Shopping cart

Organization

MGL Cue Sports Poland

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

Finaliści 147 Break Zamieniecka 9ball Open 2021/22 (4): I miejsce: Piotr Polis II miejsce: Nikita Rudenko

147 Break Zamieniecka 9ball Open 2021/22 (4) - podsumowanie

147 Break Zamieniecka 9-ball Open 2021/22 - turniej nr 4

W ostatnią sobotę marca rozegraliśmy czwarty turniej sezonu. Na starcie zarówno przedstawiciele Ekstraklasy, jak i I i II ligi, a także początkujący bilardziści - frekwencja dopisała i gościliśmy aż 90 osób, które rozlosowane były do 18 grup pięcioosobowych.

Faza grupowa rozpoczęła się o godz. 11:00, by jej ostanie (ze 180) rozpocząć około godz. 17:00. Dwie niespodzianki tej części turnieju, gdyż odpadli czołowi zawodnicy sezonów 2019 (Maciej Barcikowski) oraz 2020 (Daniel Szymczak). Bez porażki do fazy pucharowej awansowali: Jeremi Nowak, Roman Wasilewski, Kacper Kielmans, Paweł Krysiński, Paweł Mazur, Kamil Spicha, Grzegorz Lasota, Yoan Salambashev, Przemysław Markowski, Piotr Oleszczuk,  Krzysztof Kurlenda, Maciek Trudnowski, Szymon Duda oraz Sławek Nowak. Już w pierwszych swoich meczach fazy pucharowej jednak pożegnali się z turniejem: Jeremi Nowak (4:7 z Mileną Murhą), Roman Wasilewski (4:7 z Piotrem Kucharskim), Kacper Kielmans (6:7 z Patrykiem Statkiewiczem), Paweł Mazur (6:7 z Albertem Wysockim), Yoan Salambashev (3:7 z Piotrem Polisem), Przemek Markowski (2:7 z Marcinem Kubalskim) oraz Sławek Nowak (1:7 z Szymonem Bruśnickim).

Około 21:30 rozpoczęła się walka o puchary i podium: dwa pierwsze wygrane dość wysoko 7:3 - Piotr Polis pokonał Piotra Kucharskiego oraz Szymon Duda Pawła Balona. Pozostałe dwa przyniosły dużo emocji, aż do decydujących partii, w których to Nikita Rudenko pokonał Grzesia Lasotę oraz Kamil Spicha Vadima Papiża. 

"Deciderem" skończyły się również dwa z trzech ostatnich meczów turnieju. Jedynie Nikita Rudenko wysoko pokonał Kamila Spichę w walce o finał, Piotr Polis dwukrotnie okazał się lepszy w decydujących partiach: najpierw w półfinale z Szymonem Dudą, a następnie w finale przeciwko Nikicie Rudenko. W turnieju pocieszenia, tradycyjnie na stołach snookerowych, zwyciężył Łukasz Górecki.  

Na piąty turniej z cyklu zapraszamy już 4 czerwca. Zapisy (tradycyjnie) wyłącznie drogą mailową na adres: MGLcuesports@gmail.com

#MGLcuesports #147pl #147BreakZamieniecka #9ballOpen #147BreakMGL9ballOpen

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment