Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 19 - July 20, 2019

6Redscup

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Lutz Rademacher
5 (4/1) 10 (8/2)
80%
2 Bernd-Michael Schade
5 (4/1) 11 (8/3)
73%
3 Andreas Gieler
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
3 Mario Cossu
4 (3/1) 9 (6/3)
67%
5 Peter Sirrenberg
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
5 Gerhard Mosner
3 (2/1) 8 (4/4)
50%
5 Thomas Tauber
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
5 Jörg Treske
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Julia Litschke
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Artur Kleinwächter
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
9 Roman Rabichev
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
9 Maksym Rabichev
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
Entry deadline Jul 19, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Jul 19, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer National Pool Series and BSV Wuppertal

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mario Cossu 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Thomas Tauber 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Artur Kleinwächter 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bernd-Michael Schade 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Jörg Treske 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Maksym Rabichev 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Peter Sirrenberg 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
2 Lutz Rademacher 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Julia Litschke 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gerhard Mosner 2 2 0 0 4 2 2 0 0 0 0.667 2
2 Andreas Gieler 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Roman Rabichev 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Thomas Tauber
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 19:46  Table 6
2-B   
Germany
Bernd-Michael Schade
Germany
Maksym Rabichev
Fri 19:46  Table 8
3-C   
Germany
Lutz Rademacher
Germany
Julia Litschke
Fri 19:46  Table 4
4-D   
Germany
Gerhard Mosner
Germany
Roman Rabichev
Fri 19:45  Table 1

Round 2

Race to 2
5-A   
Germany
Artur Kleinwächter
Italy
Mario Cossu
Fri 21:00  Table 6
6-B   
Germany
Maksym Rabichev
Germany
Jörg Treske
Fri 20:35  Table 8
7-C   
Germany
Julia Litschke
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 20:33  Table 4
8-D   
Germany
Roman Rabichev
Germany
Andreas Gieler
Fri 20:35  Table 1

Round 3

Race to 2
9-A   
Italy
Mario Cossu
Germany
Thomas Tauber
Fri 21:44  Table 6
10-B   
Germany
Jörg Treske
Germany
Bernd-Michael Schade
Fri 21:53  Table 8
11-C   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Lutz Rademacher
Fri 21:55  Table 4
12-D   
Germany
Andreas Gieler
Germany
Gerhard Mosner
Fri 21:44  Table 1

Quarter final

Race to 2
13   
Italy
Mario Cossu
Germany
Jörg Treske
Fri 22:47  Table 6
14   
Germany
Thomas Tauber
Germany
Bernd-Michael Schade
Fri 22:47  Table 8
15   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Andreas Gieler
Fri 22:47  Table 4
16   
Germany
Lutz Rademacher
Germany
Gerhard Mosner
Fri 22:47  Table 1

Semi final

Race to 2
17   
Italy
Mario Cossu
Germany
Bernd-Michael Schade
Sat 00:02  Table 8
18   
Germany
Andreas Gieler
Germany
Lutz Rademacher
Sat 00:02  Table 6

Final

Race to 2
19   
Germany
Bernd-Michael Schade
Germany
Lutz Rademacher
Sat 00:51  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment