Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 8 - January 9, 2022

Четвърти ранкинг турнир по снукър

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Georgi Velichkov
5 (5/0) 18 (14/4)
78%
79, 78, 74, 62, 54
2 Velian Dimitrov
7 (6/1) 23 (16/7)
70%
3 Dimitar Angelov
5 (4/1) 14 (9/5)
64%
3 Viktor Iliev
6 (4/2) 17 (11/6)
65%
68, 66, 61, 53, 50
5 Dimo Angelov
6 (4/2) 18 (10/8)
56%
5 Maksim Kostov
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
54
5 Victor Ivanov
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
5 KalinATORA Stefanov
4 (3/1) 11 (6/5)
55%
9 Iliya Doktorov
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
Show more
9 Tencho Papazov
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
17 Rumen Rashkov
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Boris Lazarkov
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
17 Tihomir Yordanov
4 (3/1) 11 (7/4)
64%
17 Yoan Salambashev
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
17 Darin Dimov
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
22 Ibrahim Krondev
4 (1/3) 10 (4/6)
40%
22 Rosen Cakov
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
22 Presian Nedev
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
22 Svetlozar Zhelezchev
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
27 Lyuboslav Nikov
4 (0/4) 11 (3/8)
27%
27 Valeri Yanev
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
9991 Radoslav Bogdanov
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Entry deadline Jan 7, 2022, 11:00 PM (local time)
Starts Jan 8, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (22 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode
Organizer The Academy-Dianabad
Contact KalinATORA Stefanov (kalinfelix147@gmail.com, 0897373391)
More info
Заповядайте на четвърти ранкинг турнир за сезон 2021/2022!
Задължителен дрес код А за двата дни на турнира!
Входната такса за играчи навършили 18 години е 30 лв.; за играчи между 14-17 години - 20лв.; играчи ненавършили 14 години не заплащат входна такса.
Турнирът ще се проведе в Академията-Арена Запад и Академията-Дианабад.
Успех и приятна игра!

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Viktor Iliev 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
2 Victor Ivanov 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
3 Tihomir Yordanov 4 3 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 3
4 Presian Nedev 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
5 Valeri Yanev 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitar Angelov 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Iliya Doktorov 3 2 0 1 5 4 1 0 0 0 0.556 2
3 Rumen Rashkov 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Svetlozar Zhelezchev 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 KalinATORA Stefanov 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Tencho Papazov 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
3 Yoan Salambashev 3 1 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 1
4 Rosen Cakov 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Georgi Velichkov 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Maksim Kostov 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Darin Dimov 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
4 Radoslav Bogdanov 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Velian Dimitrov 4 4 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 4
2 Dimo Angelov 4 3 0 1 6 5 1 0 0 0 0.545 3
3 Boris Lazarkov 4 2 0 2 5 6 -1 0 0 0 0.455 2
4 Ibrahim Krondev 4 1 0 3 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
5 Lyuboslav Nikov 4 0 0 4 3 8 -5 0 0 0 0.273 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Viktor Ivanov
Sat 10:17 
2-A   
Bulgaria
Valeri Yanev
Bulgaria
Presian Nedev
Sat 11:13 
3-B   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Iliya Doktorov
Sat 10:17 
4-B   
Bulgaria
Rumen Rashkov
Bulgaria
Svetlozar Zhelezchev
Sat 11:13 
5-C   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Rosen Cakov
Sat 10:17 
6-C   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Tencho Papazov
Sat 12:48 
7-D   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Darin Dimov
Sat 11:59 
8-D   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
Sat 12:00 
9-E   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Lyuboslav Nikov
Sat 10:17 
10-E   
Bulgaria
Boris Lazarkov
Bulgaria
Ibrahim Krondev
Sat 12:26 

Round 2

Race to 2
11-A   
Bulgaria
Viktor Ivanov
Bulgaria
Presian Nedev
Sat 19:21 
12-A   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Sat 12:31 
13-B   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Svetlozar Zhelezchev
Sat 16:51 
14-B   
Bulgaria
Iliya Doktorov
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 18:02 
15-C   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Tencho Papazov
Sat 14:56 
16-C   
Bulgaria
Rosen Cakov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 16:04 
17-D   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
Sat 14:00 
18-D   
Bulgaria
Darin Dimov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 13:34 
19-E   
Bulgaria
Lyuboslav Nikov
Bulgaria
Ibrahim Krondev
Sat 21:06 
20-E   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 14:56 

Round 3

Race to 2
21-A   
Bulgaria
Presian Nedev
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Sat 15:37 
22-A   
Bulgaria
Viktor Ivanov
Bulgaria
Valeri Yanev
Sat 14:01 
23-B   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 12:43 
24-B   
Bulgaria
Svetlozar Zhelezchev
Bulgaria
Iliya Doktorov
Sat 14:47 
25-C   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 17:35 
26-C   
Bulgaria
Tencho Papazov
Bulgaria
Rosen Cakov
Sat 18:34 
27-D   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 16:44 
28-D   
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
Bulgaria
Darin Dimov
Fri 18:00 
29-E   
Bulgaria
Ibrahim Krondev
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 17:44 
30-E   
Bulgaria
Lyuboslav Nikov
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 15:33 

Round 4

Race to 2
31-A   
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Bulgaria
Valeri Yanev
Sat 20:19 
32-A   
Bulgaria
Presian Nedev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 20:19 
33-E   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 20:41 
34-E   
Bulgaria
Ibrahim Krondev
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 20:19 

Round 5

Race to 2
35-A   
Bulgaria
Valeri Yanev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 16:46 
36-A   
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Bulgaria
Viktor Ivanov
Sat 17:19 
37-E   
Bulgaria
Boris Lazarkov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 19:05 
38-E   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Lyuboslav Nikov
Sat 19:50 

Last sixteen

Race to 3
39   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Walk Over
 
40   
Bulgaria
Iliya Doktorov
Bulgaria
Dimo Angelov
Sun 09:30 
41   
Bulgaria
Viktor Iliev
Walk Over
 
42   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Walk Over
 
43   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Walk Over
 
44   
Bulgaria
Viktor Ivanov
Walk Over
 
45   
Bulgaria
Tencho Papazov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sun 09:30 
46   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Walk Over
 

Quarter final

Race to 3
47   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Dimo Angelov
Sun 11:08 
48   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sun 11:08 
49   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Viktor Ivanov
Sun 11:08 
50   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 12:11 

Semi final

Race to 3
51   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 13:28 
52   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 16:31 

Final

Race to 4
53   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 16:56 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants