Shopping cart

Organization

MGL Cue Sports Poland

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

147 Break Zamieniecka 9ball Open (5): Podsumowanie.

Po 3 miesiącach od ostatniego turnieju, 21 listopada wróciliśmy z przedostatnim turniejem cyklu, a wzięło w nim udział 64 uczestników. 12 grup i wyrównana walka o awans do "pucharówki": pojedyncze mecze, czy nawet partie zadecydowały o tym, kto gra dalej, a kto będzie szukał swojej szansy w turnieju pocieszenia na stołach snookerowych.
Turniej rozpoczął się od niespodzianki: na stole telewizyjnym, lider rankingu Roman Wasilewski pokonany przez Pawła Mazura. Ten ostatni kończy fazę grupową bez porażki, podobnie jak: Wiktor Zieliński, Sławek Nowak, Daria Siranchuk, Szymon Bruśnicki, Paweł Cholewicki, Rafał Pampuch oraz Paweł Krysiński.
Po raz ostatni w tym roku rozegraliśmy turniej pocieszenia na stołach snookerowych (przy okazji naszego ostatniego turnieju, 12 grudnia, klub będzie gościł rozgrywki 1 Ligi Snookera), który wygrał Rafał Olbromski, pokonując w finale Jacka Wrzosa.
W turnieju głównym tym czasem już w pierwszej rundzie fazy pucharowej odpada Mistrz Polski Amatorów 2018 Sebastian Szymkowski, a także pierwsze porażki w turnieju eliminują Pawłów: Cholewickiego i Mazura. W kolejnej rundzie, w hitowym pojedynku, Wiktor Zieliński pokonuje 7:5 Dawida Tonojana. Ćwierćfinały naszpikowane medalistami naszych turniejów, choć tylko jeden mecz kończy się decydującą partią: Roman Wasilewski pokonuje 7:6 Szymona Bruśnickiego. W pozostałych meczach Maciej Trudnowski ulega Wiktorowi Zielińskiemu, Sławek Nowak pokonuje Michała Czajkowskiego, a Mistrz Polski Amatorów 2019 Paweł Krysiński musiał uznać wyższość Maćka Barcikowskiego. Ten ostatni walkę o finał przegrywa ze Sławkiem Nowakiem, natomiast w drugim półfinale swój kolejny 'decider' wygrywa Roman Wasilewski, pokonując Wiktora Zielińskiego. Parafrazując klasyków: prawdziwego zawodnika poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna i bilard to taki sport, że gra kilkudziesięciu zawodników, a wygrywa Roman Wasilewski 😉 Przynajmniej te nieparzyste: lider rankingu wygrał pierwszy, trzeci i piąty turniej. Czy wygra również ostatni tegoroczny turniej? To się okaże już w najbliższą sobotę, 12 grudnia - serdecznie zapraszamy.
Zapisy na ostatni turniej będą przyjmowane wyłącznie w formie mailowej na adres MGLCueSports@gmail.com i decyduje kolejność zgłoszeń. Koniec zapisów 11 grudnia 2020, godz. 12:00 (lub po wcześniejszym zamknięciu pełnej listy startowej).

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment