Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 8, 2022

9-Pallo Viikkokisat @ The Club Vaasa #15/19

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Amer Velic
6 (6/0) 25 (18/7)
72%
1250
2 Malik Fajic
6 (4/2) 27 (15/12)
56%
1000
3 Jonathan Nylen
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
750
3 Mikko Suuronen
5 (4/1) 20 (14/6)
70%
750
5 Timo Wolff
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
600
5 Johan Blomqvist
3 (2/1) 11 (8/3)
73%
600
5 Jari Kauppinen
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
600
5 André Näsi
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
600
9 Matti Katajisto
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
450
Show more
9 Mikael Unger
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
450
9 Juha-Matti Järvinen
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
450
9 Binh Nguyen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
450
9 Janne Lahti
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
450
9 Konsta Kiviniemi
2 (1/1) 7 (4/3)
57%
450
9 Patrik Bexar
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
450
9 Tommie Bagge
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
450
17 Miika Korpela
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Marko Kallio
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
325
17 Kaj Johansson
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
325
17 Tiia Korpela
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
325
17 Tomi Riiki
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
325
Entry deadline Nov 8, 2022, 5:20 PM (local time)
Starts Nov 8, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy 2022 Viikkokisa Ranking
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com)
More info
pelataan 9-palloa.
Pelit pelataan 3 voittoon.
Vuoro aloitukset (huom vaihtunut)
Pallo tasoitukset (6 pallosta 9 palloon).
Kitchen sääntöä ei ole.
Kaikki aloittavat nollasta.
MAX 32 pelaajaa.

Osallistumismaksu 10e (mielellään tasaraha)

Ilmoittautuminen loppuu 17:20
Pelit alkaa 17:30

Viikkokisa ilmoittautumislinkki:


Linkki the Club vaasa Ry/viikkokisat
https://sites.google.com/view/theclubbilliardsvaasa/viikko-kisat?authuser=0


The clubin osoite on Rauhankatu 22, 2krs.
Kevään 2022 tulevat viikkokisat

Elokuu

Ti 2. (9-Pallo) #1
Ti 9. (9-Pallo) #2
Ti 16. (9-Pallo) #3
Ti 23. (9-Pallo) #4
Ti 30. (9-Pallo) #5

Syyskuu

Ti 6. (9-Pallo) #6
Ti 13. (9-Pallo) #7
Ti 20. (9-Pallo) #8
Ti 27. (9-Pallo) #9

Lokakuu

Ti 4. (9-Pallo) #10
Ti 11. (9-Pallo) #11
Ti 18. (9-Pallo) #12
Ti 25. (9-Pallo) #13

Marraskuu

Ti 1. (9-Pallo) #14
Ti 8. (9-Pallo) #15
Ti 15. (9-Pallo) #16
Ti 22. (9-Pallo) #17
Ti 29. (9-Pallo) #18

Joulukuu

Ti 5 tai 7 katsellaan tarkemmin kuinka laitetaan. (9-Pallo) #19




FINAALI TI 13.12.2022 Klo 17:30 (pelimuodosta äänestetään the club Forumilla Facebookissa).

MUUTOKSET MAHDOLLISIA
#theclubbilliardsvaasa
#theclubvaasa
#theclub
#TCBV
#Viikkokisat

Finaaliturnaus pidetään toukokuussa tiistaina 13.12. normaalin viikkokisan paikalla.



The final tournament will be held in May on Tuesday 13.12. at the place of the normal weekly game



Den sista turneringen kommer att hållas i maj tisdag 13.12. på platsen för det normala veckospel.

Linkki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UPZ-z2WT-zWtWsDiI7O7gk8P5oyutSdA1TOcEMmzU4/edit?usp=sharing

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Marko Kallio
Walk Over
 
2   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 17:31  Table 2
3   
Finland
Jari Kauppinen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 
5   
Vietnam
Binh Nguyen
Walk Over
 
6   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 17:31  Table 3
7   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Miika Korpela
6
Tue 17:31  Table 4
8   
Walk Over
Finland
Tomi Riiki
 
9   
Finland
Konsta Kiviniemi
Walk Over
 
10   
Finland
Matti Katajisto
7
Finland
Janne Lahti
8
Tue 17:31  Table 5
11   
Finland
Kaj Johansson
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Johan Blomqvist
 
13   
Finland
Mikael Unger
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
André Näsi
 
15   
Finland
Amer Velic
6
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 17:31  Table 6
16   
Walk Over
Finland
Tiia Korpela
 

Winners qualification

Race to 3
17   
Finland
Marko Kallio
6
Finland
Mikko Suuronen
7
Tue 17:56  Table 2
18   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 17:32  Table 7
19   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Patrik Bexar
8
Tue 18:01  Table 3
20   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 17:48  Table 8
21   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 18:03  Table 5
22   
Finland
Kaj Johansson
6
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 17:32  Table 8
23   
Finland
Mikael Unger
6
Finland
André Näsi
7
Tue 17:46  Table 4
24   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 17:57  Table 6

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Tommie Bagge
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Jonathan Nylen
 
28   
Finland
Miika Korpela
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Janne Lahti
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Tommie Bagge
7
Finland
Tiia Korpela
7
Tue 18:22  Table 7
34   
Walk Over
Finland
Mikael Unger
 
35   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Kaj Johansson
6
Tue 18:01  Table 7
36   
Finland
Miika Korpela
6
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 18:27  Table 5
37   
Finland
Janne Lahti
8
Finland
Tomi Riiki
8
Tue 18:06  Table 8
38   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
39   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 
40   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Marko Kallio
6
Tue 18:28  Table 6

Last sixteen

Race to 3
41   
Finland
Mikko Suuronen
7
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 18:58  Table 2
42   
Finland
Jari Kauppinen
8
Finland
Janne Lahti
8
Tue 18:58  Table 3
43   
Finland
Patrik Bexar
8
Finland
Timo Wolff
8
Tue 18:58  Table 4
44   
Finland
Juha-Matti Järvinen
8
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 18:58  Table 5
45   
Finland
Konsta Kiviniemi
7
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 18:58  Table 6
46   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Mikael Unger
6
Tue 18:58  Table 7
47   
Finland
André Näsi
7
Finland
Matti Katajisto
7
Tue 18:59  Table 8
48   
Finland
Amer Velic
6
Finland
Tommie Bagge
7
Tue 19:14  Table 7

Quarter final

Race to 3
49   
Finland
Mikko Suuronen
7
Finland
Jari Kauppinen
8
Tue 19:18  Table 3
50   
Finland
Timo Wolff
8
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 19:34  Table 8
51   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 19:23  Table 6
52   
Finland
André Näsi
7
Finland
Amer Velic
6
Tue 19:57  Table 7

Semi final

Race to 3
53   
Finland
Mikko Suuronen
7
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Tue 20:07  Table 8
54   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Amer Velic
6
Tue 20:10  Table 7

Final

Race to 3
55   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
6
Finland
Amer Velic
6
Tue 20:41  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants