Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 9, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #2/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tiia Korpela
6 (5/1) 24 (16/8)
67%
1250
2 Timo Wolff
6 (4/2) 22 (14/8)
64%
1000
3 Sami Aholainen
5 (3/2) 22 (10/12)
45%
750
3 Amer Velic
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
750
5 Binh Nguyen
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
600
5 André Näsi
3 (2/1) 10 (7/3)
70%
600
5 Jani Kiviniemi
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
600
5 veli-matti mansikka-aho
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
600
9 Mikko Suuronen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
450
Show more
9 Jari Kauppinen
2 (1/1) 8 (5/3)
63%
450
9 Päivi Salo
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
450
9 Petri Suomela
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
450
9 Patrik Bexar
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
450
9 Claudiu Petre
3 (2/1) 11 (8/3)
73%
450
9 Tommie Bagge
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
450
9 Tomi Riiki
2 (1/1) 10 (5/5)
50%
450
17 Miika Korpela
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Juha-Matti Järvinen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Jonne Welling
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
325
17 Teemu Vähänen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Janne Lahti
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Konsta Kiviniemi
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Kaj Johansson
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
325
Entry deadline Aug 9, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Aug 9, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Jari Kauppinen
Walk Over
 
2   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Jonne Welling
9
Tue 17:31  Table 1
3   
Finland
Amer Velic
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Tiia Korpela
 
5   
Finland
André Näsi
Walk Over
 
6   
Finland
Teemu Vähänen
9
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:53  Table 2
7   
Finland
Petri Suomela
8
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 17:31  Table 3
8   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 
9   
Finland
Tommie Bagge
Walk Over
 
10   
Finland
Jani Kiviniemi
7
Finland
Miika Korpela
6
Tue 17:31  Table 4
11   
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:31  Table 5
12   
Walk Over
Finland
Tomi Riiki
 
13   
Finland
Mikko Suuronen
Walk Over
 
14   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Päivi Salo
6
Tue 17:31  Table 6
15   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 17:34  Table 2
16   
Walk Over
Finland
Juha-Matti Järvinen
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Jonne Welling
9
Tue 18:01  Table 5
18   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Tiia Korpela
6
Tue 18:01  Table 1
19   
Finland
André Näsi
7
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 18:19  Table 2
20   
Finland
Petri Suomela
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:28  Table 5
21   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Jani Kiviniemi
7
Tue 17:58  Table 4
22   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 18:06  Table 6
23   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Päivi Salo
6
Tue 18:10  Table 3
24   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:31  Table 4

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Sami Aholainen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Teemu Vähänen
 
28   
Finland
Konsta Kiviniemi
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Miika Korpela
 
30   
Finland
veli-matti mansikka-aho
Walk Over
 
31   
Walk Over
Finland
Janne Lahti
 
32   
Finland
Patrik Bexar
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Sami Aholainen
7
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 18:51  Table 4
34   
Walk Over
Finland
Mikko Suuronen
 
35   
Finland
Teemu Vähänen
9
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 18:47  Table 6
36   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 18:34  Table 1
37   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:57  Table 5
38   
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 18:49  Table 2
39   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Tiia Korpela
6
Tue 18:58  Table 1
40   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Jonne Welling
9
Tue 18:39  Table 3

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Tue 19:33  Table 1
42   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 19:33  Table 2
43   
Finland
André Näsi
7
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 19:33  Table 3
44   
Finland
Petri Suomela
8
Finland
Tiia Korpela
6
Tue 19:33  Table 4
45   
Finland
Jani Kiviniemi
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 19:33  Table 5
46   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 19:33  Table 6
47   
Finland
Päivi Salo
6
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 19:55  Table 3
48   
Romania
Claudiu Petre
6
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 19:57  Table 5

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
veli-matti mansikka-aho
7
Finland
Amer Velic
6
Tue 20:33  Table 6
50   
Finland
André Näsi
7
Finland
Tiia Korpela
6
Tue 20:07  Table 4
51   
Finland
Jani Kiviniemi
7
Finland
Timo Wolff
8
Tue 20:35  Table 3
52   
Finland
Sami Aholainen
7
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 20:42  Table 5

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Tiia Korpela
6
Tue 20:57  Table 6
54   
Finland
Timo Wolff
8
Finland
Sami Aholainen
7
Tue 21:21  Table 6

Final

Race to 3
55   
Finland
Tiia Korpela
6
Finland
Timo Wolff
8
Tue 21:41  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants