Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 17 - January 18, 2020

6Redscup

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Artur Kleinwächter
5 (4/1) 14 (9/5)
64%
2 Michael Buchholz
5 (3/2) 13 (8/5)
62%
3 Axel Rost
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
3 Benno Förster
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
5 Melanie Irle-Morgenroth
3 (2/1) 8 (5/3)
63%
5 Yasar Karaca
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
5 Christian Göbel
3 (2/1) 8 (5/3)
63%
5 Mohammad Salimi Yekta
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Gerhard Mosner
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
Entry deadline Jan 17, 2020, 8:30 PM (local time)
Starts Jan 17, 2020, 8:30 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christian Göbel 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Yasar Karaca 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Gerhard Mosner 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Buchholz 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
2 Mohammad Salimi Yekta 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Axel Rost 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Melanie Irle-Morgenroth 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Artur Kleinwächter 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Benno Förster 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Yasar Karaca
Germany
Gerhard Mosner
Fri 20:09  Table 4
2-B   
Germany
Axel Rost
Germany
Michael Buchholz
Fri 20:10  Table 2
3-C   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Benno Förster
Fri 20:10  Table 7

Round 2

Race to 2
4-A   
Germany
Gerhard Mosner
Germany
Christian Göbel
Fri 21:37  Table 4
5-B   
Germany
Michael Buchholz
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 21:47  Table 3
6-C   
Germany
Benno Förster
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 21:33  Table 7

Round 3

Race to 2
7-A   
Germany
Christian Göbel
Germany
Yasar Karaca
Fri 22:41  Table 6
8-B   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Axel Rost
Fri 22:41  Table 3
9-C   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 22:30  Table 7

Quarter final

Race to 2
10   
Germany
Christian Göbel
Germany
Axel Rost
Sat 00:18  Table 2
11   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Yasar Karaca
Sat 00:08  Table 7
12   
Germany
Michael Buchholz
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Sat 00:15  Table 3
13   
Germany
Benno Förster
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Sat 00:11  Table 6

Semi final

Race to 2
14   
Germany
Axel Rost
Germany
Artur Kleinwächter
Sat 01:55  Table 7
15   
Germany
Michael Buchholz
Germany
Benno Förster
Sat 02:13  Table 6

Final

Race to 2
16   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Michael Buchholz
Sat 03:23  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment