Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 26, 2023

9-Ball Toernooi

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 United Kingdom Michael Sagar
8 (7/1) 49 (38/11)
78%
2 Netherlands Rick Telehala
Boven 't IJ
7 (5/2) 44 (24/20)
55%
3 Netherlands Youri Luiken
9 (7/2) 48 (32/16)
67%
4 Netherlands Mirjam Alfons
5 (3/2) 33 (16/17)
48%
5 Palestinian Territory Darcos Pattinasarany
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
5 Netherlands Lukas Hebels
6 (4/2) 36 (19/17)
53%
7 Netherlands Janice van Gastel
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
7 Netherlands Edwin Kailuhu
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
9 Netherlands Mathijs Waijers
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
Show more
9 Netherlands Raymond Latupeirissa
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
9 Netherlands Anja Wijling
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
9 Netherlands Dirk Donkers
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
13 Singapore Patrick de Vries
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
13 Jordi Wattimena - Likumahuwa
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
13 Malaysia Jonas Latuheru
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
13 Greece Raffa gkasparian
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
17 Belgium Bart Hermans
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
17 Spain Roberto Gallego Diz
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Netherlands jacco Bianchi
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
17 Jason Piris
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Ireland Callum O'Sullivan
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Netherlands Tom Van Midde
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
17 Greece Christina Saakian
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
17 Tunisia Freddy Khatib
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
25 Netherlands Eli Matitahatiwen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
25 Netherlands Greg Flanegin
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
25 Belgium Gregory Rosseel
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
Starts Nov 26, 2023, 11:00 AM (local time)
Entry deadline Nov 26, 2023, 11:00 AM (local time)
Organizer Poolcafe Breda
Contact Jordi Wattimena - Likumahuwa
Format Double elimination (27 Participants)
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Netherlands
Janice van Gastel
Walk Over
 
2   
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Malaysia
Jonas Latuheru
Sun 11:55  Table 4
3   
Netherlands
Raymond Latupeirissa
Netherlands
Youri Luiken
Sun 11:18  Table 3
4   
Belgium
Gregory Rosseel
Netherlands
Rick Telehala
Sun 11:18  Table 9
5   
Ireland
Callum O'Sullivan
Walk Over
 
6   
Netherlands
Mathijs Waijers
Spain
Roberto Gallego Diz
Sun 11:18  Table 7
7   
Jason Piris
Greece
Kristi Loca
Sun 11:18  Table 5
8   
Walk Over
Netherlands
Mirjam Alfons
 
9   
Greece
Raffa gkasparian
Walk Over
 
10   
Netherlands
Edwin Kailuhu
United Kingdom
Michael Sagar
Sun 11:20  Table 10
11   
Singapore
Patrick de Vries
Netherlands
Lukas Hebels
Sun 11:19  Table 1
12   
Netherlands
Eli Matitahatiwen
Netherlands
Anja Wijling
Sun 11:20  Table 6
13   
Palestinian Territory
Darcos Pattinasarany
Netherlands
jacco Bianchi
Sun 12:09  Table 9
14   
Netherlands
Tom Van Midde
Netherlands
Greg Flanegin
Sun 11:20  Table 8
15   
Belgium
Bart Hermans
Tunisia
Freddy Khatib
Sun 11:41  Table 2
16   
Walk Over
Netherlands
Dirk Donkers
 

Winner round 1

17   
Netherlands
Janice van Gastel
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Sun 12:16  Table 3
18   
Netherlands
Raymond Latupeirissa
Netherlands
Rick Telehala
Sun 12:32  Table 6
19   
Ireland
Callum O'Sullivan
Netherlands
Mathijs Waijers
Sun 12:01  Table 7
20   
Greece
Kristi Loca
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 12:34 
21   
Greece
Raffa gkasparian
United Kingdom
Michael Sagar
Sun 11:46  Table 9
22   
Netherlands
Lukas Hebels
Netherlands
Anja Wijling
Sun 12:22  Table 10
23   
Palestinian Territory
Darcos Pattinasarany
Netherlands
Tom Van Midde
Sun 12:47  Table 9
24   
Belgium
Bart Hermans
Netherlands
Dirk Donkers
Sun 12:38  Table 7

Loser round 1

25   
Walk Over
Malaysia
Jonas Latuheru
 
26   
Netherlands
Youri Luiken
Belgium
Gregory Rosseel
Sun 12:43  Table 4
27   
Walk Over
Spain
Roberto Gallego Diz
 
28   
Jason Piris
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Edwin Kailuhu
 
30   
Singapore
Patrick de Vries
Netherlands
Eli Matitahatiwen
Sun 12:26  Table 1
31   
Netherlands
jacco Bianchi
Netherlands
Greg Flanegin
Sun 12:47  Table 8
32   
Tunisia
Freddy Khatib
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Malaysia
Jonas Latuheru
Belgium
Bart Hermans
Sun 13:55  Table 7
34   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Tom Van Midde
Sun 13:28  Table 9
35   
Spain
Roberto Gallego Diz
Netherlands
Anja Wijling
Sun 13:18  Table 5
36   
Jason Piris
Greece
Raffa gkasparian
Sun 12:39  Table 2
37   
Netherlands
Edwin Kailuhu
Greece
Kristi Loca
Sun 13:17  Table 8
38   
Singapore
Patrick de Vries
Ireland
Callum O'Sullivan
Sun 13:17  Table 10
39   
Netherlands
jacco Bianchi
Netherlands
Raymond Latupeirissa
Sun 13:45  Table 4
40   
Tunisia
Freddy Khatib
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Sun 12:40  Table 3

Winner round 2

41   
Netherlands
Janice van Gastel
Netherlands
Rick Telehala
Sun 12:47  Table 6
42   
Netherlands
Mathijs Waijers
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 13:26  Table 3
43   
United Kingdom
Michael Sagar
Netherlands
Lukas Hebels
Sun 13:26  Table 4
44   
Palestinian Territory
Darcos Pattinasarany
Netherlands
Dirk Donkers
Sun 13:52  Table 6

Loser round 3

45   
Malaysia
Jonas Latuheru
Netherlands
Youri Luiken
Sun 14:33  Table 4
46   
Netherlands
Anja Wijling
Greece
Raffa gkasparian
Sun 14:16  Table 8
47   
Netherlands
Edwin Kailuhu
Singapore
Patrick de Vries
Sun 14:35  Table 5
48   
Netherlands
Raymond Latupeirissa
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Sun 14:35  Table 3

Loser round 4

49   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Mathijs Waijers
Sun 15:10  Table 3
50   
Netherlands
Anja Wijling
Netherlands
Janice van Gastel
Sun 15:01  Table 8
51   
Netherlands
Edwin Kailuhu
Netherlands
Dirk Donkers
Sun 15:07  Table 5
52   
Netherlands
Raymond Latupeirissa
Netherlands
Lukas Hebels
Sun 15:11  Table 7

Winner round 3

53   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 14:49  Table 4
54   
United Kingdom
Michael Sagar
Palestinian Territory
Darcos Pattinasarany
Sun 14:41  Table 9

Loser round 5

55   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Janice van Gastel
Sun 16:24  Table 3
56   
Netherlands
Edwin Kailuhu
Netherlands
Lukas Hebels
Sun 16:23  Table 5

Loser round 6

57   
Netherlands
Youri Luiken
Palestinian Territory
Darcos Pattinasarany
Sun 17:02  Table 3
58   
Netherlands
Lukas Hebels
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 16:58  Table 4

Winners qualification

59   
Netherlands
Rick Telehala
United Kingdom
Michael Sagar
Sun 16:12  Table 4

Loser round 7

60   
Netherlands
Youri Luiken
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 18:34  Table 3

Losers qualification

61   
Netherlands
Youri Luiken
United Kingdom
Michael Sagar
Sun 19:20  Table 3

Final

62   
Netherlands
Rick Telehala
United Kingdom
Michael Sagar
Sun 19:54  Table 3
63   
United Kingdom
Michael Sagar
Netherlands
Rick Telehala
Sun 20:16  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants