Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 19, 2020

“The Academy” Crazy 8 ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Georgi Velichkov
6 (5/1) 6 (5/1)
83%
2 Georgi Georgiev
6 (5/1) 6 (5/1)
83%
3 Spasian Spasov
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
3 Dilian Tiklev
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
5 Stanimir Ruslanov
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
5 Daniel Todorov
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
5 Ivaylo Markov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
5 Kristiyan Spasov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
9 Nikolai Hristov
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
Show more
9 Viktor Iliev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9 Stanislav Milev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9 Nikola Kalaydzhiev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
13 Andrei Izrantcev
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
13 Mario Valchev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
13 Angel Belokonski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
13 Georgi Chomovski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
17 Ivailo Kolev
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
999 Ghost 1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Dec 19, 2020, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev
More info
С наближаването на Коледните и Новогодишните празници, ние от спортен бар “The Academy - Dianabad” искаме да ви поканим на един различен турнир...
Регламент и правила:
Дисциплина - 8-ма топка на маса за СНУКЪР!!
Схема - Смесена (Двойна и след това Директна) рейс до 1.
Дрес код - няма
Турнирът ще се проведе на една маса за снукър през целият ден и ако се наложи финалните срещи могат да бъдат изиграни и на следващия ден.
Вход - 10лв
Награден фонд - 100% от входните такси

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
1   
Bulgaria
Ivailo Kolev
Bulgaria
Ghost 1
 
2   
Bulgaria
Ivaylo Markov
Walk Over
 
3   
Walk Over
Bulgaria
Viktor Iliev
 
4   
Bulgaria
Daniel Todorov
Walk Over
 
5   
Walk Over
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
6   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Walk Over
 
7   
Walk Over
Bulgaria
Dilian Tiklev
 
8   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 12:01  Table 2

Winner round 1

Race to 1
9   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Ivailo Kolev
Sat 12:14  Table 2
10   
Bulgaria
Ivaylo Markov
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 12:26  Table 2
11   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 12:43  Table 2
12   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Angel Belokonski
Sat 12:57  Table 2
13   
Bulgaria
Nikola Kalaydzhiev
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 13:13  Table 2
14   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 13:27  Table 2
15   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 13:46  Table 2
16   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 14:23 

Loser round 1

Race to 1
17   
Bulgaria
Ghost 1
Russia
Andrei Izrantcev
 
18   
Walk Over
Bulgaria
Dilian Tiklev
 
19   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Chomovski
 
20   
Walk Over
Bulgaria
Nikola Kalaydzhiev
 
21   
Walk Over
Bulgaria
Angel Belokonski
 
22   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Velichkov
 
23   
Walk Over
Bulgaria
Stanislav Milev
 
24   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Ivailo Kolev
Sat 14:11 

Loser round 2

Race to 1
25   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 14:44  Table 2
26   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Nikola Kalaydzhiev
Sat 14:52  Table 2
27   
Bulgaria
Angel Belokonski
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 15:17  Table 2
28   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 15:31  Table 2

Winners qualification

Race to 1
29   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Ivaylo Markov
Sat 15:53  Table 2
30   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 15:58  Table 2
31   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 16:10  Table 2
32   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 16:28  Table 2

Losers qualification

Race to 1
33   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 16:47  Table 2
34   
Bulgaria
Nikola Kalaydzhiev
Bulgaria
Ivaylo Markov
Sat 16:55  Table 2
35   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 17:04 
36   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 16:47 

Quarter final

Race to 1
37   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 17:31  Table 2
38   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 17:58  Table 2
39   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 18:10  Table 2
40   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Ivaylo Markov
Sat 17:42  Table 2

Semi final

Race to 1
41   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 19:08 
42   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 19:08 

Final

Race to 1
43   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 19:08  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants