Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 20, 2022

6Redscup

Snooker 6-reds

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Dino Bacani
5 (5/0) 11 (10/1)
91%
2 Ziyo Khitobov
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
3 Bernd-Michael Schade
4 (3/1) 9 (6/3)
67%
3 Andreas Boisen
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
5 Peter Sirrenberg
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
5 Melanie Irle-Morgenroth
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
5 Yasar Karaca
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
5 Frank Ott
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
9 Nico Favara
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Sven Eret
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
11 Thomas Muenz
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
11 Axel Rost
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
11 Benno Förster
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
11 Maria Fernandez
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
11 Mohammad Salimi Yekta
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
Entry deadline May 20, 2022, 7:00 PM (local time)
Starts May 20, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 2
Handicap With handicap
Organizer BSV Wuppertal
Contact Ingo Neuroth (Ingo.Neuroth@gmx.de)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andreas Boisen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Peter Sirrenberg 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Benno Förster 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ziyo Khitobov 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
2 Yasar Karaca 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Maria Fernandez 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Frank Ott 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Nico Favara 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Axel Rost 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dino Bacani 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Melanie Irle-Morgenroth 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Mohammad Salimi Yekta 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bernd-Michael Schade 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Sven Eret 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Thomas Muenz 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Germany
Benno Förster
Germany
Peter Sirrenberg
Fri 19:44 
2-B   
Germany
Yasar Karaca
Germany
Ziyo Khitobov
Fri 19:47 
3-C   
Germany
Axel Rost
Germany
Nico Favara
Fri 19:44 
4-D   
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Germany
Dino Bacani
Fri 19:43 
5-E   
Germany
Sven Eret
Germany
Bernd-Michael Schade
Fri 19:44 

Round 2

Race to 2
6-A   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Andreas Boisen
Fri 20:41 
7-B   
Germany
Ziyo Khitobov
Germany
Maria Fernandez
Fri 20:53 
8-C   
Germany
Nico Favara
Germany
Frank Ott
Fri 20:51 
9-D   
Germany
Dino Bacani
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 20:54 
10-E   
Germany
Bernd-Michael Schade
Germany
Thomas Muenz
Fri 20:52 

Round 3

Race to 2
11-A   
Germany
Andreas Boisen
Germany
Benno Förster
Fri 21:59 
12-B   
Germany
Maria Fernandez
Germany
Yasar Karaca
Fri 21:47 
13-C   
Germany
Frank Ott
Germany
Axel Rost
Fri 21:43 
14-D   
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Germany
Mohammad Salimi Yekta
Fri 22:10 
15-E   
Germany
Thomas Muenz
Germany
Sven Eret
Fri 22:00 

Quarter final

Race to 2
16   
Germany
Andreas Boisen
Germany
Yasar Karaca
Fri 23:15 
17   
Germany
Ziyo Khitobov
Germany
Frank Ott
Fri 23:11 
18   
Germany
Dino Bacani
Germany
Melanie Irle-Morgenroth
Fri 23:16 
19   
Germany
Peter Sirrenberg
Germany
Bernd-Michael Schade
Sat 00:02 

Semi final

Race to 2
20   
Germany
Andreas Boisen
Germany
Ziyo Khitobov
Sat 00:53 
21   
Germany
Dino Bacani
Germany
Bernd-Michael Schade
Sat 00:53 

Final

Race to 2
22   
Germany
Ziyo Khitobov
Germany
Dino Bacani
Sat 02:02 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants