Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 21 - June 22, 2019

6Redscup

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Peter Sirrenberg
5 (5/0) 13 (10/3)
77%
2 Artur Kleinwächter
5 (4/1) 12 (9/3)
75%
3 Julia Litschke
4 (3/1) 9 (6/3)
67%
3 Thomas Tauber
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
5 Antonio Gargiullo
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
5 Günter Haase
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
5 Lutz Rademacher
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
5 Benno Förster
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Gerhard Mosner
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
Entry deadline Jun 21, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Jun 21, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer BSV Wuppertal and National Pool Series

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Peter Sirrenberg 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Thomas Tauber 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Gerhard Mosner 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Artur Kleinwächter 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Lutz Rademacher 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Günter Haase 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Julia Litschke 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Benno Förster 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Antonio Gargiullo 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Gerhard Mosner
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 19:58  Table 1
2-B   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Günter Haase
Fri 19:59  Table 5
3-C   
Germany
Benno Förster
Germany
Julia Litschke
Fri 19:59  Table 4

Round 2

Race to 2
4-A   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Thomas Tauber
Fri 20:58  Table 1
5-B   
Germany
Günter Haase
Germany
Lutz Rademacher
Fri 21:00  Table 5
6-C   
Germany
Julia Litschke
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 20:39  Table 4

Round 3

Race to 2
7-A   
Germany
Thomas Tauber
Germany
Gerhard Mosner
Fri 21:58  Table 1
8-B   
Germany
Lutz Rademacher
Germany
Artur Kleinwächter
Fri 22:04  Table 5
9-C   
Germany
Antonio Gargiullo
Germany
Benno Förster
Fri 21:38  Table 4

Quarter final

Race to 2
10   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Antonio Gargiullo
Fri 23:06  Table 4
11   
Germany
Benno Förster
Germany
Thomas Tauber
Fri 23:06  Table 1
12   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Lutz Rademacher
Fri 23:06  Table 6
13   
Germany
Günter Haase
Germany
Julia Litschke
Fri 23:06  Table 5

Semi final

Race to 2
14   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Thomas Tauber
Sat 00:32  Table 4
15   
Germany
Artur Kleinwächter
Germany
Julia Litschke
Sat 01:03  Table 5

Final

Race to 2
16   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Artur Kleinwächter
Sat 02:08  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment