Shopping cart

Organization

MGL Cue Sports Poland

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

147 Break Zamieniecka 9ball Open 2021/22 (7) Podsumowanie

Jesienną część sezonu bilardowego rozpoczęliśmy w klubie 147 Break Zamieniecka od powrotu do naszego handicapowego cyklu turniejów.

 

3 września 2022r. rozegraliśmy już siódmy turniej sezonu 2021/22. Tym razem zagraliśmy w ośmiu grupach 6-osobowych, zwycięzca każdej grupy trafiał do najlepszej szesnastki turnieju, natomiast sklasyfikowani na drugich i trzecich miejscach grali ze sobą rundę wcześniej.

 

Już pierwszy mecz turnieju okazał się być pojedynkiem o pierwsze miejsce w grupie A: lider rankingu, Paweł Krysiński pokonał w nim 7:3 Przemka Markowskiego. Z trzeciego miejsca awansował Mariusz Witos. Grupę B wygrał debiutujący w rozgrywkach Bartosz Romaniuk, natomiast ciekawie toczyła się walka o awans do fazy pucharowej. Po trzy wygrane mieli Żaneta Foniok, Robin Błaszkiewicz oraz rozstawiony Brajan Sawicki, jednak to ten ostatni musiał się pożegnać z turniejem po ostatnim meczu fazy grupowej, w której... Robin pokonał Żanetę. Niezmiermie wyrównaną grupę C wygrał Rafał Wróblewski z Kielc, przed Arturem Zasztowtem i Piotrem Sokołem (obaj Warszawa). Bardzo mocną grupę D wygrał z kompletem zwycięstw Mistrz Polski w 9-bil z 1997r. Michał Marcinkiewicz, kolejne trzy miejsca zajęli zawodnicy, którzy zanotowali po dwie porażki i trzy zwycięstwa: Lesław Łukaszewicz, Wojtek Zagdan i Kuba Kozioł, i niestety ten ostatni pożegał się z turniejem. Grupę E bezapelacyjnie wygrał triumfator poprzedniego turnieju, Piotr Oleszczuk. Za nim uplasował się Maciek Trudnowski, a kolejnych trzech zawodników miało na koncie po dwa zwycięstwa, jednak najlepszy bilans dał awans Danielowi Piotrowskiemu. Miejsca premiowane awansem w grupie F podzielili między siebie: Sebastian Szymkowski, Artur Strękowski oraz Paweł Seremak. Choć w grupie G rozstawiony był dominator Roman Wasilewski, to jednak została ona wygrana przez Tomka Wyrozębskiego, a zwycięstwo przypieczętował on wysoką wygraną właśnie z Romanem. Trzecie miejsce dla Jacka Koziarskiego. I wreszcie grupa H z trójką żelaznych faworytów do awansu (S. Nowak, N. Żelasko, T. Bogdanowicz), a być może nawet i wygrania turnieju... Tym czasem turniej życia zagrał Zbyszek Pezowicz, któremu zaledwie dwóch frejmów zabrakło do wygrania grupy, ale z bilansem meczów 4:1 uplasował się tuż za Sławkiem Nowakiem, a przed Norbertem Żelasko i, żegnającym się z turniejem, Tomkiem Bogdanowiczem.

 

W pierwszej rundzie mała niespodzianka, bo odpadł czołowy zawodnik rankingu, Piotr Sokół, pokonany przez Artura Strękowskiego... ale w następnym meczu "pomszczony" przez kolegę z drużyny, Pawła Krysińskiego. Większość spotkań Last16 wygrywali wyżej sklasyfikowani zawodnicy, jednak #2 rankingu, Sławek Nowak musiał uznać wyższość Przemysława Markowskiego, a ozdobą tej rundy był pojedynek Piotra Oleszczuka z Norbertem Żelasko (7:4).

 

Turniej pocieszenia, rozgrywany na stołach snookerowych, wygrał (znów!) Łukasz Górecki.

 

Aż 4 z ostatnich 7 spotkań turnieju udało nam się pokazać w transmisji turniejowej, którą od pierwszego do ostatniego meczu realizował nieoceniony PiotrRec Garboliński z portalu 147.pl 

 

Ostatecznie V miejsca zajęli: Maciek Trudnowski, Michał Marcinkiewicz, Sebastian Szymkowski i Artur Zasztowt. Już przed rozpoczęciem półfinałów wiedzieliśmy, że finał rozstrzygnie się między zawodnikiem przyjezdnym, a zawodnikiem lokalnym. W "warszawskim" półfinale spotkali się Paweł Krysiński oraz Roman Wasilewski (7:4), natomiast w "podlaskim" Piotr Oleszczuk i Przemysław Markowski (7:3). W finale spotkali się dwaj niepokonani w turnieju zawodnicy i, choć zapowiadał się on na wyrównane spotkanie, to jednak obrońca tytułu, Piotr Oleszczuk, wygrał wysoko 7:2.

 

Już 5 listopada odbędzie się 147 Break Zamieniecka 9ball Open 2021/22 /8/ ostatni rankingowy turniej sezonu (a przedostatni w tym roku, gdyż w grudniu zapraszamy na turniej Masters). Będzie to jednocześnie już 25 turniej naszych rozgrywek. Czy Piotr Oleszczuk ustrzeli hattricka? Czy świeżo upieczony drużynowy mistrz Europy seniorów i srebrny medalista w 8-bil, Roman Wasilewski sięgnie po swoje piąte zwycięstwo? A może lider rankingu wygra po raz drugi w sezonie? Być może do pięciu zwycięzców (w 7 turniejach) dołączy ktoś nowy?

 

#147BreakMGL9ballOpen #poolbilliard

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment