Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 27 - February 28, 2021

ТРЕТИ РАНКИНГ ТУРНИР ПО СНУКЪР

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Viktor Iliev
8 (8/0) 28 (21/7)
75%
550
2 Georgi Velichkov
7 (6/1) 22 (16/6)
73%
480
3 Teodor Chomovski
6 (5/1) 17 (12/5)
71%
420
3 Maksim Kostov
6 (5/1) 20 (14/6)
70%
420
5 Georgi Georgiev
6 (4/2) 18 (11/7)
61%
370
5 Daniel Todorov
6 (3/3) 17 (9/8)
53%
370
5 Velian Dimitrov
6 (5/1) 16 (12/4)
75%
370
5 Viktor Gaidov
6 (2/4) 20 (9/11)
45%
370
9 Diliyan Tiklev
5 (3/2) 15 (9/6)
60%
330
Show more
9 Kristina Zlateva
4 (3/1) 12 (7/5)
58%
330
9 Dimo Angelov
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
330
9 Angel Mihov
5 (2/3) 11 (4/7)
36%
330
9 Deyan Atanasov
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
330
9 Dimitar Angelov
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
330
9 Denis Ivanov
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
330
17 Rumen Rashkov
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
300
17 Viktor Ivanov
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
300
17 Krasimir Markov
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
300
20 Kalin Stefanov
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
300
20 Asen Zahariev
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
300
20 Boris Lazarkov
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
300
20 Nikolay Georgiev
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
300
20 Petar Zorovski
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
300
20 Hristo Tomov
4 (1/3) 8 (2/6)
25%
300
26 Krasimir Kameshev
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
300
26 Tihomir Yordanov
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
300
26 Lyubomir Yashov
4 (0/4) 9 (1/8)
11%
300
Entry deadline Feb 26, 2021, 12:00 AM (local time)
Starts Feb 27, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (27 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode Задължителен дрес код А за двата дни на турнира!
Organizer The Academy-Dianabad
More info
Заповядайте на третия ранкинг турнир за сезон 2020/2021!
Турнирът ще се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки.
Входната такса за играчи навършили 18 години е 30 лв.; за играчи между 14-17 години-20лв.; играчи ненавършили 14 години не заплащат входна такса.
Успех и приятна игра!

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Georgi Velichkov 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Georgi Georgiev 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Angel Mihov 4 2 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 2
4 Boris Lazarkov 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1
5 Lyubomir Yashov 4 0 0 4 1 8 -7 0 0 0 0.111 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maksim Kostov 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Dimitar Angelov 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Krasimir Markov 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Petar Zorovski 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Teodor Chomovski 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Dimo Angelov 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Rumen Rashkov 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Nikolay Georgiev 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Velian Dimitrov 4 4 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 4
2 Denis Ivanov 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Daniel Todorov 4 2 0 2 6 4 2 0 0 0 0.6 2
4 Hristo Tomov 4 1 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
5 Krasimir Kameshev 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kristina Zlateva 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Deyan Atanasov 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
3 Viktor Ivanov 3 1 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 1
4 Asen Zahariev 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Viktor Iliev 4 4 0 0 8 2 6 0 0 0 0.8 4
2 Diliyan Tiklev 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
3 Viktor Gaidov 4 1 0 3 5 7 -2 0 0 0 0.417 1
4 Kalin Stefanov 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1
5 Tihomir Yordanov 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Angel Mihov
Sat 11:04 
2-A   
Bulgaria
Boris Lazarkov
Bulgaria
Lyubomir Yashov
Sat 11:59 
3-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Dimitar Angelov
Sat 09:55 
4-B   
Bulgaria
Petar Zorovski
Bulgaria
Krasimir Markov
Sat 09:57 
5-C   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 10:00 
6-C   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Nikolay Georgiev
Sat 10:01 
7-D   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 11:16 
8-D   
Bulgaria
Denis Ivanov
Bulgaria
Hristo Tomov
Sat 11:02 
9-E   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Asen Zahariev
Sat 10:01 
10-E   
Bulgaria
Viktor Ivanov
Bulgaria
Deyan Atanasov
Sat 11:06 
11-F   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 10:09 
12-F   
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Sat 11:33 

Round 2

Race to 2
13-A   
Bulgaria
Angel Mihov
Bulgaria
Lyubomir Yashov
Sat 17:16 
14-A   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 13:00 
15-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Krasimir Markov
Sat 12:21 
16-B   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Petar Zorovski
Sat 12:18 
17-C   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Nikolay Georgiev
Sat 11:38 
18-C   
Bulgaria
Rumen Rashkov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 12:43 
19-D   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Hristo Tomov
Sat 13:33 
20-D   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Sat 11:39 
21-E   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Deyan Atanasov
Sat 13:39 
22-E   
Bulgaria
Asen Zahariev
Bulgaria
Viktor Ivanov
Sat 13:11 
23-F   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Sat 13:15 
24-F   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Viktor Gaidov
Sat 14:43 

Round 3

Race to 2
25-A   
Bulgaria
Lyubomir Yashov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 15:05 
26-A   
Bulgaria
Angel Mihov
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 15:05 
27-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Petar Zorovski
Sat 14:02 
28-B   
Bulgaria
Krasimir Markov
Bulgaria
Dimitar Angelov
Sat 14:03 
29-C   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 14:20 
30-C   
Bulgaria
Nikolay Georgiev
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 11:40 
31-D   
Bulgaria
Hristo Tomov
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Sat 11:41 
32-D   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Denis Ivanov
Sat 15:32 
33-E   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Viktor Ivanov
Sat 16:04 
34-E   
Bulgaria
Deyan Atanasov
Bulgaria
Asen Zahariev
Sat 16:30 
35-F   
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Bulgaria
Viktor Gaidov
Sat 16:02 
36-F   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Sat 15:14 

Round 4

Race to 2
37-A   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 17:02 
38-A   
Bulgaria
Lyubomir Yashov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 16:37 
39-D   
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Bulgaria
Denis Ivanov
Sat 11:41 
40-D   
Bulgaria
Hristo Tomov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 16:07 
41-F   
Bulgaria
Viktor Gaidov
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Sat 18:46 
42-F   
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 17:47 

Round 5

Race to 2
43-A   
Bulgaria
Boris Lazarkov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 18:19 
44-A   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Angel Mihov
Sat 18:18 
45-D   
Bulgaria
Denis Ivanov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 17:48 
46-D   
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 11:42 
47-F   
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 17:14 
48-F   
Bulgaria
Viktor Gaidov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 17:29 

Last sixteen

Race to 2
49   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Walk Over
 
50   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Dimitar Angelov
Sat 20:23 
51   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 20:23 
52   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Sat 20:23 
53   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Angel Mihov
Sat 20:23 
54   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Deyan Atanasov
Sat 20:23 
55   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Viktor Gaidov
Sat 21:26 
56   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Denis Ivanov
Sat 20:23 

Quarter final

Race to 2
57   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 10:10 
58   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sun 10:10 
59   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sun 10:10 
60   
Bulgaria
Viktor Gaidov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 10:10 

Semi final

Race to 2
61   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sun 13:37 
62   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 13:37 

Final

Race to 2
63   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 15:28 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants