Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 10, 2019

#02 WEEKLY THURSDAY 9BALL TOURNAMENT

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Gilliano Smit
5 (5/0) 27 (20/7)
74%
2 Michael Verbeek
7 (5/2) 36 (22/14)
61%
3 Pijke Vernout
6 (4/2) 31 (17/14)
55%
3 Lennert Duyn
4 (3/1) 23 (14/9)
61%
5 David van Streepen
4 (3/1) 23 (14/9)
61%
5 Maarten Kous
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
5 Jeffrey Bosch
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
5 Barry Borghouts
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
9 Arjan Nieuwenhuizen
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
Show more
9 Jeroen Hoosemans
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
9 Diana Meijer
Plan B
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
9 Ramin Ismayilov
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
13 Mieke Meijer
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
13 Jonathan Bachrach
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
13 Marthe Meijer
Plan B
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
13 Richard Van velthoven
Plan B
4 (2/2) 19 (11/8)
58%
17 Espen Falkenhaug
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
17 Sten van Schaik
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Damir Zorcic
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Marc Verweij
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Niels Vriesema
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
17 Jan Vos
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
17 Guillaume Picard
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
Starts Jan 10, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Contact Plann Bee
More info
Weekly 9Ball competition €10,- (ladies pay €2,-) Loting vindt plaats om 19:30 Dont be late!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Mieke Meijer
Walk Over
 
2   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Pijke Vernout
Thu 19:58  Table 2
3   
Netherlands
Marc Verweij
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Lennert Duyn
 
5   
Suriname
Gilliano Smit
Walk Over
 
6   
Netherlands
Jonathan Bachrach
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 19:39  Table 1
7   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Jan Vos
Thu 19:40  Table 2
8   
Walk Over
Netherlands
Michael Verbeek
 
9   
Netherlands
Barry Borghouts
Walk Over
 
10   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Netherlands
Richard Van velthoven
Thu 19:40  Table 6
11   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Damir Zorcic
Thu 19:40  Table 3
12   
Walk Over
Netherlands
Diana Meijer
 
13   
Netherlands
Marthe Meijer
Walk Over
 
14   
Netherlands
Arjan Nieuwenhuizen
Netherlands
Jeffrey Bosch
Thu 19:59  Table 3
15   
Netherlands
Niels Vriesema
France
Guillaume Picard
Thu 19:41  Table 5
16   
Walk Over
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Mieke Meijer
Netherlands
Pijke Vernout
Thu 20:14  Table 7
18   
Netherlands
Marc Verweij
Netherlands
Lennert Duyn
Thu 19:41  Table 7
19   
Suriname
Gilliano Smit
Netherlands
Jonathan Bachrach
Thu 20:02  Table 6
20   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 19:59  Table 1
21   
Netherlands
Barry Borghouts
Netherlands
Richard Van velthoven
Thu 20:14  Table 2
22   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Diana Meijer
Thu 20:25  Table 1
23   
Netherlands
Marthe Meijer
Netherlands
Jeffrey Bosch
Thu 20:50  Table 3
24   
Netherlands
Niels Vriesema
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Thu 20:22  Table 3

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Maarten Kous
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Netherlands
Sten van Schaik
 
28   
Netherlands
Jan Vos
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
30   
Netherlands
Damir Zorcic
Walk Over
 
31   
Walk Over
Netherlands
Arjan Nieuwenhuizen
 
32   
France
Guillaume Picard
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Niels Vriesema
Thu 21:01  Table 6
34   
Walk Over
Netherlands
Marthe Meijer
 
35   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
Diana Meijer
Thu 21:13  Table 1
36   
Netherlands
Jan Vos
Netherlands
Richard Van velthoven
Thu 20:59  Table 7
37   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 20:54  Table 1
38   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Jonathan Bachrach
Thu 21:02  Table 5
39   
Netherlands
Arjan Nieuwenhuizen
Netherlands
Marc Verweij
  Table 5
40   
France
Guillaume Picard
Netherlands
Mieke Meijer
Thu 20:58  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Pijke Vernout
Netherlands
Lennert Duyn
Thu 21:24  Table 6
42   
Suriname
Gilliano Smit
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 21:27  Table 7
43   
Netherlands
Barry Borghouts
Netherlands
David van Streepen
Thu 21:36  Table 2
44   
Netherlands
Jeffrey Bosch
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Thu 21:51  Table 6

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Marthe Meijer
Thu 21:49  Table 7
46   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Richard Van velthoven
Thu 21:57  Table 2
47   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Jonathan Bachrach
Thu 21:43  Table 3
48   
Netherlands
Arjan Nieuwenhuizen
Netherlands
Mieke Meijer
Thu 21:49  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 22:13  Table 7
50   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Pijke Vernout
Thu 22:32  Table 2
51   
Netherlands
Michael Verbeek
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Thu 22:42  Table 6
52   
Netherlands
Arjan Nieuwenhuizen
Netherlands
Barry Borghouts
Thu 22:11  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Netherlands
Lennert Duyn
Netherlands
Maarten Kous
Thu 23:11  Table 6
54   
Suriname
Gilliano Smit
Netherlands
Barry Borghouts
Thu 23:11  Table 7
55   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Pijke Vernout
Thu 23:11  Table 2
56   
Netherlands
Jeffrey Bosch
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 23:14  Table 1

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Lennert Duyn
Suriname
Gilliano Smit
Thu 23:58  Table 6
58   
Netherlands
Pijke Vernout
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 23:58  Table 1

Final

Race to 4
59   
Suriname
Gilliano Smit
Netherlands
Michael Verbeek
Fri 00:50  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment