Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 16, 2019

6.A turnir zvezne lige - Kvalifikacijski del

10-Ball

Add players

Please wait...
Starts Nov 16, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Biljardna zveza Slovenije
Contact Blaz Kolenc (blaz.kolenc@gmail.com, +38640654412) and Tina Zdešar Kolenc

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Slovenia
Miha Zajc Zile
Walk Over
 
2   
Slovenia
Franci Čučnik
Slovenia
Mitja Kragelj
Sat 12:10 
3   
Slovenia
Jožef Gatej
Walk Over
 
4   
Walk Over
Slovenia
Blaž Bižal
 
5   
Slovenia
Davor Markovič
Walk Over
 
6   
Walk Over
Slovenia
Bojan Uljan
 
7   
Italy
Francesca Garlatti
Walk Over
 
8   
Walk Over
Slovenia
Robert Rednak
 
9   
Slovenia
Kristijan Gavez
Walk Over
 
10   
Walk Over
Slovenia
Matic Grabnar
 
11   
Slovenia
Kristijan Nikl
Walk Over
 
12   
Walk Over
Slovenia
Joško Kuhelj
 
13   
Slovenia
Jan Slejko Ljubišič
Walk Over
 
14   
Walk Over
Slovenia
Marijan Bratić
 
15   
Slovenia
Tomaz Varvaris
Walk Over
 
16   
Walk Over
Slovenia
Blaz Kolenc
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Slovenia
Miha Zajc Zile
Slovenia
Franci Čučnik
Sat 12:12  Table 1
18   
Slovenia
Jožef Gatej
Slovenia
Blaž Bižal
Sat 12:10 
19   
Slovenia
Davor Markovič
Slovenia
Bojan Uljan
Sat 12:10 
20   
Italy
Francesca Garlatti
Slovenia
Robert Rednak
Sat 12:10 
21   
Slovenia
Kristijan Gavez
Slovenia
Matic Grabnar
Sat 12:10 
22   
Slovenia
Kristijan Nikl
Slovenia
Joško Kuhelj
Sat 12:10 
23   
Slovenia
Jan Slejko Ljubišič
Slovenia
Marijan Bratić
Sat 12:10 
24   
Slovenia
Tomaz Varvaris
Slovenia
Blaz Kolenc
Sat 12:10 

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Slovenia
Mitja Kragelj
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Slovenia
Mitja Kragelj
Slovenia
Tomaz Varvaris
Sat 12:12  Table 2
34   
Walk Over
Slovenia
Marijan Bratić
 
35   
Walk Over
Slovenia
Joško Kuhelj
 
36   
Walk Over
Slovenia
Matic Grabnar
 
37   
Walk Over
Italy
Francesca Garlatti
 
38   
Walk Over
Slovenia
Davor Markovič
 
39   
Walk Over
Slovenia
Jožef Gatej
 
40   
Walk Over
Slovenia
Miha Zajc Zile
 

Winners qualification

Race to 6
41   
Slovenia
Franci Čučnik
Slovenia
Blaž Bižal
Sat 13:31  Table 6
42   
Slovenia
Bojan Uljan
Slovenia
Robert Rednak
Sat 12:13  Table 3
43   
Slovenia
Kristijan Gavez
Slovenia
Kristijan Nikl
Sat 12:13  Table 4
44   
Slovenia
Jan Slejko Ljubišič
Slovenia
Blaz Kolenc
Sat 12:13  Table 5

Loser round 3

Race to 6
45   
Slovenia
Tomaz Varvaris
Slovenia
Marijan Bratić
Sat 12:49  Table 2
46   
Slovenia
Joško Kuhelj
Slovenia
Matic Grabnar
Sat 12:13  Table 6
47   
Italy
Francesca Garlatti
Slovenia
Davor Markovič
Sat 12:13  Table 7
48   
Slovenia
Jožef Gatej
Slovenia
Miha Zajc Zile
Sat 13:31  Table 1

Losers qualification

Race to 6
49   
Slovenia
Marijan Bratić
Slovenia
Bojan Uljan
Sat 13:42  Table 2
50   
Slovenia
Joško Kuhelj
Slovenia
Franci Čučnik
Sat 14:49  Table 6
51   
Italy
Francesca Garlatti
Slovenia
Blaz Kolenc
Sat 14:14  Table 7
52   
Slovenia
Miha Zajc Zile
Slovenia
Kristijan Nikl
Sat 14:49  Table 1

Quarter final

Race to 6
53   
Slovenia
Blaž Bižal
Drawn from match: 49-52
 
54   
Slovenia
Robert Rednak
Drawn from match: 49-52
 
55   
Slovenia
Kristijan Gavez
Drawn from match: 49-52
 
56   
Slovenia
Jan Slejko Ljubišič
Drawn from match: 49-52
 

Semi final

Race to 6
57   
Winner of match 53
Winner of match 54
 
58   
Winner of match 55
Winner of match 56
 

Final

Race to 6
59   
Winner of match 57
Winner of match 58
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment