Over
 
12   
Walk Over
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
13   
Netherlands
Gilliano Smit
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
 
15   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Marieke de Boer
Tue 19:36  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Adam Kiernicki
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Richard V Velthoven
Tue 20:13  Table 7
18   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
David van Streepen
Tue 19:36  Table 1
19   
Philippines
Jun Torres
Netherlands
Randy Wattimena
Tue 19:36  Table 6
20   
Netherlands
Julian Van Velthoven
Tunisia
Sami Arous
Tue 20:26  Table 5
21   
Netherlands
Jur Kous
Croatia
Marijo Maric
Tue 20:09  Table 3
22   
Finland
Ville Alarauhio
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Tue 19:59  Table 5
23   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Tue 19:55  Table 1
24   
Italy
Massimiliano Donini
Poland
Adam Kiernicki
Tue 20:07  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van der Laan
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Netherlands
Jan Vos
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Jeffrey Bosch
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Netherlands
Marieke de Boer
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Jeroen van der Laan
Italy
Massimiliano Donini
Tue 20:41  Table 2
34   
Walk Over
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
 
35   
Walk Over
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
36   
Netherlands
Jan Vos
Croatia
Marijo Maric
Tue 20:29  Table 1
37   
Netherlands
Jeffrey Bosch
Netherlands
Julian Van Velthoven
Tue 21:22  Table 6
38   
Walk Over
Netherlands
Randy Wattimena
 
39   
Walk Over
Netherlands
Casper Verstegen
 
40   
Netherlands
Marieke de Boer
Netherlands
Diana Meijer
Tue 20:45  Table 4

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Richard V Velthoven
Netherlands
David van Streepen
Tue 20:46  Table 7
42   
Philippines
Jun Torres
Tunisia
Sami Arous
Tue 21:20  Table 5
43   
Netherlands
Jur Kous
Finland
Ville Alarauhio
Tue 20:32  Table 3
44   
Netherlands
Gilliano Smit
Poland
Adam Kiernicki
Tue 20:43  Table 6

Loser round 3

Race to 4
45   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Tue 21:13  Table 2
46   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Croatia
Marijo Maric
Tue 20:54  Table 1
47   
Netherlands
Jeffrey Bosch
Netherlands
Randy Wattimena
Tue 22:18  Table 6
48   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Diana Meijer
Tue 21:29  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Tunisia
Sami Arous
Tue 22:00  Table 5
50   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
David van Streepen
Tue 21:53  Table 2
51   
Netherlands
Jeffrey Bosch
Poland
Adam Kiernicki
Tue 22:44  Table 6
52   
Netherlands
Casper Verstegen
Finland
Ville Alarauhio
Tue 22:18  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Netherlands
Richard V Velthoven
Netherlands
Casper Verstegen
Tue 22:53  Table 5
54   
Philippines
Jun Torres
Poland
Adam Kiernicki
Tue 23:23  Table 6
55   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
David van Streepen
Tue 22:53  Table 1
56   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Tue 22:53  Table 2

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Casper Verstegen
Poland
Adam Kiernicki
Wed 00:16 
58   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Gilliano Smit
Tue 23:30  Table 1

Final

Race to 4
59   
Poland
Adam Kiernicki
Netherlands
Jur Kous
Wed 00:16  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment