Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 13, 2021

Лига по Билярд "Академията" - 8 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Georgi Georgiev
6 (6/0) 65 (45/20)
69%
1
2 Viktor Iliev
8 (6/2) 92 (53/39)
58%
1
3 Kristina Zlateva
5 (4/1) 60 (33/27)
55%
1
3 Kristiyan Spasov
6 (4/2) 66 (37/29)
56%
1
5 Daniel Todorov
4 (3/1) 47 (26/21)
55%
1
5 Денис Маздрашки
5 (3/2) 51 (28/23)
55%
1
5 Spasian Spasov
4 (3/1) 40 (27/13)
68%
1
5 Dilian Tiklev
6 (4/2) 60 (36/24)
60%
1
9 Nikolai Hristov
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
1
Show more
9 Martin Savov
5 (3/2) 59 (32/27)
54%
1
9 Sashko Dimitrov
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
1
9 Georgi Velichkov
5 (3/2) 44 (29/15)
66%
1
13 Mario Kucarov
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
1
13 Aleksandyr Georgiev
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
1
13 Георги Чаушев
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
1
13 Antonio Nikolov
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
1
17 Viktor Shishov
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
1
17 Yoan Papazov
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
1
17 Mario Valchev
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
1
17 Niki Ivanov
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
1
17 Vasil Pezis
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
1
17 Ognyan Kolev
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
1
17 Kalin Stefanov
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
1
17 Stanislav Milev
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
1
25 Tsvetan Tsvetanov
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
1
25 Andrei Izrantcev
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
1
25 Radostin Gerchev
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
1
25 Dinko Kotsev
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
1
25 Ivaylo Cherkezov
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
1
25 Martin Cachev
1 (0/1) 7 (0/7)
0%
1
25 Stavros Karapiperis
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
1
25 Georgi Chavanski
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
1
Starts Feb 13, 2021, 10:40 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Лига по Билярд - брой участия
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 10:35  Table 8
2   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 10:35  Table 1
3   
Greece
Stavros Karapiperis
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 11:20  Table 3
4   
Bulgaria
Георги Чаушев
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 10:39  Table 3
5   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Martin Cachev
Sat 11:41  Table 2
6   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Niki Ivanov
Sat 11:38  Table 9
7   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Sat 10:36  Table 2
8   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 10:36  Table 4
9   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Vasil Pezis
Sat 11:49  Table 2
10   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Afghanistan
Radostin Gerchev
Sat 10:37  Table 5
11   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 10:37  Table 6
12   
Bulgaria
Viktor Iliev
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 11:32  Table 1
13   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Yoan Papazov
Sat 11:32  Table 5
14   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Georgi Chavanski
Sat 10:37  Table 9
15   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Bulgaria
Viktor Shishov
Sat 11:49  Table 6
16   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 12:23  Table 8

Winner round 1

Race to 7
17   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 12:30  Table 9
18   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 13:01  Table 3
19   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Niki Ivanov
Sat 12:40  Table 5
20   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 11:57  Table 4
21   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 12:25  Table 2
22   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 12:21  Table 1
23   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 13:31  Table 1
24   
Bulgaria
Viktor Shishov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 13:51  Table 8

Loser round 1

Race to 7
25   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 12:41  Table 6
26   
Greece
Stavros Karapiperis
Bulgaria
Георги Чаушев
Sat 13:07  Table 4
27   
Bulgaria
Martin Cachev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sat 12:35 
28   
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 13:06  Table 2
29   
Bulgaria
Vasil Pezis
Afghanistan
Radostin Gerchev
Sat 13:15  Table 6
30   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 13:20  Table 5
31   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Georgi Chavanski
Sat 12:20  Table 5
32   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 13:51  Table 4

Loser round 2

Race to 7
33   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Viktor Shishov
Sat 14:38  Table 8
34   
Bulgaria
Георги Чаушев
Bulgaria
Yoan Papazov
Sat 14:10  Table 6
35   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 13:32  Table 9
36   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 13:57  Table 2
37   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Martin Savov
Sat 14:08  Table 3
38   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Niki Ivanov
Sat 14:40  Table 5
39   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 15:11  Table 9
40   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 14:38  Table 4

Winners qualification

Race to 7
41   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 14:14  Table 1
42   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 14:22  Table 9
43   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Sat 15:33  Table 2
44   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 14:53  Table 6

Loser round 3

Race to 7
45   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Георги Чаушев
Sat 15:39  Table 8
46   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 14:41  Table 4
47   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 16:20  Table 3
48   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 16:45  Table 1

Losers qualification

Race to 7
49   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 16:20  Table 8
50   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 15:52  Table 4
51   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 17:26  Table 1
52   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 17:26  Table 8

Quarter final

Race to 7
53   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 18:59  Table 1
54   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 18:59  Table 2
55   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 18:59  Table 8
56   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 18:59  Table 9

Semi final

Race to 8
57   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 20:50  Table 8
58   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 20:50  Table 9

Final

Race to 9
59   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 21:45  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants