Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 13 - December 15, 2019

1.MAXIMUM ADVENT POOL TURNIR - parovi

8-Ball
Add teams

Add teams

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Bosnar/Tucak
5 (5/0) 23 (20/3)
87%
2 Miočić/Pilipović
6 (5/1) 31 (20/11)
65%
3 Gašparović/Hojan
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
3 Bevanda/Majstorović
5 (4/1) 24 (17/7)
71%
5 Bezmalinović/Vranjanin
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
5 Čudina/Marjanović
3 (2/1) 16 (8/8)
50%
5 Hudina/Siuc
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
5 Čižmešija/Zovko T.
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
9 Kaurić/Kolar
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
Show more
9 Biškup J./Biškup T.
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
9 Gršetić/Murat
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
9 Bilić/Marković
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
13 Kedić/Lustig
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
13 Majetić D./Zvonar
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
13 Brajković/Lukšić
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
13 Cvetnić/Župetić
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
17 Skender/Skender V.
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
17 Perlić/Sever
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Jurić/Konić
1 (0/1) 4 (0/4)
0%
17 Bačurin /Gudelj
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Cavrić I./Cavrić Iv.
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
Starts Dec 13, 2019, 5:00 PM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Billiard Center Maximum
Contact Krešimir Čudina

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Bevanda/Majstorović
Jurić/Konić
Fri 17:11 
2   
Gašparović/Hojan
Walk Over
 
3   
Perlić/Sever
Hudina/Siuc
Fri 17:11 
4   
Miočić/Pilipović
Bilić/Marković
Sat 10:26 
5   
Skender/Skender V.
Gršetić/Murat
Sat 11:30 
6   
Čudina/Marjanović
Walk Over
 
7   
Walk Over
Bosnar/Tucak
 
8   
Kaurić/Kolar
Brajković/Lukšić
Fri 18:25 

Winner round 1

Race to 4
9   
Bačurin /Gudelj
Bevanda/Majstorović
Fri 19:10 
10   
Gašparović/Hojan
Čižmešija/Zovko T.
Sat 11:02 
11   
Cvetnić/Župetić
Hudina/Siuc
Fri 20:31 
12   
Miočić/Pilipović
Bezmalinović/Vranjanin
Sat 12:22 
13   
Cavrić I./Cavrić Iv.
Gršetić/Murat
Sat 13:23 
14   
Čudina/Marjanović
Majetić D./Zvonar
Sat 14:54 
15   
Kedić/Lustig
Bosnar/Tucak
Fri 20:31 
16   
Kaurić/Kolar
Biškup J./Biškup T.
Sat 13:04 

Loser round 1

Race to 4
17   
Jurić/Konić
Kaurić/Kolar
Sat 15:00 
18   
Walk Over
Kedić/Lustig
 
19   
Perlić/Sever
Majetić D./Zvonar
Sat 16:15 
20   
Bilić/Marković
Cavrić I./Cavrić Iv.
Sat 16:15 
21   
Skender/Skender V.
Bezmalinović/Vranjanin
Sat 17:14 
22   
Walk Over
Cvetnić/Župetić
 
23   
Walk Over
Čižmešija/Zovko T.
 
24   
Brajković/Lukšić
Bačurin /Gudelj
Sat 13:56 

Loser round 2

Race to 4
25   
Kaurić/Kolar
Kedić/Lustig
Sat 17:40 
26   
Majetić D./Zvonar
Bilić/Marković
Sat 18:52 
27   
Bezmalinović/Vranjanin
Cvetnić/Župetić
Sat 20:05 
28   
Čižmešija/Zovko T.
Brajković/Lukšić
Sat 18:17 

Winners qualification

Race to 4
29   
Bevanda/Majstorović
Gašparović/Hojan
Sat 20:45 
30   
Hudina/Siuc
Miočić/Pilipović
Sat 22:35 
31   
Gršetić/Murat
Čudina/Marjanović
Sat 20:58 
32   
Bosnar/Tucak
Biškup J./Biškup T.
Sat 20:13 

Losers qualification

Race to 4
33   
Kaurić/Kolar
Hudina/Siuc
Sun 12:26 
34   
Bilić/Marković
Gašparović/Hojan
Sun 12:26 
35   
Bezmalinović/Vranjanin
Biškup J./Biškup T.
Sun 14:00 
36   
Čižmešija/Zovko T.
Gršetić/Murat
Sun 13:40 

Quarter final

Race to 4
37   
Bevanda/Majstorović
Hudina/Siuc
Sun 14:55 
38   
Miočić/Pilipović
Čižmešija/Zovko T.
Sun 14:55 
39   
Čudina/Marjanović
Gašparović/Hojan
Sun 15:35 
40   
Bosnar/Tucak
Bezmalinović/Vranjanin
Sun 16:40 

Semi final

Race to 4
41   
Bevanda/Majstorović
Miočić/Pilipović
Sun 17:39 
42   
Gašparović/Hojan
Bosnar/Tucak
Sun 17:39 

Final

Race to 4
43   
Miočić/Pilipović
Bosnar/Tucak
Sun 18:56 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment