Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 26 - February 27, 2022

Седми ранкинг турнир по снукър

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Viktor Iliev
6 (5/1) 22 (14/8)
64%
63, 57, 55, 55, 53, 50
2 Georgi Velichkov
7 (6/1) 24 (17/7)
71%
103, 59, 55, 54
3 Velian Dimitrov
5 (4/1) 13 (10/3)
77%
3 KalinATORA Stefanov
5 (3/2) 17 (10/7)
59%
5 Maksim Kostov
5 (4/1) 13 (9/4)
69%
63, 53
5 Rumen Rashkov
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
5 Tencho Papazov
5 (2/3) 13 (6/7)
46%
5 Victor Ivanov
5 (3/2) 14 (6/8)
43%
9 David Stoyanov
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
Show more
9 Dimo Angelov
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
9 Boris Lazarkov
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Dimitar Angelov
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
52
9 Iliya Doktorov
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
9 Toma Tomov
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
15 Ibrahim Krondev
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
15 Rosen Cakov
4 (1/3) 8 (2/6)
25%
15 Presian Nedev
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
18 Tihomir Yordanov
4 (1/3) 8 (2/6)
25%
Entry deadline Feb 24, 2022, 9:10 PM (local time)
Starts Feb 26, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer The Academy-Dianabad
More info
Играе се само в Арената.
Програма и правила: https://docs.google.com/spreadsheets/d/19yjmF7UFyMZzT8YcACWMvPIO3vkYnIfShRwOqFj90Dw/edit?usp=drivesdk

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maksim Kostov 4 4 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 4
2 Tencho Papazov 4 2 0 2 5 4 1 0 0 0 0.556 2
3 Dimo Angelov 4 2 0 2 5 5 0 0 0 0 0.5 2
4 Rosen Cakov 4 1 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
5 Tihomir Yordanov 4 1 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Velian Dimitrov 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Rumen Rashkov 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Boris Lazarkov 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Presian Nedev 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 KalinATORA Stefanov 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
2 Viktor Iliev 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Dimitar Angelov 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Ibrahim Krondev 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Georgi Velichkov 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Victor Ivanov 4 3 0 1 6 5 1 0 0 0 0.545 3
3 Iliya Doktorov 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
3 Toma Tomov 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
3 David Stoyanov 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Sat 12:28 
2-A   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Tencho Papazov
Sat 11:01 
3-B   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 12:26 
4-B   
Bulgaria
Boris Lazarkov
Bulgaria
Presian Nedev
Sat 13:16 
5-C   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Dimitar Angelov
Sat 12:20 
6-C   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Ibrahim Krondev
Sat 11:24 
7-D   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Victor Ivanov
Sat 10:10 
8-D   
Bulgaria
David Stoyanov
Bulgaria
Iliya Doktorov
Sat 15:35 

Round 2

Race to 2
9-A   
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Bulgaria
Tencho Papazov
Sat 15:58 
10-A   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Rosen Cakov
Sat 10:10 
11-B   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Presian Nedev
Sat 14:12 
12-B   
Bulgaria
Rumen Rashkov
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 14:17 
13-C   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Ibrahim Krondev
Sat 14:16 
14-C   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 14:40 
15-D   
Bulgaria
Victor Ivanov
Bulgaria
Iliya Doktorov
Sat 18:04 
16-D   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Toma Tomov
Sat 15:07 

Round 3

Race to 2
17-A   
Bulgaria
Tencho Papazov
Bulgaria
Rosen Cakov
Sat 14:26 
18-A   
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 13:14 
19-B   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 10:10 
20-B   
Bulgaria
Presian Nedev
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 11:22 
21-C   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 13:17 
22-C   
Bulgaria
Ibrahim Krondev
Bulgaria
Dimitar Angelov
Sat 10:10 
23-D   
Bulgaria
Iliya Doktorov
Bulgaria
Toma Tomov
Sat 11:25 
24-D   
Bulgaria
Victor Ivanov
Bulgaria
David Stoyanov
Sat 13:14 

Round 4

Race to 2
25-A   
Bulgaria
Rosen Cakov
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 16:39 
26-A   
Bulgaria
Tencho Papazov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 16:55 
27-D   
Bulgaria
Toma Tomov
Bulgaria
David Stoyanov
Sat 18:03 
28-D   
Bulgaria
Iliya Doktorov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 17:28 

Round 5

Race to 2
29-A   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 15:35 
30-A   
Bulgaria
Rosen Cakov
Bulgaria
Tihomir Yordanov
Sat 16:54 
31-D   
Bulgaria
David Stoyanov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 10:43 
32-D   
Bulgaria
Toma Tomov
Bulgaria
Victor Ivanov
Sat 15:35 

Quarter final

Race to 2
33   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Tencho Papazov
Sun 10:42 
34   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sun 10:23 
35   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Maksim Kostov
Sun 10:23 
36   
Bulgaria
Victor Ivanov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 10:44 

Semi final

Race to 2
37   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sun 13:08 
38   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 13:08 

Final

Race to 2
39   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 15:21 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants