Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 21 - February 22, 2020

6Redscup

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Christian Göbel
5 (5/0) 12 (10/2)
83%
2 Peter Sirrenberg
5 (4/1) 12 (9/3)
75%
3 Roman Rabichev
4 (3/1) 9 (6/3)
67%
3 Carsten Freitag
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
5 Yasar Karaca
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
5 Alberto Perez
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
5 Zeljko Halapa
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
5 Volker Brokop
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
9 Axel Rost
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
9 Maria Fernandez
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
11 Artur Kleinwächter
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
11 Berthold Düx
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
11 Mohammad Salimi Yekta
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
11 Benno Förster
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
11 Erwin Ahlers
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
Entry deadline Feb 21, 2020, 8:30 PM (local time)
Starts Feb 21, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Alberto Perez 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Volker Brokop 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Erwin Ahlers 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Peter Sirrenberg 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Axel Rost 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Mohammad Salimi Yekta 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Yasar Karaca 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Maria Fernandez 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Berthold Düx 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christian Göbel 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Zeljko Halapa 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Benno Förster 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roman Rabichev 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Carsten Freitag 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Artur Kleinwächter 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Volker Brokop
Germany
Alberto Perez
Fri 19:54  Table 3
2-B   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 19:54  Table 8
3-C   
Germany
Yasar Karaca
Germany
Berthold Düx
Fri 20:53  Table 7
4-D   
Germany
Christian Göbel
Germany
Benno Förster
Fri 19:54  Table 6
5-E   
Germany
Roman Rabichev
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 19:50  Table 7

Round 2

Race to 2
6-A   
Germany
Alberto Perez
Germany
Erwin Ahlers
Fri 21:13  Table 3
7-B   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Axel Rost
Fri 20:58  Table 8
8-C   
Germany
Berthold Düx
Germany
Maria Fernandez
Fri 19:50  Table 2
9-D   
Germany
Benno Förster
Germany
Zeljko Halapa
Fri 20:33  Table 6
10-E   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Carsten Freitag
Fri 20:35  Table 1

Round 3

Race to 2
11-A   
Germany
Erwin Ahlers
Germany
Volker Brokop
Fri 22:22  Table 3
12-B   
Germany
Axel Rost
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 23:07  Table 8
13-C   
Germany
Maria Fernandez
Germany
Yasar Karaca
Fri 21:40  Table 7
14-D   
Germany
Zeljko Halapa
Germany
Christian Göbel
Fri 21:39  Table 6
15-E   
Germany
Carsten Freitag
Germany
Roman Rabichev
Fri 21:59  Table 1

Quarter final

Race to 2
16   
Germany
Alberto Perez
Germany
Carsten Freitag
Sat 00:21  Table 3
17   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Yasar Karaca
Sat 00:20  Table 8
18   
Germany
Christian Göbel
Germany
Volker Brokop
Sat 00:21  Table 6
19   
Germany
Zeljko Halapa
Germany
Roman Rabichev
Sat 00:20  Table 1

Semi final

Race to 2
20   
Germany
Carsten Freitag
Germany
Peter Sirrenberg
Sat 01:28  Table 8
21   
Germany
Christian Göbel
Germany
Roman Rabichev
Sat 01:39  Table 6

Final

Race to 2
22   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Christian Göbel
Sat 02:21  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment