Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 17, 2022

🏆 Scotch Doubles Open 🏆

9-Ball
Add teams

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Finland Nyman & Tainio
6 (6/0) 67 (42/25)
63%
2 Finland Toiviainen & Laakkonen
7 (5/2) 81 (43/38)
53%
3 Finland Tervo & Pisto
7 (5/2) 71 (39/32)
55%
3 Finland Manninen & Hyvönen
5 (4/1) 55 (33/22)
60%
5 Finland Auresto & Romppanen
4 (3/1) 46 (27/19)
59%
5 Finland Iivonen & Keituri
6 (4/2) 62 (31/31)
50%
5 Finland Savolainen & Altalaa
4 (3/1) 43 (25/18)
58%
5 Finland Ahonen & Ahonen
6 (4/2) 54 (29/25)
54%
9 Finland Borgström & Koponen
4 (2/2) 45 (24/21)
53%
Show more
9 Finland Kunnola & Puotiniemi
5 (3/2) 54 (28/26)
52%
9 Finland Bly & Harjula
4 (2/2) 46 (21/25)
46%
9 Finland Mäkinen & Schmandt
4 (2/2) 44 (24/20)
55%
13 Finland Ulmanen & Autio
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
13 Finland Rönn & Ikonen
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
13 Finland Leppiaho & Riikonen
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
13 Finland Ruotsalainen & Kinnunen
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
17 Finland Ahde & Viro
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
17 Finland Trygg & Nurmela
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
17 Finland Saaranen & Niemi
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
17 Finland Savolainen & Tuominen
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
17 Finland Noronen & Noronen
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
17 Finland Knuuttila & Saarelainen
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
17 Finland Piilola & Termonen
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
17 Finland Palm & Nampajärvi
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
25 Finland Myllymäki & Satomaa
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
25 Finland Pyykkinen & Mäkipaakkanen
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
25 Finland Eloranta & Kinnunen
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
25 Finland Huikkola & Lehtonen
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
25 Finland Kelohonka & Lindstedt
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
25 Finland Mäkelä & Koskinen
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
25 Finland Wirpi & Hiilosvuo
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
25 Finland Ström & Nuutinen
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
Entry deadline Dec 16, 2022, 8:00 PM (local time)
Starts Dec 17, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer Tuusulan Keilahalli
Contact Nora Niemi-Nikkola (nora.nieminikkola@gmail.com) and Tuusulan Keilahalli (info@tuusulankeilahalli.fi, 0504330606)
More info
Toivotamme teidät lämpimästi tervetulleeksi joulun alla Tuusulaan nauttimaan biljardista paripelien muodossa! 🧡

Formaatti:
● lajina 9-pallo, ottelut 6-7 voittoon*
● joukkueiden kesken, sekä joukkueen sisällä vuoroaloitukset
● ensimmäinen aloittava joukkue arvotaan
● joukkueen sisällä vuorolyönnit
● tasoitukset ovat käytössä (skaala: 0 - +3)
● kitchen-sääntö ei ole käytössä

*Pelataan lähtökohtaisesti 7 voittoon; kuitenkin sillä erotuksella että hävinneiden puoli kaaviosta pelaillaan 6 voittoon.

Osallistumismaksu on 50 euroa per. pari. HUOM! Käteinen.
Osallistumismaksut menevät lyhentämättömänä jakoon loppupottiin ja potti jaetaan osallistujamäärästä riippuen 2-8 parille.

Tuusulan Keilahalli lisää pottiin added moneya pelaajamäärän mukaan seuraavasti:
• 10-19 paria = 100 euroa added money
• 20-29 paria = 300 euroa added money
• 30-32 paria = 600 euroa added money

Täydellä kaaviolla palkintopotti jakautuisi näin:
1. 1000 € • 2. 500 € • 3.-4. 250 € • 5.-8. 50 €

Kilpailu on yksipäiväinen ja maksimissaan 32 paria mahtuu mukaan.

Kilpailuun ilmoittaudutaan CueScoren kommenttikentässä (etunimet & sukunimet +tasuriehdotus).
EI omia joukkuelisäyksiä suoraan kilpailuun, kiitos 🧡

● pelit alkavat klo 12:00 ja keilahallin ovet aukeavat klo 11:00
● ilmoittautuminen päättyy perjantaina 16.12. klo 20:00, jonka jälkeen suoritetaan kaavion arvonta
● mahdollisia varasijoja täytetään (CueScoren kommenttikenttä)
● kaikki kierrokset pelataan finaalia myöden
● käytössä on 8 kpl. Dynamic III -pöytiä (9ft.)

Kilpailunjohtajana toimii Nora Niemi-Nikkola.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Keilahallilta löytyy virvokkeita ja pientä purtavaa. Omat ravintopitoiset eväät ovat kohtuullisuuden rajoissa sallittu; ei kuitenkaan omia juomia. Oheistoiminnaksi löytyy yksi snooker-pöytä (Star Silver Snooker Table) ja kymmenen keilarataa.

Mikäli teillä ilmenee ihmetyksen aiheita / kysyttävää, voitte olla yhteydessä joko Tuusulan Keilahalliin (vastailemme puhelimeen aukiolojemme puitteissa) tai kilpailunjohtajaan.

📍 Tuusulan Keilahalli: Sulantie 24, 04300 Tuusula
📞 0504330606
📧 info@tuusulankeilahalli.fi

Keilahallin parkkipaikalla on hyvin tilaa kisailijoiden kulkineille.
Meille pääsee myös julkisilla mikäli saavut junalla Keravan tai Tikkurilan juna-asemalle.
HSL:n bussi nro. 641 kuljettaa kummankin aseman suunnasta Tuusulan tien (45) varteen, josta Keilahallille on kävellen matkaa noin 700 metriä.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

💛 Tervetuloa! 💛

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Finland
Ruotsalainen & Kinnunen
Finland
Ström & Nuutinen
Sat 12:07  Table 1
2   
Finland
Mäkinen & Schmandt
Finland
Tervo & Pisto
Sat 12:07  Table 2
3   
Finland
Auresto & Romppanen
Finland
Wirpi & Hiilosvuo
Sat 12:07  Table 3
4   
Finland
Trygg & Nurmela
Finland
Iivonen & Keituri
Sat 12:07  Table 4
5   
Finland
Mäkelä & Koskinen
Finland
Ulmanen & Autio
Sat 12:07  Table 5
6   
Finland
Manninen & Hyvönen
Finland
Ahonen & Ahonen
Sat 12:07  Table 6
7   
Finland
Kelohonka & Lindstedt
Finland
Kunnola & Puotiniemi
Sat 12:07  Table 7
8   
Finland
Savolainen & Tuominen
Finland
Bly & Harjula
Sat 12:07  Table 8
9   
Finland
Eloranta & Kinnunen
Finland
Borgström & Koponen
Sat 13:08  Table 5
10   
Finland
Noronen & Noronen
Finland
Leppiaho & Riikonen
Sat 13:08  Table 6
11   
Finland
Piilola & Termonen
Finland
Saaranen & Niemi
R1
Sat 13:09  Table 3
12   
Finland
Savolainen & Altalaa
Finland
Huikkola & Lehtonen
Sat 13:09  Table 7
13   
Finland
Knuuttila & Saarelainen
Finland
Rönn & Ikonen
Sat 13:14  Table 1
14   
Finland
Toiviainen & Laakkonen
Finland
Myllymäki & Satomaa
Sat 13:22  Table 8
15   
Finland
Palm & Nampajärvi
Finland
Pyykkinen & Mäkipaakkanen
Sat 13:22  Table 4
16   
Finland
Ahde & Viro
Finland
Nyman & Tainio
Sat 13:34  Table 2

Winner round 1

Race to 7
17   
Finland
Ruotsalainen & Kinnunen
Finland
Mäkinen & Schmandt
Sat 13:59  Table 1
18   
Finland
Auresto & Romppanen
Finland
Iivonen & Keituri
Sat 14:07  Table 6
19   
Finland
Ulmanen & Autio
R2
Finland
Manninen & Hyvönen
Sat 14:10  Table 7
20   
Finland
Kunnola & Puotiniemi
Finland
Bly & Harjula
Sat 14:16  Table 3
21   
Finland
Borgström & Koponen
Finland
Leppiaho & Riikonen
Sat 14:17  Table 5
22   
Finland
Saaranen & Niemi
Finland
Savolainen & Altalaa
Sat 14:32  Table 8
23   
Finland
Rönn & Ikonen
Finland
Toiviainen & Laakkonen
Sat 14:35  Table 2
24   
Finland
Palm & Nampajärvi
Finland
Nyman & Tainio
Sat 14:36  Table 4

Loser round 1

Race to 6
25   
Finland
Ström & Nuutinen
Finland
Tervo & Pisto
Sat 14:47  Table 6
26   
Finland
Wirpi & Hiilosvuo
Finland
Trygg & Nurmela
Sat 14:50  Table 1
27   
Finland
Mäkelä & Koskinen
Finland
Ahonen & Ahonen
Sat 15:17  Table 3
28   
Finland
Kelohonka & Lindstedt
Finland
Savolainen & Tuominen
Sat 15:24  Table 7
29   
Finland
Eloranta & Kinnunen
Finland
Noronen & Noronen
Sat 15:26  Table 1
30   
Finland
Piilola & Termonen
Finland
Huikkola & Lehtonen
Sat 15:32  Table 2
31   
Finland
Knuuttila & Saarelainen
Finland
Myllymäki & Satomaa
Sat 15:32  Table 5
32   
Finland
Pyykkinen & Mäkipaakkanen
Finland
Ahde & Viro
Sat 15:32  Table 8

Loser round 2

Race to 6
33   
Finland
Tervo & Pisto
Finland
Palm & Nampajärvi
Sat 16:00  Table 4
34   
Finland
Trygg & Nurmela
Finland
Rönn & Ikonen
R1
Sat 15:48  Table 6
35   
Finland
Ahonen & Ahonen
Finland
Saaranen & Niemi
Sat 16:21  Table 3
36   
Finland
Savolainen & Tuominen
Finland
Leppiaho & Riikonen
Sat 15:57  Table 7
37   
Finland
Noronen & Noronen
Finland
Kunnola & Puotiniemi
Sat 16:30  Table 1
38   
Finland
Piilola & Termonen
Finland
Ulmanen & Autio
Sat 16:18  Table 2
39   
Finland
Knuuttila & Saarelainen
Finland
Iivonen & Keituri
R2
Sat 16:11  Table 5
40   
Finland
Ahde & Viro
Finland
Ruotsalainen & Kinnunen
Sat 16:15  Table 8

Winners qualification

Race to 7
41   
Finland
Mäkinen & Schmandt
Finland
Auresto & Romppanen
Sat 16:30  Table 7
42   
Finland
Manninen & Hyvönen
Finland
Bly & Harjula
Sat 16:42  Table 6
43   
Finland
Borgström & Koponen
Finland
Savolainen & Altalaa
Sat 17:09  Table 5
44   
Finland
Toiviainen & Laakkonen
Finland
Nyman & Tainio
Sat 16:58  Table 3

Loser round 3

Race to 6
45   
Finland
Tervo & Pisto
Finland
Rönn & Ikonen
R1
Sat 17:26  Table 1
46   
Finland
Ahonen & Ahonen
Finland
Leppiaho & Riikonen
Sat 17:26  Table 2
47   
Finland
Kunnola & Puotiniemi
Finland
Ulmanen & Autio
Sat 17:38  Table 7
48   
Finland
Iivonen & Keituri
Finland
Ruotsalainen & Kinnunen
Sat 17:38  Table 8

Losers qualification

Race to 6
49   
Finland
Tervo & Pisto
Finland
Bly & Harjula
Sat 19:04  Table 3
50   
Finland
Ahonen & Ahonen
Finland
Mäkinen & Schmandt
R1
Sat 18:52  Table 2
51   
Finland
Kunnola & Puotiniemi
Finland
Toiviainen & Laakkonen
Sat 18:55  Table 3
52   
Finland
Iivonen & Keituri
R1
Finland
Borgström & Koponen
Sat 19:04  Table 6

Quarter final

Race to 7
53   
Finland
Auresto & Romppanen
R1
Finland
Toiviainen & Laakkonen
R1
Sat 21:12  Table 1
54   
Finland
Manninen & Hyvönen
Finland
Ahonen & Ahonen
Sat 21:12  Table 2
55   
Finland
Savolainen & Altalaa
R1
Finland
Tervo & Pisto
R1
Sat 21:12  Table 3
56   
Finland
Nyman & Tainio
Finland
Iivonen & Keituri
Sat 21:12  Table 6

Semi final

Race to 7
57   
Finland
Toiviainen & Laakkonen
Finland
Manninen & Hyvönen
Sat 22:41  Table 1
58   
Finland
Tervo & Pisto
Finland
Nyman & Tainio
Sat 22:25  Table 2

Final

Race to 7
59   
Finland
Toiviainen & Laakkonen
Finland
Nyman & Tainio
Sun 00:25  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants