Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 24, 2021

Лига по Билярд "Академията" - 10 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Georgi Georgiev
6 (6/0) 58 (43/15)
74%
1
2 Lyudmil Luchezarov Georgiev
7 (6/1) 72 (42/30)
58%
1
3 Mario Valchev
5 (4/1) 49 (28/21)
57%
1
3 Dilian Tiklev
7 (5/2) 67 (42/25)
63%
1
5 Stanimir Ruslanov
4 (3/1) 31 (22/9)
71%
1
5 Sashko Dimitrov
4 (3/1) 39 (22/17)
56%
1
5 Spasian Spasov
4 (3/1) 38 (25/13)
66%
1
5 Viktor Iliev
4 (3/1) 37 (22/15)
59%
1
9 Martin Savov
4 (2/2) 36 (16/20)
44%
1
Show more
9 Radoslav Atanasov
5 (3/2) 49 (25/24)
51%
1
9 Dinko Kotsev
3 (2/1) 29 (15/14)
52%
1
9 Georgi Ivanov
5 (3/2) 50 (24/26)
48%
1
9 Kristiyan Spasov
5 (3/2) 46 (25/21)
54%
1
9 Kalin Stefanov
5 (3/2) 49 (26/23)
53%
1
9 Aleksandyr Georgiev
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
1
9 Georgi Velichkov
6 (4/2) 57 (36/21)
63%
1
17 Andrei Izrantcev
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
1
17 Deyan Simeonov
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
1
17 Mario Kucarov
4 (2/2) 38 (16/22)
42%
1
17 Teodor Chomovski
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
1
17 Ivailo Kolev
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
1
17 Николай Хубавенски
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
1
17 Ivaylo Markov
4 (2/2) 42 (23/19)
55%
1
17 Georgi Chomovski
5 (3/2) 48 (23/25)
48%
1
25 Viktor Shishov
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
1
25 Mariyan Kirilov
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
1
25 Ivaylo Cherkezov
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
1
25 Ivan Velinov
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
1
25 Gabriel Syarov
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
1
25 Adrian Georgiev
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
1
25 Марин Маринов
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
1
33 Daniel Todorov
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
1
33 Ionut Grigorov
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
1
33 Todor Zlatanov
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
1
33 Yoan Salambashev
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
1
33 Viktor Ignatov
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
1
33 Stanislav Milev
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
1
33 Antonio Nikolov
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
1
33 Stenli Slavchev
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
1
33 Aleksandyr Yochev
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
1
999 Ghost 1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
999 Ghost 2
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Apr 24, 2021, 10:35 AM (local time)
Format Double elimination (42 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Лига по Билярд - брой участия
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Georgi Ivanov
Sat 10:34  Table 1
2   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Walk Over
 
3   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Viktor Shishov
Sat 10:34  Table 2
4   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Sat 10:34  Table 3
5   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Viktor Ignatov
Sat 10:35  Table 4
6   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Walk Over
 
7   
Walk Over
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
 
8   
Bulgaria
Ghost 1
Bulgaria
Martin Savov
 
9   
Bulgaria
Ivaylo Markov
Bulgaria
Todor Zlatanov
Sat 10:35  Table 5
10   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Walk Over
 
11   
Walk Over
Bulgaria
Ivan Velinov
 
12   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Николай Хубавенски
R2
Sat 10:35  Table 8
13   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Romania
Ionut Grigorov
Sat 11:05  Table 3
14   
Bulgaria
Марин Маринов
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 11:32  Table 1
15   
Walk Over
Bulgaria
Mariyan Kirilov
 
16   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 10:36  Table 9

Winner round 1

Race to 6
17   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Georgi Ivanov
Sat 11:50  Table 5
18   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 10:40  Table 6
19   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 11:55  Table 9
20   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 11:33  Table 8
21   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 12:21  Table 3
22   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Gabriel Syarov
Sat 11:34  Table 6
23   
Bulgaria
Ghost 2
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
 
24   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 13:15  Table 1
25   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Ivaylo Markov
Sat 12:22  Table 4
26   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Bulgaria
Ivailo Kolev
Sat 11:36  Table 4
27   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Ivan Velinov
Sat 11:32  Table 2
28   
Bulgaria
Николай Хубавенски
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 12:34  Table 8
29   
Bulgaria
Aleksandyr Yochev
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 12:34  Table 6
30   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Stenli Slavchev
Sat 12:36  Table 2
31   
Bulgaria
Deyan Simeonov
Bulgaria
Mariyan Kirilov
Sat 12:48  Table 9
32   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 12:34  Table 1

Loser round 1

Race to 6
33   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 13:41  Table 5
34   
Walk Over
Bulgaria
Mariyan Kirilov
 
35   
Bulgaria
Viktor Shishov
Bulgaria
Stenli Slavchev
Sat 13:46  Table 9
36   
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Bulgaria
Aleksandyr Yochev
Sat 13:12  Table 6
37   
Bulgaria
Viktor Ignatov
Bulgaria
Николай Хубавенски
Sat 13:24  Table 2
38   
Walk Over
Bulgaria
Ivan Velinov
 
39   
Walk Over
Bulgaria
Adrian Georgiev
 
40   
Bulgaria
Ghost 1
Bulgaria
Ivaylo Markov
 
41   
Bulgaria
Todor Zlatanov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 13:59  Table 2
42   
Walk Over
Bulgaria
Ghost 2
 
43   
Walk Over
Bulgaria
Gabriel Syarov
 
44   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 13:04  Table 3
45   
Romania
Ionut Grigorov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 12:56  Table 5
46   
Bulgaria
Марин Маринов
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 13:15  Table 4
47   
Walk Over
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
 
48   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 13:16  Table 8

Winners qualification

Race to 7
49   
Bulgaria
Georgi Ivanov
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 13:49  Table 6
50   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 13:59  Table 1
51   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 14:41  Table 4
52   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 14:45  Table 8
53   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Ivailo Kolev
Sat 14:36  Table 9
54   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 14:55  Table 5
55   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 15:01  Table 1
56   
Bulgaria
Deyan Simeonov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 15:06  Table 6

Loser round 2

Race to 6
57   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Mariyan Kirilov
Sat 15:10  Table 9
58   
Bulgaria
Viktor Shishov
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Sat 14:40  Table 3
59   
Bulgaria
Николай Хубавенски
Bulgaria
Ivan Velinov
Sat 14:10  Table 3
60   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Bulgaria
Ivaylo Markov
Sat 15:19  Table 8
61   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Ghost 2
 
62   
Bulgaria
Gabriel Syarov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 15:29  Table 4
63   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Марин Маринов
Sat 15:32  Table 2
64   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 15:32  Table 3

Losers qualification

Race to 7
65   
Bulgaria
Mario Kucarov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 16:23  Table 9
66   
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 15:54  Table 5
67   
Bulgaria
Николай Хубавенски
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 16:00  Table 1
68   
Bulgaria
Ivaylo Markov
Bulgaria
Georgi Ivanov
Sat 16:03  Table 8
69   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Deyan Simeonov
Sat 15:55  Table 6
70   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 16:43  Table 4
71   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 16:24  Table 2
72   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Ivailo Kolev
Sat 16:09  Table 3

Last sixteen

Race to 7
73   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 17:40  Table 3
74   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Martin Savov
Sat 17:40  Table 1
75   
Bulgaria
Georgi Georgiev
R2
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Sat 17:39  Table 8
76   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Georgi Ivanov
Sat 17:40  Table 4
77   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 17:40  Table 2
78   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 17:40  Table 5
79   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Sat 17:41  Table 6
80   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 17:41  Table 9

Quarter final

Race to 7
81   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 19:08  Table 1
82   
Bulgaria
Georgi Georgiev
R5
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
R1
Sat 18:35  Table 8
83   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 19:07  Table 9
84   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 18:42  Table 2

Semi final

Race to 8
85   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 20:02  Table 9
86   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 20:02  Table 8

Final

Race to 8
87   
Bulgaria
Georgi Georgiev
R2
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 21:58  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants