Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 17 - September 18, 2021

6red

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Frank Ott
6 (6/0) 13 (12/1)
92%
2 Jan Sievers
6 (4/2) 15 (9/6)
60%
3 Hartmut Förster
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
3 Ingo Neuroth
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
5 Peter Sirrenberg
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
5 Melanie Irle-Morgenroth
4 (3/1) 10 (6/4)
60%
5 Mensur Grisevic
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
5 Ziyo Khitobov
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
9 Bernd-Michael Schade
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Alberto Perez
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
9 Mohammad Salimi Yekta
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
9 Michael Buchholz
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
13 Mike Fischer
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
13 Andreas Dahm
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
13 Markus Krawitz
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
13 Hans Frohn
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
Entry deadline Sep 17, 2021, 7:59 PM (local time)
Starts Sep 17, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ziyo Khitobov 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Mensur Grisevic 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Bernd-Michael Schade 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Hans Frohn 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Frank Ott 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Ingo Neuroth 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
3 Michael Buchholz 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Andreas Dahm 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Melanie Irle-Morgenroth 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Jan Sievers 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
3 Alberto Perez 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Mike Fischer 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Peter Sirrenberg 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Hartmut Förster 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Mohammad Salimi Yekta 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Markus Krawitz 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Best of 3 sets 
1-A   
Germany
Bernd-Michael Schade
Germany
Mensur Grisevic
Fri 19:42 
2-A   
Germany
Hans Frohn
Germany
Ziyo Khitobov
Fri 19:42 
3-B   
Germany
Frank Ott
Germany
Ingo Neuroth
Fri 19:42 
4-B   
Germany
Andreas Dahm
Germany
Michael Buchholz
Fri 19:42 
5-C   
Germany
Jan Sievers
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 19:42 
6-C   
Germany
Alberto Perez
Mike Fischer
Fri 19:42 
7-D   
Germany
Hartmut Förster
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 19:42 
8-D   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Markus Krawitz
Fri 19:42 

Round 2

Best of 3 sets 
9-A   
Germany
Bernd-Michael Schade
Germany
Ziyo Khitobov
Fri 21:56 
10-A   
Germany
Mensur Grisevic
Germany
Hans Frohn
Fri 20:51 
11-B   
Germany
Frank Ott
Germany
Michael Buchholz
Fri 20:44 
12-B   
Germany
Ingo Neuroth
Germany
Andreas Dahm
Fri 20:47 
13-C   
Germany
Jan Sievers
Mike Fischer
Fri 21:38 
14-C   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Alberto Perez
Fri 21:56 
15-D   
Germany
Hartmut Förster
Germany
Markus Krawitz
Fri 20:44 
16-D   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:44 

Round 3

Best of 3 sets 
17-A   
Germany
Bernd-Michael Schade
Germany
Hans Frohn
Fri 22:20 
18-A   
Germany
Ziyo Khitobov
Germany
Mensur Grisevic
Fri 22:20 
19-B   
Germany
Frank Ott
Germany
Andreas Dahm
Fri 21:57 
20-B   
Germany
Michael Buchholz
Germany
Ingo Neuroth
Fri 21:57 
21-C   
Germany
Jan Sievers
Germany
Alberto Perez
Fri 22:40 
22-C   
Mike Fischer
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 23:12 
23-D   
Germany
Hartmut Förster
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 21:57 
24-D   
Germany
Markus Krawitz
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 21:57 

Quarter final

Best of 3 sets 
25   
Germany
Ziyo Khitobov
Germany
Ingo Neuroth
Fri 23:18 
26   
Germany
Mensur Grisevic
Germany
Frank Ott
Fri 23:20 
27   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Hartmut Förster
Fri 23:23 
28   
Germany
Jan Sievers
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 23:23 

Semi final

Best of 3 sets 
29   
Germany
Ingo Neuroth
Germany
Frank Ott
Sat 00:47 
30   
Germany
Hartmut Förster
Germany
Jan Sievers
Sat 00:39 

Final

Best of 3 sets 
31   
Germany
Frank Ott
Germany
Jan Sievers
Sat 02:13 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants