Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 15, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #16/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Simo Korpela
6 (6/0) 23 (18/5)
78%
1250
2 Jonathan Nylen
5 (4/1) 19 (12/7)
63%
1000
3 Johan Blomqvist
5 (4/1) 20 (14/6)
70%
750
3 Kaj Johansson
5 (3/2) 22 (10/12)
45%
750
5 Miika Korpela
4 (3/1) 15 (10/5)
67%
600
5 Timo Wolff
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
600
5 Jari Kauppinen
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
600
5 Tomi Riiki
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
600
9 Juha-Matti Järvinen
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
450
Show more
9 Mikko Suuronen
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
450
9 Binh Nguyen
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
450
9 Janne Lahti
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
450
9 Malik Fajic
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
450
9 Amer Velic
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
450
9 Claudiu Petre
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
450
9 Tommie Bagge
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
450
17 Matti Katajisto
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
17 Mikael Unger
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
325
17 Päivi Salo
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
325
17 Teemu Verto
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
325
17 Long Nguyen
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
325
17 Jani Kiviniemi
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Tiia Korpela
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Patrik Bexar
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
25 Jonne Welling
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
225
25 Konsta Kiviniemi
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
225
Entry deadline Nov 15, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Nov 15, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Jari Kauppinen
Walk Over
 
2   
Finland
Patrik Bexar
8
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:28  Table 1
3   
Finland
Jonne Welling
8
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 17:29  Table 3
4   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 17:29  Table 4
5   
Finland
Jonathan Nylen
Walk Over
 
6   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
Jani Kiviniemi
7
Tue 17:32  Table 6
7   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Tue 17:51  Table 7
8   
Walk Over
Vietnam
Long Nguyen
 
9   
Finland
Tiia Korpela
Walk Over
 
10   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Timo Wolff
8
Tue 17:29  Table 7
11   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 17:29  Table 8
12   
Walk Over
Finland
Mikko Suuronen
 
13   
Finland
Päivi Salo
6
Finland
Teemu Verto
8
Tue 17:29  Table 2
14   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Simo Korpela
9
Tue 17:57  Table 2
15   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 17:30  Table 5
16   
Walk Over
Romania
Claudiu Petre
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Jari Kauppinen
8
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 17:58  Table 8
18   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 18:01  Table 3
19   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Mikael Unger
6
Tue 17:58  Table 6
20   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Vietnam
Long Nguyen
6
Tue 18:15  Table 7
21   
Finland
Tiia Korpela
7
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 17:58  Table 4
22   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 17:58  Table 5
23   
Finland
Teemu Verto
8
Finland
Simo Korpela
9
Tue 18:24  Table 2
24   
Finland
Amer Velic
6
Romania
Claudiu Petre
6
Tue 17:59  Table 1

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Patrik Bexar
 
26   
Finland
Jonne Welling
8
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 18:12  Table 4
27   
Walk Over
Finland
Jani Kiviniemi
 
28   
Finland
Janne Lahti
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 
30   
Finland
Kaj Johansson
Walk Over
 
31   
Finland
Päivi Salo
6
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Tue 18:32  Table 1
32   
Finland
Matti Katajisto
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Amer Velic
6
Tue 18:32  Table 6
34   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Teemu Verto
8
Tue 18:51  Table 2
35   
Finland
Jani Kiviniemi
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 18:21  Table 5
36   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 18:20  Table 8
37   
Finland
Timo Wolff
8
Vietnam
Long Nguyen
6
Tue 18:47  Table 7
38   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Mikael Unger
6
Tue 18:38  Table 5
39   
Finland
Päivi Salo
6
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 18:44  Table 4
40   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 18:40  Table 3

Last sixteen

Race to 3
41   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 19:26  Table 1
42   
Finland
Tomi Riiki
8
Finland
Amer Velic
6
Tue 19:26  Table 2
43   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 19:26  Table 3
44   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 19:26  Table 4
45   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 19:26  Table 5
46   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Janne Lahti
8
Tue 19:26  Table 6
47   
Finland
Simo Korpela
9
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 19:26  Table 7
48   
Romania
Claudiu Petre
6
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:27  Table 8

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Kaj Johansson
6
R1
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 20:08  Table 7
50   
Finland
Jonathan Nylen
9
R1
Finland
Timo Wolff
8
Tue 19:56  Table 4
51   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Miika Korpela
6
Tue 19:52  Table 6
52   
Finland
Simo Korpela
9
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:51  Table 8

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 20:45  Table 7
54   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Simo Korpela
9
Tue 20:16  Table 8

Final

Race to 3
55   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Simo Korpela
9
Tue 21:17  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants