Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 12, 2024

45+ R6 9-ball - Falköping

9-Ball
Tack för din anmälan till 45+ R6 Falköping
Tack för din anmälan till 45+ R6 Falköping

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Sweden Marcus Chamat
Gefle Biljardklubb
7 (7/0) 73 (49/24)
67%
1000
2 Sweden Sten Järledal
Gefle Biljardklubb
7 (5/2) 74 (41/33)
55%
800
3 Sweden Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
5 (4/1) 51 (32/19)
63%
700
3 Sweden Magnus Vesterlund
Familjens BF
6 (5/1) 58 (38/20)
66%
700
5 Sweden Magnus Lindgren
Borlänge Biljardklubb
6 (4/2) 55 (29/26)
53%
600
5 Sweden Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
5 (3/2) 56 (29/27)
52%
600
5 Sweden Christian Rundqvist
Kville Biljard Club
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
600
5 Sweden Kent Karlsson
Karlskoga Biljardklubb
4 (3/1) 48 (26/22)
54%
600
9 Sweden Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
500
Show more
9 Sweden Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 28 (18/10)
64%
500
9 Sweden Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
3 (2/1) 34 (20/14)
59%
500
9 Sweden Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
500
9 Sweden Denis Dujso
Skaraborgs BK
3 (2/1) 27 (18/9)
67%
500
9 Sweden Per Lindgren
Borlänge Biljardklubb
3 (2/1) 36 (20/16)
56%
500
9 Bosnia and Herzegovina Fikret Ahmetovic
BK Milen
4 (2/2) 38 (17/21)
45%
500
9 Sweden Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 40 (24/16)
60%
500
17 Sweden Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
400
17 Sweden Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
5 (3/2) 48 (29/19)
60%
400
17 Sweden Aimo Nikkilä
Familjens BF
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
400
17 Sweden Thomas Stadler
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 35 (19/16)
54%
400
17 Sweden Hans P Winberg
Kville Biljard Club
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
400
17 Sweden Ulf Eriksson
BK Milen
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
400
17 Sweden Henrik Lagerström - Trollhättan BK
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
400
17 Sweden Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
400
25 Sweden Jonas Nordmark
Falköping BK
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
400
25 Sweden Morgan Norberg
BK Milen
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
400
25 Sweden Perra Arnstål
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
400
25 Sweden Alf Toffer
Biljardklubben Flamingo
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
400
25 Sweden Laszlo Szili
BK Milen
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
400
25 Sweden Magnus Strand
Västerås Biljardsällskap
3 (1/2) 30 (16/14)
53%
400
25 Sweden Ulf Lysmark
BK Milen
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
400
25 Sweden Jonas Nyman Trollhättans BK
3 (1/2) 27 (9/18)
33%
400
33 Sweden Robert Haag
Biljardklubben Stars - Laxå
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
300
33 Sweden Tommy Karlsson
Falköping BK
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
300
33 Sweden Patrik Enbom
Västerås Biljardsällskap
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
300
33 Sweden Peter Ögren
BK Milen
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
300
33 Sweden Per Alexandersson
Falköping BK
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
300
33 Sweden Bo Törnqvist
Falköping BK
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
300
9991 Sweden Björn Karlsson
Old Fellows Billiard Club
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Sweden Mats Eriksson
Norrköping Billiards Club
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Sweden Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts May 12, 2024, 9:00 AM (local time)
Entry deadline May 8, 2024, 11:59 PM (local time)
Organizer Svenska Biljardförbundet and Falköping BK
Contact Felix Karlberg
Rankings Svenska 45+ Tour 2024
Format Double to Single elimination (41 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode §11.7.1 Klädkod SPT, 44+ touren
More info
Startavgift: 550 kronor
Helgens tävlingar ingår i Svenska 45+ touren 2024 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari 2024.

För att delta i 45+ SM måste man ha deltagit i minst en deltävling av touren innan.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

Schedule

Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Patrik Enbom
Sun 09:00  Table 4
2   
Sweden
Jonas Nordmark
Walk Over
 
3   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 09:01  Table 3
4   
Sweden
Björn Karlsson
Sweden
Jonas Nyman Trollhättans BK
Sun 09:00  Table 2
5   
Sweden
Ulf Lysmark
Sweden
Robert Haag
Sun 09:02  Table 1
6   
Sweden
Conny Frodig
Walk Over
 
7   
Walk Over
Sweden
Denis Dujso
 
8   
Sweden
Christian Rundqvist
Sweden
Mats Eriksson
Sun 09:00  Table 2
9   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Perra Arnstål
Sun 09:02  Table 5
10   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
11   
Walk Over
Sweden
Alf Toffer
 
12   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Peter Ögren
Sun 09:01  Table 6
13   
Sweden
Magnus Strand
Sweden
Tommy Karlsson
Sun 09:03  Table 7
14   
Sweden
Jarmo Talvén
Walk Over
 
15   
Walk Over
Sweden
Henrik Lagerström - Trollhättan BK
 
16   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Marcus Chamat
Sun 09:24  Table 8

Winner round 1

Race to 7
17   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Patrik Enbom
Sun 09:49  Table 6
18   
Sweden
Jonas Nordmark
Sweden
Glenn Andersson
Sun 09:06  Table 2
19   
Sweden
Hans P Winberg
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 10:24  Table 8
20   
Sweden
Jonas Nyman Trollhättans BK
Sweden
Johan Svanberg
Sun 10:03  Table 7
21   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Ulf Lysmark
Sun 10:28  Table 1
22   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 09:49  Table 4
23   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Denis Dujso
Sun 09:38  Table 3
24   
Sweden
Christian Rundqvist
Sweden
Mats Elfroos
Sun 10:15 
25   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Perra Arnstål
Sun 10:45  Table 2
26   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Aimo Nikkilä
Sun 10:56  Table 3
27   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Alf Toffer
Sun 11:03  Table 1
28   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Sten Järledal
Sun 11:14  Table 6
29   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Magnus Strand
Sun 10:03  Table 5
30   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Per Alexandersson
Sun 09:55  Table 2
31   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Henrik Lagerström - Trollhättan BK
Sun 11:03  Table 7
32   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Morgan Norberg
Sun 11:04  Table 4

Loser round 1

Race to 6
33   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Morgan Norberg
Sun 11:59  Table 7
34   
Walk Over
Sweden
Henrik Lagerström - Trollhättan BK
 
35   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Per Alexandersson
Sun 11:24  Table 8
36   
Walk Over
Sweden
Magnus Strand
 
37   
Sweden
Robert Haag
Sweden
Anders Edvardsson
Sun 12:57  Table 2
38   
Walk Over
Sweden
Alf Toffer
 
39   
Walk Over
Sweden
Aimo Nikkilä
 
40   
Walk Over
Sweden
Perra Arnstål
 
41   
Sweden
Dan Andersson
Walk Over
 
42   
Walk Over
Sweden
Laszlo Szili
 
43   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
44   
Sweden
Peter Ögren
Sweden
Ulf Lysmark
Sun 11:32  Table 5
45   
Sweden
Tommy Karlsson
Sweden
Jonas Nyman Trollhättans BK
Sun 11:50  Table 4
46   
Walk Over
Sweden
Hans P Winberg
 
47   
Walk Over
Sweden
Jonas Nordmark
 
48   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Patrik Enbom
Sun 11:50  Table 2

Winners qualification

Race to 7
49   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Glenn Andersson
Sun 12:01  Table 3
50   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Johan Svanberg
Sun 12:17  Table 8
51   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 12:18  Table 5
52   
Sweden
Denis Dujso
Sweden
Christian Rundqvist
Sun 12:24  Table 1
53   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 12:58  Table 6
54   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Sten Järledal
Sun 12:58  Table 4
55   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 12:59  Table 7
56   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Marcus Chamat
Sun 13:15  Table 5

Loser round 2

Race to 6
57   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Henrik Lagerström - Trollhättan BK
Sun 13:26  Table 1
58   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Magnus Strand
Sun 13:38  Table 8
59   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Alf Toffer
Sun 14:09  Table 7
60   
Sweden
Aimo Nikkilä
Sweden
Perra Arnstål
Sun 13:41  Table 3
61   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Laszlo Szili
Sun 13:53  Table 2
62   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Ulf Lysmark
Sun 14:10  Table 6
63   
Sweden
Jonas Nyman Trollhättans BK
Sweden
Hans P Winberg
Sun 14:12  Table 1
64   
Sweden
Jonas Nordmark
Sweden
Thomas Stadler
Sun 13:54  Table 4

Losers qualification

Race to 6
65   
Sweden
Henrik Lagerström - Trollhättan BK
Sweden
Christian Rundqvist
Sun 14:14  Table 5
66   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 14:44  Table 8
67   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Johan Svanberg
Sun 14:56  Table 7
68   
Sweden
Aimo Nikkilä
Sweden
Glenn Andersson
Sun 14:33  Table 3
69   
Sweden
Dan Andersson
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sun 14:42  Table 2
70   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 14:54  Table 6
71   
Sweden
Hans P Winberg
Sweden
Sten Järledal
Sun 15:21  Table 3
72   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 15:01  Table 4

Last sixteen

Race to 7
73   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Christian Rundqvist
Sun 15:23  Table 5
74   
Sweden
Magnus Vesterlund
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sun 15:35  Table 8
75   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Sten Järledal
Sun 16:41  Table 3
76   
Sweden
Denis Dujso
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 15:35  Table 2
77   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 16:03  Table 6
78   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Johan Svanberg
Sun 16:16  Table 7
79   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Glenn Andersson
Sun 15:27  Table 1
80   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 16:17  Table 4

Quarter final

Race to 7
81   
Sweden
Christian Rundqvist
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 16:57  Table 4
82   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 17:44  Table 3
83   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 17:29  Table 1
84   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Marcus Chamat
Sun 17:04  Table 2

Semi final

Race to 7
85   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Sten Järledal
Sun 18:40  Table 3
86   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Marcus Chamat
Sun 18:36  Table 4

Final

Race to 7
87   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Marcus Chamat
Sun 19:46  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants