Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 22, 2021

Лига по Билярд "Академията" - 11 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Georgi Georgiev
6 (6/0) 66 (43/23)
65%
1
2 Dilian Tiklev
5 (4/1) 54 (35/19)
65%
1
3 Deyan Simeonov
6 (4/2) 65 (36/29)
55%
1
3 Kristiyan Spasov
5 (4/1) 50 (32/18)
64%
1
5 Krasimir Kameshev
5 (3/2) 50 (30/20)
60%
1
5 Martin Savov
6 (4/2) 58 (32/26)
55%
1
5 Sashko Dimitrov
6 (4/2) 56 (33/23)
59%
1
5 Borislav Cholakov
4 (3/1) 45 (24/21)
53%
1
9 Andrei Izrantcev
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
1
Show more
9 David Penkov
5 (3/2) 54 (26/28)
48%
1
9 Yoan Salambashev
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
1
9 Stanislav Milev
4 (2/2) 37 (16/21)
43%
1
13 Niki Iliev
4 (2/2) 43 (19/24)
44%
1
13 Georgi Chomovski
4 (2/2) 43 (18/25)
42%
1
13 Jelqzko Bahchevanov
4 (2/2) 45 (24/21)
53%
1
13 Petyr Stanoev
4 (2/2) 49 (24/25)
49%
1
17 Dani Chavanski
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
1
17 Georgi Ivanov
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
1
17 Todor Zlatanov
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
1
17 Vasil Pezis
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
1
17 Ognyan Kolev
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
1
17 Martin Cachev
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
1
17 Rumen Mutov
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
1
17 Antonio Nikolov
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
1
25 Fred van der Sluis
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
1
25 Radostin Gerchev
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
1
25 Ivaylo Cherkezov
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
1
25 Ivan Velinov
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
1
25 Yordan Kirkov
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
1
999 Yoan Papazov
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
999 Tsvetan Tsvetanov
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
999 Ghost 1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts May 22, 2021, 10:30 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Лига по Билярд - брой участия
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bulgaria
Georgi Georgiev
R2
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 10:34  Table 8
2   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Afghanistan
Radostin Gerchev
Sat 10:35  Table 3
3   
Bulgaria
Yordan Kirkov
Bulgaria
Petyr Stanoev
Sat 10:35  Table 2
4   
Bulgaria
Deyan Simeonov
Bulgaria
Niki Iliev
Sat 11:45  Table 3
5   
Bulgaria
David Penkov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 10:35  Table 1
6   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Ivan Velinov
Sat 10:35  Table 4
7   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Netherlands
Fred van der Sluis
Sat 10:36  Table 5
8   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Sat 10:36  Table 6
9   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Ghost 1
 
10   
Bulgaria
Martin Cachev
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Sat 11:17  Table 8
11   
Bulgaria
Borislav Cholakov
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Sat 11:21  Table 6
12   
Bulgaria
Rumen Mutov
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 10:36  Table 9
13   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
 
14   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 11:37  Table 4
15   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 11:26  Table 1
16   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Dilian Tiklev
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Todor Zlatanov
Sat 11:53  Table 5
18   
Bulgaria
Petyr Stanoev
Bulgaria
Deyan Simeonov
Sat 12:51  Table 3
19   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
R3
Bulgaria
Martin Savov
Sat 11:56  Table 8
20   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 12:01  Table 2
21   
Bulgaria
Vasil Pezis
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Sat 12:18  Table 9
22   
Bulgaria
Borislav Cholakov
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 13:11  Table 2
23   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 13:11  Table 9
24   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 12:59  Table 1

Loser round 1

Race to 7
25   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Afghanistan
Radostin Gerchev
Sat 13:00  Table 5
26   
Bulgaria
Yordan Kirkov
Bulgaria
Niki Iliev
Sat 13:32  Table 6
27   
Bulgaria
David Penkov
Bulgaria
Ivan Velinov
Sat 12:41  Table 8
28   
Netherlands
Fred van der Sluis
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Sat 12:47  Table 6
29   
Bulgaria
Ghost 1
Bulgaria
Martin Cachev
 
30   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Bulgaria
Rumen Mutov
Sat 12:55  Table 4
31   
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Bulgaria
Dani Chavanski
 
32   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Yoan Papazov
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Georgi Ivanov
Sat 14:31  Table 8
34   
Bulgaria
Niki Iliev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sat 14:38  Table 5
35   
Bulgaria
David Penkov
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 14:47  Table 2
36   
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Bulgaria
Vasil Pezis
Sat 13:41  Table 5
37   
Bulgaria
Martin Cachev
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 14:08  Table 1
38   
Bulgaria
Rumen Mutov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 14:09  Table 8
39   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Petyr Stanoev
Sat 13:43  Table 3
40   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Todor Zlatanov
Sat 13:46  Table 4

Winners qualification

Race to 7
41   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Deyan Simeonov
Sat 14:38  Table 6
42   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 14:57  Table 4
43   
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Bulgaria
Borislav Cholakov
Sat 16:43  Table 9
44   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 15:02  Table 3

Loser round 3

Race to 7
45   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Niki Iliev
Sat 16:08  Table 5
46   
Bulgaria
David Penkov
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Sat 15:59  Table 6
47   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Martin Savov
Sat 15:47  Table 1
48   
Bulgaria
Petyr Stanoev
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 15:30  Table 8

Losers qualification

Race to 7
49   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 17:12  Table 5
50   
Bulgaria
David Penkov
Bulgaria
Deyan Simeonov
Sat 17:04  Table 2
51   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Stanislav Milev
Sat 17:01  Table 1
52   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Sat 17:45  Table 8

Quarter final

Race to 7
53   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 18:43  Table 1
54   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 18:44  Table 2
55   
Bulgaria
Borislav Cholakov
Bulgaria
Deyan Simeonov
Sat 18:44  Table 9
56   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Sat 18:43  Table 8

Semi final

Race to 8
57   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 20:04  Table 1
58   
Bulgaria
Deyan Simeonov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 20:04  Table 8

Final

Race to 9
59   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Dilian Tiklev
Wed 13:17  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants