Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 6, 2024

Вечерна лига турнир 2

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Bulgaria Spasian Spasov
6 (5/1) 22 (16/6)
73%
550
2 Bulgaria Daniel Todorov
5 (4/1) 19 (13/6)
68%
480
3 Bulgaria Stefan Marinov
5 (4/1) 21 (12/9)
57%
420
3 Bulgaria Diliyan Tiklev
6 (4/2) 23 (15/8)
65%
420
5 Bulgaria Georgi Terziyski
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
370
5 Bulgaria Aleksandyr Georgiev
6 (4/2) 23 (13/10)
57%
370
5 Bulgaria Borislav Bosev
3 (2/1) 13 (7/6)
54%
370
5 Bulgaria Antonio Nikolov
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
370
9 Bulgaria Vilian Salambashev
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
330
Show more
9 Russia Andrei Izrantcev
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
330
9 Bulgaria Mariya Levova
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
330
9 Bulgaria Dani Chavanski
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
330
13 Bulgaria Mario Georgiev
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
330
13 Bulgaria Georgi Petrov
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
330
13 Bulgaria Viktor Ignatov
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
330
13 Bulgaria Yoan Salambashev
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
330
17 Bulgaria Simona Grigorova
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
300
17 Bulgaria Maria Grigorova
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
300
17 Bulgaria Aleksandar Paunov
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
300
17 Bulgaria Tolga Hatib
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
300
17 Bulgaria Georgi Chomovski
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
300
17 Bulgaria Radoslav Bogdanov
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
300
Starts Feb 6, 2024, 7:30 PM (local time)
Organizer The Academy-Dianabad
Rankings Вечерна лига 2024
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Bulgaria
Vilian Salambashev
Walk Over
 
2   
Bulgaria
Mariya Levova
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Tue 19:42  Table 7
3   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Walk Over
 
4   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Petrov
 
5   
Bulgaria
Daniel Todorov
Walk Over
 
6   
Bulgaria
Viktor Ignatov
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
Tue 19:42  Table 8
7   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Simona Grigorova
Tue 19:42  Table 9
8   
Walk Over
Bulgaria
Aleksandar Paunov
 
9   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Walk Over
 
10   
Bulgaria
Stefan Marinov
Bulgaria
Georgi Terziyski
Tue 19:42  Table 10
11   
Bulgaria
Tolga Hatib
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Tue 20:08  Table 9
12   
Walk Over
Bulgaria
Spasian Spasov
 
13   
Bulgaria
Mario Georgiev
Walk Over
 
14   
Walk Over
Bulgaria
Dani Chavanski
 
15   
Bulgaria
Maria Grigorova
Bulgaria
Georgi Chomovski
Tue 19:56  Table 8
16   
Walk Over
Bulgaria
Borislav Bosev
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Bulgaria
Vilian Salambashev
Bulgaria
Mariya Levova
Tue 20:10  Table 7
18   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Georgi Petrov
Tue 20:14  Table 10
19   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Viktor Ignatov
Tue 20:28  Table 9
20   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Aleksandar Paunov
Tue 20:35  Table 8
21   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Stefan Marinov
Tue 20:40  Table 7
22   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Spasian Spasov
Tue 20:57  Table 9
23   
Bulgaria
Mario Georgiev
Bulgaria
Dani Chavanski
Tue 21:06  Table 10
24   
Bulgaria
Maria Grigorova
Bulgaria
Borislav Bosev
Tue 20:58  Table 8

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Bulgaria
Дилиян Тиклев
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
 
28   
Bulgaria
Simona Grigorova
Walk Over
 
29   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Terziyski
 
30   
Bulgaria
Tolga Hatib
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Bulgaria
Maria Grigorova
Tue 21:54  Table 7
34   
Walk Over
Bulgaria
Mario Georgiev
 
35   
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Tue 21:17  Table 9
36   
Bulgaria
Simona Grigorova
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 21:32  Table 10
37   
Bulgaria
Georgi Terziyski
Bulgaria
Aleksandar Paunov
Tue 21:17  Table 7
38   
Bulgaria
Tolga Hatib
Bulgaria
Viktor Ignatov
Tue 21:38  Table 9
39   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Petrov
 
40   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Mariya Levova
Tue 21:46  Table 8

Winners qualification

Race to 3
41   
Bulgaria
Vilian Salambashev
Bulgaria
Antonio Nikolov
Tue 21:53  Table 10
42   
Bulgaria
Daniel Todorov
Russia
Andrei Izrantcev
Tue 22:09  Table 7
43   
Bulgaria
Stefan Marinov
Bulgaria
Spasian Spasov
Tue 22:16  Table 9
44   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Borislav Bosev
Tue 22:17  Table 8

Loser round 3

Race to 3
45   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Bulgaria
Mario Georgiev
Tue 22:23  Table 7
46   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 22:27  Table 10
47   
Bulgaria
Georgi Terziyski
Bulgaria
Viktor Ignatov
Tue 22:38  Table 10
48   
Bulgaria
Georgi Petrov
Bulgaria
Mariya Levova
Tue 22:43  Table 7

Losers qualification

Race to 3
49   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Russia
Andrei Izrantcev
Tue 22:46  Table 9
50   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Vilian Salambashev
Tue 22:59  Table 8
51   
Bulgaria
Georgi Terziyski
Bulgaria
Dani Chavanski
Tue 23:16  Table 9
52   
Bulgaria
Mariya Levova
Bulgaria
Spasian Spasov
Tue 23:09  Table 7

Quarter final

Race to 3
53   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Tue 23:38  Table 7
54   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Tue 23:38  Table 8
55   
Bulgaria
Stefan Marinov
Bulgaria
Georgi Terziyski
Tue 23:46  Table 9
56   
Bulgaria
Borislav Bosev
Bulgaria
Spasian Spasov
Tue 23:38  Table 10

Semi final

Race to 3
57   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Bulgaria
Daniel Todorov
Wed 00:03  Table 8
58   
Bulgaria
Stefan Marinov
Bulgaria
Spasian Spasov
Wed 00:28  Table 7

Final

Race to 3
59   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Spasian Spasov
Wed 00:51  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants