Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 7, 2024

9-Ball Tournament.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kosovo Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
6 (5/1) 59 (36/23)
61%
550
2 Kosovo Iris Gashi
5 (4/1) 57 (32/25)
56%
480
3 Kosovo Labinot Markaj
5 (3/2) 45 (26/19)
58%
420
3 Kosovo dijar kutleshi
6 (4/2) 62 (32/30)
52%
420
5 Kosovo Bedri Sijarina
4 (3/1) 41 (20/21)
49%
370
5 Kosovo Reshat Dedia
4 (3/1) 44 (23/21)
52%
370
5 Kosovo Ismet Gashi
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
370
5 Kosovo Shkelqim Bllaca
4 (3/1) 41 (24/17)
59%
370
9 Kosovo Ylber Hyseni
4 (2/2) 34 (15/19)
44%
330
Show more
9 Kosovo Ismet Halimi
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
330
9 Kosovo Amar Gjyshinca
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
330
9 Kosovo Burim Podvorica
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
330
13 Kosovo leotrim bllaca
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
330
13 Kosovo Don Hajra
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
330
13 Kosovo Lah Dodolli
4 (2/2) 35 (19/16)
54%
330
13 Kosovo Ramadan Sada
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
330
17 Kosovo veton mustafa
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
300
17 Kosovo Islam Kutleshi
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
300
17 Kosovo Labrik Bllaca
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
300
17 Kosovo Valir Vokrri
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
300
17 Kosovo Leon Metolli
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
300
17 Kosovo Leonit Restelica
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
300
8880 North Macedonia Rezak MEDIA
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Jan 7, 2024, 9:50 AM (local time)
Entry deadline Jan 6, 2024, 9:00 PM (local time)
Organizer Remi's Billiards & Sports bar
Contact Valdrin Bllaca (valdrinibllaca@hotmail.com, +37745283793)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Ramadan Sada
Sun 09:52 
2   
Kosovo
Ismet Halimi
Walk Over
 
3   
Kosovo
Leon Metolli
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 09:52 
4   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Labrik Bllaca
Sun 09:52 
5   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Reshat Dedia
Sun 10:05 
6   
Kosovo
veton mustafa
Kosovo
leotrim bllaca
Sun 11:59 
7   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 10:35 
8   
Kosovo
Valir Vokrri
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 11:35 

Winner round 1

Race to 5
9   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sun 10:35 
10   
Kosovo
Ismet Halimi
Kosovo
Leonit Restelica
Sun 11:35 
11   
Kosovo
Iris Gashi
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 10:54 
12   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 11:47 
13   
Kosovo
dijar kutleshi
Kosovo
Reshat Dedia
Sun 12:07 
14   
Kosovo
leotrim bllaca
Kosovo
Ismet Gashi
Sun 12:59 
15   
Kosovo
Burim Podvorica
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 12:28 
16   
Kosovo
Labinot Markaj
North Macedonia
Rezak MEDIA
 

Loser round 1

Race to 5
17   
Kosovo
Ramadan Sada
Walk Over
 
18   
Walk Over
Kosovo
Burim Podvorica
 
19   
Kosovo
Leon Metolli
Kosovo
leotrim bllaca
Sun 14:22 
20   
Kosovo
Labrik Bllaca
Kosovo
dijar kutleshi
Sun 13:23 
21   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 12:42 
22   
Kosovo
veton mustafa
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 14:40 
23   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Leonit Restelica
Sun 13:51 
24   
Kosovo
Valir Vokrri
Kosovo
Amar Gjyshinca
Sun 13:21 

Loser round 2

Race to 5
25   
Kosovo
Ramadan Sada
Kosovo
Burim Podvorica
Sun 13:55 
26   
Kosovo
leotrim bllaca
Kosovo
dijar kutleshi
Sun 15:01 
27   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 15:22 
28   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Amar Gjyshinca
Sun 14:44 

Winners qualification

Race to 6
29   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Ismet Halimi
Sun 15:03 
30   
Kosovo
Iris Gashi
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 14:16 
31   
Kosovo
Reshat Dedia
Kosovo
Ismet Gashi
Sun 15:17 
32   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 15:43 

Losers qualification

Race to 5
33   
Kosovo
Burim Podvorica
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 16:23 
34   
Kosovo
dijar kutleshi
Kosovo
Ismet Halimi
Sun 16:23 
35   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 16:46 
36   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Ismet Gashi
Sun 16:46 

Quarter final

Race to 7
37   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
dijar kutleshi
Sun 17:26 
38   
Kosovo
Iris Gashi
Kosovo
Ismet Gashi
Sun 17:26 
39   
Kosovo
Reshat Dedia
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 17:26 
40   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 17:26 

Semi final

Race to 5
41   
Kosovo
dijar kutleshi
Kosovo
Iris Gashi
Sun 18:58 
42   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 18:16 

Final

Race to 5
43   
Kosovo
Iris Gashi
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 20:08 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants