Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 6, 2021

Лига по Билярд "Академията" - 9 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kristiyan Spasov
7 (6/1) 65 (38/27)
58%
1
2 Spasian Spasov
7 (5/2) 71 (39/32)
55%
1
3 Stanimir Ruslanov
5 (4/1) 55 (34/21)
62%
1
3 Viktor Iliev
5 (4/1) 57 (32/25)
56%
1
5 Georgi Georgiev
4 (3/1) 41 (27/14)
66%
1
5 Денис Маздрашки
6 (4/2) 61 (38/23)
62%
1
5 Kristina Zlateva
4 (3/1) 44 (27/17)
61%
1
5 Georgi Velichkov
6 (4/2) 64 (37/27)
58%
1
9 Martin Savov
5 (3/2) 50 (29/21)
58%
1
Show more
9 Aleksandyr Georgiev
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
1
9 Yoan Salambashev
4 (2/2) 42 (24/18)
57%
1
9 Georgi Chomovski
5 (3/2) 43 (25/18)
58%
1
13 Dinko Kotsev
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
1
13 Georgi Ivanov
4 (2/2) 41 (22/19)
54%
1
13 Mario Kucarov
4 (2/2) 38 (17/21)
45%
1
13 Stanislav Milev
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
1
17 Radostin Gerchev
3 (1/2) 35 (18/17)
51%
1
17 Dani Chavanski
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
1
17 Dimitar Dimitrov.
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
1
17 Todor Zlatanov
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
1
17 Vasil Pezis
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
1
17 Kalin Stefanov
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
1
17 Adrian Georgiev
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
1
17 Dilian Tiklev
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
1
25 Tsvetan Tsvetanov
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
1
25 Andrei Izrantcev
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
1
25 Ivelina Penkova
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
1
25 Ivaylo Cherkezov
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
1
25 Ivan Velinov
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
1
25 Martina Draganova
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
1
25 Antonio Nikolov
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
1
25 Luben Nikolov
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
1
Starts Mar 6, 2021, 10:30 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Лига по Билярд - брой участия
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Dani Chavanski
Sat 10:35  Table 1
2   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Sat 11:41  Table 6
3   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Mario Kucarov
Sat 10:37  Table 4
4   
Afghanistan
Radostin Gerchev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 10:35  Table 2
5   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Ivan Velinov
Sat 12:04  Table 9
6   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 10:35  Table 3
7   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 10:36  Table 8
8   
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 11:30  Table 1
9   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 11:24  Table 2
10   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 10:37  Table 5
11   
Bulgaria
Kristina Zlateva
Bulgaria
Dimitar Dimitrov.
Sat 10:37  Table 6
12   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Bulgaria
Martina Draganova
Sat 11:43  Table 3
13   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 10:37  Table 9
14   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Ivelina Penkova
Sat 11:43  Table 5
15   
Bulgaria
Luben Nikolov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 12:18  Table 4
16   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 11:32  Table 8

Winner round 1

Race to 7
17   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Vasil Pezis
Sat 12:28  Table 6
18   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 12:18  Table 1
19   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 12:49  Table 9
20   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 12:30  Table 8
21   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 12:37  Table 2
22   
Bulgaria
Kristina Zlateva
Bulgaria
Georgi Ivanov
Sat 12:33  Table 3
23   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 12:48  Table 5
24   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 13:45  Table 2

Loser round 1

Race to 7
25   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Sat 13:09  Table 1
26   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Afghanistan
Radostin Gerchev
Sat 13:31  Table 5
27   
Bulgaria
Ivan Velinov
Bulgaria
Adrian Georgiev
Sat 13:33  Table 4
28   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Sat 13:51  Table 8
29   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 13:41  Table 3
30   
Bulgaria
Dimitar Dimitrov.
Bulgaria
Martina Draganova
Sat 13:49  Table 6
31   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Ivelina Penkova
Sat 14:08  Table 9
32   
Bulgaria
Luben Nikolov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 14:26  Table 1

Loser round 2

Race to 7
33   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Martin Savov
Sat 15:18  Table 2
34   
Afghanistan
Radostin Gerchev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 14:44  Table 5
35   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Bulgaria
Georgi Ivanov
Sat 14:28  Table 4
36   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 14:38  Table 8
37   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 14:47  Table 3
38   
Bulgaria
Dimitar Dimitrov.
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 14:56  Table 6
39   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Bulgaria
Mario Kucarov
Sat 15:33  Table 9
40   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Vasil Pezis
Sat 15:23  Table 3

Winners qualification

Race to 7
41   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 15:23  Table 1
42   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 16:10  Table 8
43   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Kristina Zlateva
Sat 16:10  Table 1
44   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 15:41  Table 4

Loser round 3

Race to 7
45   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 16:36  Table 2
46   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 16:36  Table 5
47   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 16:25  Table 3
48   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 16:55  Table 4

Losers qualification

Race to 7
49   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 18:06  Table 1
50   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 18:20  Table 8
51   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 18:20 
52   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 17:57  Table 4

Quarter final

Race to 7
53   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 19:05  Table 8
54   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 19:05  Table 1
55   
Bulgaria
Kristina Zlateva
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 19:05  Table 2
56   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 19:05  Table 9

Semi final

Race to 7
57   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 20:51  Table 8
58   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 22:05 

Final

Race to 7
59   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 22:38 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants