Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 27 - August 28, 2021

6reds

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Jan Sievers
6 (5/1) 17 (11/6)
65%
2 Mohammad Salimi Yekta
6 (4/2) 15 (9/6)
60%
3 Frank Ott
5 (4/1) 13 (9/4)
69%
3 Ziyo Khitobov
5 (4/1) 13 (9/4)
69%
5 Melanie Irle-Morgenroth
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
5 Mensur Grisevic
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
5 Dino Bacani
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
5 Florian Halstenbach
4 (3/1) 9 (6/3)
67%
9 Artur Kleinwächter
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
9 Peter Sirrenberg
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
9 Michael Buchholz
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Kai Kappel
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
13 Gerhard Mosner
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
13 Elvira Irle
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
13 Yasar Karaca
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
13 Maria Fernandez
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
Entry deadline Aug 27, 2021, 7:00 PM (local time)
Starts Aug 27, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mensur Grisevic 3 2 0 1 5 4 1 0 0 0 0.556 2
2 Dino Bacani 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
3 Peter Sirrenberg 3 1 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 1
4 Yasar Karaca 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Florian Halstenbach 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Melanie Irle-Morgenroth 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Michael Buchholz 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Maria Fernandez 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Frank Ott 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Mohammad Salimi Yekta 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
3 Kai Kappel 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1
4 Gerhard Mosner 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ziyo Khitobov 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Jan Sievers 3 2 0 1 5 4 1 0 0 0 0.556 2
3 Artur Kleinwächter 3 1 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 1
4 Elvira Irle 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Dino Bacani
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 19:42 
2-A   
Germany
Yasar Karaca
Germany
Mensur Grisevic
Fri 19:45 
3-B   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Maria Fernandez
Fri 19:44 
4-B   
Germany
Michael Buchholz
Germany
Florian Halstenbach
Fri 19:45 
5-C   
Germany
Gerhard Mosner
Germany
Frank Ott
Fri 19:43 
6-C   
Germany
Kai Kappel
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 19:46 
7-D   
Germany
Elvira Irle
Germany
Jan Sievers
Fri 19:44 
8-D   
Germany
Ziyo Khitobov
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 19:44 

Round 2

Race to 2
9-A   
Germany
Dino Bacani
Germany
Mensur Grisevic
Fri 21:20 
10-A   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Yasar Karaca
Fri 21:20 
11-B   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Florian Halstenbach
Fri 21:20 
12-B   
Germany
Maria Fernandez
Germany
Michael Buchholz
Fri 21:20 
13-C   
Germany
Gerhard Mosner
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 20:46 
14-C   
Germany
Frank Ott
Germany
Kai Kappel
Fri 20:52 
15-D   
Germany
Elvira Irle
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 21:06 
16-D   
Germany
Jan Sievers
Germany
Ziyo Khitobov
Fri 20:51 

Round 3

Race to 2
17-A   
Germany
Dino Bacani
Germany
Yasar Karaca
Fri 22:45 
18-A   
Germany
Mensur Grisevic
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 22:40 
19-B   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Michael Buchholz
Fri 22:13 
20-B   
Germany
Florian Halstenbach
Germany
Maria Fernandez
Fri 22:33 
21-C   
Germany
Gerhard Mosner
Germany
Kai Kappel
Fri 22:14 
22-C   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Frank Ott
Fri 22:33 
23-D   
Germany
Elvira Irle
Germany
Ziyo Khitobov
Fri 22:07 
24-D   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Jan Sievers
Fri 22:07 

Quarter final

Race to 2
25   
Germany
Dino Bacani
Germany
Jan Sievers
Sat 00:00 
26   
Germany
Mensur Grisevic
Germany
Ziyo Khitobov
Sat 00:00 
27   
Germany
Frank Ott
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Sat 00:00 
28   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Florian Halstenbach
Sat 00:01 

Semi final

Race to 2
29   
Germany
Jan Sievers
Germany
Ziyo Khitobov
Sat 01:22 
30   
Germany
Frank Ott
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Sat 01:27 

Final

Race to 2
31   
Germany
Jan Sievers
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Sat 03:19 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants