Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 13, 2020

Лига по Билярд - "Академията" - 6 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Spasian Spasov
7 (6/1) 77 (47/30)
61%
1
2 Georgi Georgiev
8 (6/2) 72 (46/26)
64%
1
3 Nikolai Hristov
5 (4/1) 47 (28/19)
60%
1
3 Daniel Todorov
7 (5/2) 64 (40/24)
63%
1
5 Mario Valchev
6 (4/2) 61 (35/26)
57%
1
5 Georgi Chomovski
4 (3/1) 38 (20/18)
53%
1
5 Dilian Tiklev
4 (3/1) 36 (23/13)
64%
1
5 Georgi Velichkov
4 (3/1) 40 (26/14)
65%
1
9 Andrei Izrantcev
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
1
Show more
9 Vasil Pezis
4 (2/2) 36 (15/21)
42%
1
9 Николай Хубавенски
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
1
9 Ivan Qnkov
4 (2/2) 39 (18/21)
46%
1
13 Martin Savov
4 (2/2) 33 (19/14)
58%
1
13 Kristiyan Spasov
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
1
13 Nikolay Dinev
4 (2/2) 34 (14/20)
41%
1
13 Stanislav Milev
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
1
17 Niki Ivanov
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
1
17 Aleksandyr Georgiev
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
1
17 Yoan Salambashev
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
1
17 Ivailo Kolev
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
1
17 Viktor Iliev
3 (1/2) 27 (9/18)
33%
1
17 Stoyan Stoyanov
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
1
17 Hristian Hristov
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
1
17 Desislava Bozhilova
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
1
25 Dinko Kotsev
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
1
25 Ognyan Kolev
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
1
25 Yordan Kirkov
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
1
25 Gabriel Syarov
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
1
25 Adrian Georgiev
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
1
25 Ghost 1
1 (0/1) 6 (0/6)
0%
1
25 Ghost 2
1 (0/1) 6 (0/6)
0%
1
25 Nikolay Vlashev
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
1
Starts Dec 13, 2020, 10:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Лига по Билярд - брой участия
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Niki Ivanov
Sun 10:33  Table 1
2   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Yordan Kirkov
Sun 10:35  Table 2
3   
Bulgaria
Stoyan Stoyanov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 10:35  Table 3
4   
Bulgaria
Ghost 1
Bulgaria
Martin Savov
Sun 11:24 
5   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Stanislav Milev
Sun 10:35  Table 4
6   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sun 11:08  Table 3
7   
Bulgaria
Hristian Hristov
Bulgaria
Ghost 2
Sun 11:26 
8   
Bulgaria
Николай Хубавенски
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sun 11:27 
9   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Gabriel Syarov
Sun 10:35  Table 5
10   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 11:13  Table 8
11   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Vasil Pezis
Sun 10:36  Table 6
12   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Bulgaria
Adrian Georgiev
Sun 10:39  Table 9
13   
Bulgaria
Ivailo Kolev
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sun 10:36  Table 7
14   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Bulgaria
Nikolai Dinev
Sun 10:36  Table 8
15   
Bulgaria
Nikolay Vlashev
Bulgaria
Daniel Todorov
Sun 11:09  Table 2
16   
Bulgaria
Ivan Qnkov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 11:09  Table 1

Winner round 1

Race to 7
17   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sun 11:40  Table 5
18   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Martin Savov
Sun 11:28  Table 6
19   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Russia
Andrei Izrantcev
  Table 3
20   
Bulgaria
Hristian Hristov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sun 12:09  Table 4
21   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 12:16  Table 1
22   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Sun 11:45  Table 9
23   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Nikolai Dinev
Sun 12:16  Table 8
24   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Ivan Qnkov
Sun 12:26  Table 5

Loser round 1

Race to 7
25   
Bulgaria
Niki Ivanov
Bulgaria
Yordan Kirkov
Sun 11:52  Table 7
26   
Bulgaria
Stoyan Stoyanov
Bulgaria
Ghost 1
 
27   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sun 12:31  Table 9
28   
Bulgaria
Ghost 2
Bulgaria
Николай Хубавенски
 
29   
Bulgaria
Gabriel Syarov
Bulgaria
Mario Valchev
Sun 12:42  Table 7
30   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Adrian Georgiev
Sun 12:56  Table 6
31   
Bulgaria
Ivailo Kolev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sun 12:14  Table 2
32   
Bulgaria
Nikolay Vlashev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 12:59  Table 3

Loser round 2

Race to 7
33   
Bulgaria
Niki Ivanov
Bulgaria
Daniel Todorov
Sun 13:23  Table 9
34   
Bulgaria
Stoyan Stoyanov
Bulgaria
Nikolai Dinev
Sun 13:25  Table 7
35   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Sun 13:27  Table 4
36   
Bulgaria
Николай Хубавенски
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 13:04  Table 1
37   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Hristian Hristov
Sun 13:28  Table 2
38   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sun 13:43  Table 6
39   
Bulgaria
Ivailo Kolev
Bulgaria
Martin Savov
Sun 13:31  Table 5
40   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sun 13:32  Table 3

Winners qualification

Race to 7
41   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 13:32  Table 8
42   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sun 13:51  Table 1
43   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Vasil Pezis
Sun 14:11  Table 4
44   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Ivan Qnkov
Sun 14:22  Table 9

Loser round 3

Race to 7
45   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Nikolai Dinev
Sun 14:42  Table 3
46   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Николай Хубавенски
Sun 14:31  Table 2
47   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sun 14:45  Table 6
48   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 14:46  Table 5

Losers qualification

Race to 7
49   
Bulgaria
Daniel Todorov
Russia
Andrei Izrantcev
Sun 15:20  Table 8
50   
Bulgaria
Николай Хубавенски
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 15:41  Table 2
51   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Ivan Qnkov
Sun 15:30  Table 6
52   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Vasil Pezis
Sun 15:31  Table 5

Quarter final

Race to 7
53   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 16:54  Table 1
54   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Mario Valchev
Sun 16:54  Table 8
55   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 16:54  Table 4
56   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Daniel Todorov
Sun 16:54  Table 2

Semi final

Race to 8
57   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sun 18:21  Table 1
58   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Daniel Todorov
Sun 19:51  Table 8

Final

Race to 9
59   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 21:16  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants