Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 9, 2021

Лига по Билярд "Академията" - 7 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Stanimir Ruslanov
7 (7/0) 76 (50/26)
66%
1
2 Georgi Georgiev
7 (5/2) 83 (48/35)
58%
1
3 Spasian Spasov
5 (4/1) 48 (33/15)
69%
1
3 Kristiyan Spasov
6 (5/1) 63 (37/26)
59%
1
5 Daniel Todorov
5 (3/2) 55 (31/24)
56%
1
5 Andrei Izrantcev
4 (3/1) 45 (24/21)
53%
1
5 Todor Zlatanov
5 (3/2) 51 (26/25)
51%
1
5 Georgi Velichkov
4 (3/1) 43 (27/16)
63%
1
9 Nikolai Hristov
4 (2/2) 41 (22/19)
54%
1
Show more
9 Денис Маздрашки
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
1
9 Aleksandyr Georgiev
3 (2/1) 29 (16/13)
55%
1
9 Stanislav Milev
5 (3/2) 48 (27/21)
56%
1
9 Rumen Mutov
3 (2/1) 32 (17/15)
53%
1
9 Георги Чаушев
3 (2/1) 28 (17/11)
61%
1
9 Dilian Tiklev
4 (2/2) 41 (23/18)
56%
1
9 Georgi Chavanski
5 (3/2) 52 (27/25)
52%
1
17 Lyudmil Luchezarov Georgiev
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
1
17 Yoan Papazov
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
1
17 Mario Valchev
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
1
17 Dinko Kotsev
5 (3/2) 48 (25/23)
52%
1
17 Georgi Ivanov
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
1
17 Kalin Stefanov
4 (2/2) 37 (14/23)
38%
1
17 Viktor Iliev
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
1
17 Borislav Bosev
5 (3/2) 50 (24/26)
48%
1
25 Teodor S Petkov
2 (1/1) 19 (10/9)
53%
1
25 Radostin Gerchev
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
1
25 Ognyan Kolev
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
1
25 Yordan Kirkov
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
1
25 Maksim Kostov
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
1
25 Nikolay Dinev
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
1
25 Ivailo Kolev
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
1
25 Georgi Chomovski
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
1
33 Fred van der Sluis
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
1
33 Martin Savov
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
1
33 Dani Chavanski
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
1
33 Ivaylo Cherkezov
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
1
33 Ivan Gladnev
2 (1/1) 22 (10/12)
45%
1
33 Kiril Gladnev
1 (0/1) 8 (2/6)
25%
1
33 Niki Ivanov
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
1
33 Mario Kucarov
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
1
33 Martin Cachev
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
1
33 Adrian Georgiev
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
1
33 Borislav Cholakov
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
1
33 Красимир Тонев
1 (0/1) 8 (2/6)
25%
1
33 Dimityr Petrovski
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
1
33 Angel Belokonski
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
1
33 Vasko Avramov
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
1
33 Antonio Nikolov
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
1
Starts Jan 9, 2021, 10:30 AM (local time)
Format Double elimination (48 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Лига по Билярд - брой участия
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sat 11:16  Table 4
2   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Martin Cachev
Sat 11:43  Table 2
3   
Bulgaria
Ivailo Kolev
Bulgaria
Borislav Bosev
Sat 10:34  Table 3
4   
Bulgaria
Georgi Chavanski
Bulgaria
Красимир Тонев
Sat 10:34  Table 4
5   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 10:34  Table 1
6   
Bulgaria
Yordan Kirkov
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 11:04  Table 2
7   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Nikolay Dinev
Sat 10:34  Table 2
8   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Mario Kucarov
Sat 11:33  Table 6
9   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 10:34  Table 5
10   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Kiril Gladnev
Sat 10:35  Table 6
11   
Bulgaria
Ivan Gladnev
Bulgaria
Borislav Cholakov
Sat 10:35  Table 7
12   
Bulgaria
Vasko Avramov
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 10:35  Table 9
13   
Bulgaria
Dimityr Petrovski
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 10:35  Table 8
14   
Bulgaria
Niki Ivanov
Bulgaria
Adrian Georgiev
Sat 11:23  Table 7
15   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Bulgaria
Angel Belokonski
Sat 11:09  Table 1
16   
Netherlands
Fred van der Sluis
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 11:29  Table 3

Winner round 1

Race to 7
17   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 11:55  Table 8
18   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Teodor S Petkov
Sat 12:26  Table 2
19   
Bulgaria
Георги Чаушев
Bulgaria
Borislav Bosev
Sat 11:37  Table 9
20   
Bulgaria
Georgi Chavanski
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 11:47  Table 4
21   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 12:07  Table 5
22   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 12:13  Table 9
23   
Afghanistan
Radostin Gerchev
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 12:17  Table 7
24   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 12:52  Table 7
25   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 12:56  Table 3
26   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Rumen Mutov
Sat 12:22  Table 1
27   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Ivan Gladnev
Sat 12:35  Table 6
28   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Sat 12:42  Table 5
29   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 12:59  Table 8
30   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 13:04  Table 4
31   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 13:28  Table 6
32   
Netherlands
Fred van der Sluis
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 13:10  Table 9

Loser round 1

Race to 6
33   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Netherlands
Fred van der Sluis
Sat 13:57  Table 5
34   
Bulgaria
Martin Cachev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 15:06  Table 6
35   
Bulgaria
Ivailo Kolev
Bulgaria
Adrian Georgiev
Sat 14:01  Table 7
36   
Bulgaria
Красимир Тонев
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 14:18  Table 3
37   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Sat 14:27  Table 3
38   
Bulgaria
Yordan Kirkov
Bulgaria
Ivan Gladnev
 
39   
Bulgaria
Nikolay Dinev
Bulgaria
Dani Chavanski
Sat 14:28  Table 9
40   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Martin Savov
Sat 14:40  Table 8
41   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Bulgaria
Mario Kucarov
Sat 14:11  Table 1
42   
Bulgaria
Kiril Gladnev
Afghanistan
Radostin Gerchev
Sat 13:39  Table 2
43   
Bulgaria
Borislav Cholakov
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 13:29  Table 1
44   
Bulgaria
Vasko Avramov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 13:34  Table 4
45   
Bulgaria
Dimityr Petrovski
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 13:34  Table 8
46   
Bulgaria
Niki Ivanov
Bulgaria
Borislav Bosev
Sat 13:41  Table 9
47   
Bulgaria
Angel Belokonski
Bulgaria
Teodor S Petkov
Sat 13:48  Table 2
48   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 14:28  Table 4

Winners qualification

Race to 7
49   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 14:42  Table 2
50   
Bulgaria
Георги Чаушев
Bulgaria
Georgi Chavanski
Sat 14:54  Table 5
51   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 14:57  Table 7
52   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 15:03  Table 4
53   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Rumen Mutov
Sat 15:07  Table 1
54   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 15:30  Table 3
55   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 15:38  Table 5
56   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 15:38  Table 9

Loser round 2

Race to 6
57   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 16:06  Table 7
58   
Bulgaria
Ivailo Kolev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 15:39  Table 6
59   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Yordan Kirkov
Sat 16:14  Table 4
60   
Bulgaria
Nikolay Dinev
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 16:11  Table 1
61   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Afghanistan
Radostin Gerchev
Sat 16:28  Table 6
62   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 15:55  Table 8
63   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Borislav Bosev
Sat 16:01  Table 2
64   
Bulgaria
Teodor S Petkov
Bulgaria
Viktor Iliev
 

Losers qualification

Race to 7
65   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 17:00  Table 3
66   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 16:42  Table 5
67   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Georgi Chavanski
Sat 16:47  Table 4
68   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 16:59  Table 1
69   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Bulgaria
Todor Zlatanov
Sat 17:30  Table 6
70   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 16:44  Table 9
71   
Bulgaria
Borislav Bosev
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 17:23  Table 2
72   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 16:30  Table 8

Last sixteen

Race to 7
73   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 18:48  Table 1
74   
Bulgaria
Георги Чаушев
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 18:48  Table 3
75   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 18:48  Table 4
76   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 18:48  Table 2
77   
Bulgaria
Rumen Mutov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 18:49  Table 5
78   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Georgi Chavanski
Sat 18:49  Table 6
79   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Todor Zlatanov
Sat 18:50  Table 9
80   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 18:49  Table 8

Quarter final

Race to 7
81   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 20:05  Table 1
82   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 20:06  Table 2
83   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 20:07  Table 8
84   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 20:08  Table 9

Semi final

Race to 7
85   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 21:50  Table 1
86   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 21:50  Table 2

Final

Race to 7
87   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 23:28  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants