Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 13, 2021

6reds

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Babak Omara
5 (5/0) 11 (10/1)
91%
2 Frank Ott
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
3 Artur Kleinwächter
4 (3/1) 8 (6/2)
75%
3 Mohammad Salimi Yekta
4 (3/1) 10 (6/4)
60%
5 Peter Sirrenberg
3 (2/1) 9 (5/4)
56%
5 Melanie Irle-Morgenroth
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
5 Benno Förster
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
5 Mensur Griseric
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
9 Elvira Irle
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
9 Yasar Karaca
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
9 Maria Fernandez
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
9 Kai Kappel
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
Entry deadline Aug 13, 2021, 7:45 PM (local time)
Starts Aug 13, 2021, 7:45 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mohammad Salimi Yekta 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Frank Ott 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Yasar Karaca 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Peter Sirrenberg 2 2 0 0 4 2 2 0 0 0 0.667 2
2 Melanie Irle-Morgenroth 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Elvira Irle 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Artur Kleinwächter 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Mensur Griseric 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Kai Kappel 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Babak Omara 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Benno Förster 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Maria Fernandez 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Yasar Karaca
Fri 19:46 
2-B   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Elvira Irle
Fri 19:42 
3-C   
Germany
Kai Kappel
Germany
Mensur Griseric
Fri 19:44 
4-D   
Germany
Babak Omara
Germany
Maria Fernandez
Fri 19:46 

Round 2

Race to 2
5-A   
Germany
Yasar Karaca
Germany
Frank Ott
Fri 20:49 
6-B   
Germany
Elvira Irle
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:59 
7-C   
Germany
Mensur Griseric
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 20:49 
8-D   
Germany
Maria Fernandez
Germany
Benno Förster
Fri 22:30 

Round 3

Race to 2
9-A   
Germany
Frank Ott
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 21:39 
10-B   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 22:26 
11-C   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Kai Kappel
Fri 21:40 
12-D   
Germany
Benno Förster
Germany
Babak Omara
Fri 20:51 

Quarter final

Race to 2
13   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 23:58 
14   
Germany
Frank Ott
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 23:58 
15   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Benno Förster
Fri 23:58 
16   
Germany
Mensur Griseric
Germany
Babak Omara
Fri 23:45 

Semi final

Race to 2
17   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Frank Ott
Sat 01:34 
18   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Babak Omara
Sat 01:32 

Final

Race to 2
19   
Germany
Frank Ott
Germany
Babak Omara
Sat 02:18 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants