Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 17, 2018

#20 WEEKLY THURSDAY 9BALL TOURNAMENT

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gilliano Smit
5 (5/0) 25 (20/5)
80%
50
2 Floris Willaert
Plan B
5 (4/1) 29 (18/11)
62%
35
3 Jur Kous
Plan B
6 (4/2) 33 (20/13)
61%
25
3 Jurriaaan Tulkens
6 (4/2) 33 (17/16)
52%
25
5 Kevin den Hartigh
Plan B
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
20
5 daniel coxall
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
20
7 Marius Weyers
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
20
7 Jones
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
20
9 Jeroen Hoosemans
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
15
Show more
9 John Reeberg
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
15
9 Daniel Hiilosvuo
4 (2/2) 24 (14/10)
58%
15
9 David Asghedom
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
15
13 Damir Zorcic
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
15
13 Niels Vriesema
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
15
13 Ray L
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
15
13 Anette
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
15
17 Stephan Waals
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
Starts May 17, 2018, 8:00 PM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings THURSDAY TOURNAMENT RANKING
Contact Plann Bee
More info
Weekly 9Ball competition €10,- (ladies pay €2,-) Loting vindt plaats om 19:55 Dont be late!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
David Asghedom
Walk Over
 
2   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Stephan Waals
Thu 20:04  Table 6
3   
Finland
Jones Waltari
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Anette
 
5   
South Africa
Marius Weyers
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Gilliano Smit
 
7   
Netherlands
Niels Vriesema
Walk Over
 
8   
Walk Over
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
 
9   
Netherlands
John Reeberg
Walk Over
 
10   
Walk Over
Netherlands
Kevin den Hartigh
 
11   
Netherlands
daniel coxall
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Ray L
 
13   
Netherlands
Damir Zorcic
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
15   
Finland
Daniel Hiilosvuo
Walk Over
 
16   
Walk Over
Netherlands
Floris Willaert
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Jur Kous
Thu 20:30  Table 6
18   
Finland
Jones Waltari
Netherlands
Anette
Thu 20:04  Table 5
19   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 20:27  Table 1
20   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Thu 20:04  Table 7
21   
Netherlands
John Reeberg
Netherlands
Kevin den Hartigh
Thu 20:04  Table 1
22   
Netherlands
daniel coxall
Netherlands
Ray L
Thu 20:04  Table 2
23   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 20:04  Table 3
24   
Finland
Daniel Hiilosvuo
Netherlands
Floris Willaert
Thu 20:29  Table 2

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Stephan Waals
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Netherlands
Stephan Waals
Finland
Daniel Hiilosvuo
Thu 21:17  Table 2
34   
Walk Over
Netherlands
Damir Zorcic
 
35   
Walk Over
Netherlands
Ray L
 
36   
Walk Over
Netherlands
John Reeberg
 
37   
Walk Over
Netherlands
Niels Vriesema
 
38   
Walk Over
South Africa
Marius Weyers
 
39   
Walk Over
Netherlands
Anette
 
40   
Walk Over
Netherlands
David Asghedom
 

Winner round 2

Race to 4
41   
Netherlands
Jur Kous
Finland
Jones Waltari
Thu 21:37  Table 3
42   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Thu 21:28  Table 1
43   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
daniel coxall
Thu 20:59  Table 1
44   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Floris Willaert
Thu 21:18  Table 7

Loser round 3

Race to 4
45   
Finland
Daniel Hiilosvuo
Netherlands
Damir Zorcic
Thu 21:42  Table 2
46   
Netherlands
Ray L
Netherlands
John Reeberg
Thu 20:40  Table 3
47   
Netherlands
Niels Vriesema
South Africa
Marius Weyers
Thu 20:58  Table 7
48   
Netherlands
Anette
Netherlands
David Asghedom
Thu 20:57  Table 6

Loser round 4

Race to 4
49   
Finland
Daniel Hiilosvuo
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Thu 22:17  Table 2
50   
Netherlands
John Reeberg
Finland
Jones Waltari
Thu 22:10  Table 3
51   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 21:44  Table 7
52   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
daniel coxall
Thu 21:57  Table 6

Winners qualification

Race to 4
53   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 22:18  Table 7
54   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
Floris Willaert
Thu 22:02  Table 1

Loser round 5

Race to 4
55   
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Finland
Jones Waltari
Thu 23:05  Table 2
56   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
daniel coxall
Thu 22:28  Table 6

Losers qualification

Race to 4
57   
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Netherlands
Kevin den Hartigh
Thu 23:30  Table 6
58   
Netherlands
daniel coxall
Netherlands
Jur Kous
Thu 23:17  Table 1

Semi final

Race to 4
59   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Fri 00:10  Table 6
60   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
Jur Kous
Fri 00:10  Table 1

Final

Race to 4
61   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Floris Willaert
Fri 00:48  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment