Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 12, 2020

Хендикап Лига - Октомври - 2 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Nikola Kolev
5 (5/0) 58 (34/24)
59%
550
2 Aleksandyr Georgiev
5 (4/1) 61 (34/27)
56%
480
3 Georgi Georgiev
4 (3/1) 45 (26/19)
58%
420
3 Vasil Pezis
4 (3/1) 40 (25/15)
63%
420
5 Diliyan Tiklev
3 (2/1) 34 (20/14)
59%
370
5 Dinko Kotsev
3 (2/1) 33 (17/16)
52%
370
5 Ognyan Kolev
3 (2/1) 38 (19/19)
50%
370
5 Iliya Doktorov
3 (2/1) 29 (15/14)
52%
370
9 Radostin Gerchev
2 (1/1) 21 (10/11)
48%
330
Show more
9 Martina Draganova
2 (1/1) 20 (11/9)
55%
330
9 Yordan Kirkov
2 (1/1) 24 (13/11)
54%
330
9 Viktor Gaidov
2 (1/1) 24 (11/13)
46%
330
9 Pavel Stoinov
2 (1/1) 24 (11/13)
46%
330
9 Gosho Genchev
2 (1/1) 20 (8/12)
40%
330
9 Viktor Iliev
2 (1/1) 24 (11/13)
46%
330
9 Georgi Chomovski
2 (1/1) 22 (13/9)
59%
330
17 Tsvetan Tsvetanov
1 (0/1) 9 (2/7)
22%
300
17 Andrei Izrantcev
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
300
17 Ivailo Bonev
1 (0/1) 9 (2/7)
22%
300
17 Dani Chavanski
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
300
17 Ivan Velinov
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
300
17 Stanislav Milev
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
300
17 Milko Ivanov
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
300
17 Kristiyan Spasov
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
300
17 Kalin Stefanov
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
300
17 Martin Cachev
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
300
17 Yavor Nedelchev
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
300
17 Adrian Georgiev
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
300
17 Borislav Cholakov
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
300
17 Stavros Karapiperis
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
300
17 Borislav Bosev
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
300
17 Zdravko Georgiev
1 (0/1) 10 (3/7)
30%
300
Starts Oct 12, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Single elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Rankings Хендикап Лига - Октомври
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev and Andrei Izrantcev

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bulgaria
Martin Cachev
Bulgaria
Vasil Pezis
Mon 19:03  Table 3
2   
Bulgaria
Martina Draganova
Ivailo Bonev
Mon 19:56  Table 5
3   
Bulgaria
Ilia Doktorov
Bulgaria
Zdravko Georgiev
Mon 19:04  Table 5
4   
Bulgaria
Pavel Stoinov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Mon 19:04  Table 6
5   
Bulgaria
Milko Ivanov
Bulgaria
Yordan Kirkov
Mon 19:05  Table 7
6   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Nikola Kolev
Mon 19:10  Table 4
7   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Mon 19:57  Table 3
8   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Viktor Iliev
Mon 19:02  Table 2
9   
Bulgaria
Borislav Bosev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Mon 19:03  Table 1
10   
Bulgaria
Viktor Gaidov
Bulgaria
Dani Chavanski
Mon 20:02  Table 7
11   
Bulgaria
Borislav Cholakov
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Mon 20:15  Table 2
12   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Gosho Genchev
Mon 20:11  Table 6
13   
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Afghanistan
Radostin Gerchev
Mon 20:16  Table 4
14   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Ivan Velinov
Mon 20:11  Table 1
15   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Mon 21:08  Table 1
16   
Greece
Stavros Karapiperis
Bulgaria
Ognyan Kolev
Mon 21:09  Table 5

Round 2

Race to 7
17   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Martina Draganova
Mon 21:10  Table 3
18   
Bulgaria
Ilia Doktorov
Bulgaria
Pavel Stoinov
Mon 21:10  Table 4
19   
Bulgaria
Yordan Kirkov
Bulgaria
Nikola Kolev
Mon 21:41  Table 6
20   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Bulgaria
Viktor Iliev
Mon 21:19  Table 2
21   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Viktor Gaidov
Mon 21:41  Table 7
22   
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Bulgaria
Gosho Genchev
Mon 21:54  Table 3
23   
Afghanistan
Radostin Gerchev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Mon 22:02  Table 2
24   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Ognyan Kolev
Mon 22:10  Table 5

Quarter final

Race to 7
25   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Ilia Doktorov
Mon 22:19  Table 4
26   
Bulgaria
Nikola Kolev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Mon 22:35  Table 3
27   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Mon 22:28  Table 1
28   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Mon 23:17  Table 2

Semi final

Race to 7
29   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Nikola Kolev
Mon 23:31  Table 3
30   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Tue 00:02  Table 2

Final

Race to 7
31   
Bulgaria
Nikola Kolev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Tue 01:04  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants