Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 15 - November 16, 2019

6Redscup

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Martin Byczek
5 (5/0) 12 (10/2)
83%
2 Roman Rabichev
5 (4/1) 13 (9/4)
69%
3 Gerhard Mosner
4 (3/1) 11 (7/4)
64%
3 Melanie Irle-Morgenroth
4 (2/2) 10 (4/6)
40%
5 Artur Kleinwächter
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
5 Thomas Tauber
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
5 Christian Göbel
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
5 Benno Förster
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Elvira Irle
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Danny Fischer
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
11 Peter Sirrenberg
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
11 Mario Cossu
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
11 Axel Rost
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
11 Berthold Düx
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
11 Mohammad Salimi Yekta
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
Starts Nov 15, 2019, 8:30 PM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roman Rabichev 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Elvira Irle 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Berthold Düx 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas Tauber 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Artur Kleinwächter 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Mohammad Salimi Yekta 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gerhard Mosner 2 2 0 0 4 2 2 0 0 0 0.667 2
2 Danny Fischer 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Mario Cossu 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Martin Byczek 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Benno Förster 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Axel Rost 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christian Göbel 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Melanie Irle-Morgenroth 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Peter Sirrenberg 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Elvira Irle
Germany
Berthold Düx
Fri 20:20  Table 6
2-B   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 20:20  Table 8
3-C   
Germany
Danny Fischer
Germany
Gerhard Mosner
Fri 20:21  Table 2
4-D   
Germany
Axel Rost
Germany
Martin Byczek
Fri 20:21  Table 4
5-E   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Christian Göbel
Fri 20:21  Table 3

Round 2

Race to 2
6-A   
Germany
Berthold Düx
Germany
Roman Rabichev
Fri 21:12  Table 6
7-B   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Thomas Tauber
Fri 21:42  Table 8
8-C   
Germany
Gerhard Mosner
Italy
Mario Cossu
Fri 21:39  Table 2
9-D   
Germany
Martin Byczek
Germany
Benno Förster
Fri 21:07  Table 4
10-E   
Germany
Christian Göbel
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 21:24  Table 3

Round 3

Race to 2
11-A   
Germany
Roman Rabichev
Germany
Elvira Irle
Fri 22:31 
12-B   
Germany
Thomas Tauber
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 22:52  Table 8
13-C   
Italy
Mario Cossu
Germany
Danny Fischer
Fri 22:43  Table 2
14-D   
Germany
Benno Förster
Germany
Axel Rost
Fri 22:00  Table 4
15-E   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 22:02  Table 3

Quarter final

Race to 2
16   
Germany
Roman Rabichev
Germany
Artur Kleinwächter
Sat 01:12 
17   
Germany
Thomas Tauber
Germany
Gerhard Mosner
Sat 00:50 
18   
Germany
Martin Byczek
Germany
Benno Förster
Sat 01:09 
19   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Christian Göbel
Sat 01:14 

Semi final

Race to 2
20   
Germany
Roman Rabichev
Germany
Gerhard Mosner
Sat 01:22  Table 8
21   
Germany
Martin Byczek
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Sat 01:47  Table 4

Final

Race to 2
22   
Germany
Roman Rabichev
Germany
Martin Byczek
Sat 02:35  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment