Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 20 - December 21, 2019

6Redscup

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Pascal Wagner
5 (5/0) 11 (10/1)
91%
2 Peter Sirrenberg
5 (3/2) 15 (8/7)
53%
3 Jan Sievers
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
3 Benno Förster
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
5 Artur Kleinwächter
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
5 Elvira Irle
3 (2/1) 9 (5/4)
56%
5 Melanie Irle-Morgenroth
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
5 Axel Rost
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
9 Daniel Breuer
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
9 Mario Cossu
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
9 Owen Breuer
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
9 Mohammad Salimi Yekta
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
Entry deadline Dec 20, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Dec 20, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Elvira Irle 2 2 0 0 4 2 2 0 0 0 0.667 2
2 Artur Kleinwächter 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Mohammad Salimi Yekta 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jan Sievers 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Peter Sirrenberg 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Mario Cossu 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Axel Rost 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Melanie Irle-Morgenroth 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Owen Breuer 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Pascal Wagner 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Benno Förster 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Daniel Breuer 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Elvira Irle
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 19:55  Table 6
2-B   
Italy
Mario Cossu
Germany
Jan Sievers
Fri 19:55  Table 2
3-C   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Owen Breuer
Fri 19:56  Table 8
4-D   
Germany
Daniel Breuer
Germany
Pascal Wagner
Fri 19:56  Table 3

Round 2

Race to 2
5-A   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 21:18  Table 6
6-B   
Germany
Jan Sievers
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 22:00  Table 8
7-C   
Germany
Owen Breuer
Germany
Axel Rost
Fri 21:12  Table 8
8-D   
Germany
Pascal Wagner
Germany
Benno Förster
Fri 21:08  Table 3

Round 3

Race to 2
9-A   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Elvira Irle
Fri 22:24  Table 1
10-B   
Germany
Peter Sirrenberg
Italy
Mario Cossu
Fri 20:31  Table 2
11-C   
Germany
Axel Rost
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 22:01  Table 7
12-D   
Germany
Benno Förster
Germany
Daniel Breuer
Fri 22:02  Table 3

Quarter final

Race to 2
13   
Germany
Elvira Irle
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 23:45  Table 5
14   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Jan Sievers
Fri 23:45  Table 3
15   
Germany
Axel Rost
Germany
Benno Förster
Fri 23:45  Table 7
16   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Pascal Wagner
Fri 23:44  Table 8

Semi final

Race to 2
17   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Jan Sievers
Sat 01:18  Table 8
18   
Germany
Benno Förster
Germany
Pascal Wagner
Sat 01:18  Table 7

Final

Race to 2
19   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Pascal Wagner
Sat 01:56  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment