France
Night Billard
Beauregard
October 3, 2021

1er Tournoi régional mixte D1 Lyonnais

Blackball
Losers qualification
Loser round 1
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
  
 
33
Walk Over
 
France
Fabrice Bailly
 
Winner to Last sixteen  
Sun 12:53Table 6
  
 
34
Croatia
Nico Sopic
 
France
Shelby Cobra
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:29Table 1
  
 
35
France
Lenny Bergnes
 
France
Aziz Tebbani
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:29Table 4
  
 
36
France
Manuel RUSSO
 
France
Lilian Rolet
 
Winner to Last sixteen  
Sun 12:46Table 2
  
 
37
Germany
Katja Drieling
 
France
Lounes Mezache
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:02Table 3
  
 
38
French Polynesia
Chris BRENDEL
 
France
Dylan Lacroix
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:47Table 3
  
 
39
France
Delphine Marineau
 
Jb Jacquier
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:12Table 2
  
 
40
France
Stéphane Delorme
 
French Polynesia
Nath MANDY
 
Winner to Last sixteen  
  
 
25
Walk Over
 
Walk Over
 
 
Sun 10:59Table 6
  
 
26
Croatia
Nico Sopic
 
France
Florent Robez
 
 
Sun 11:11Table 2
  
 
27
France
Lenny Bergnes
 
France
cedric Lahaye
 
 
Sun 11:12Table 1
  
 
28
France
Phoxay Phongsy
 
France
Manuel RUSSO
 
 
  
 
29
Germany
Katja Drieling
 
Walk Over
 
 
Sun 12:25Table 3
  
 
30
French Polynesia
Chris BRENDEL
 
France
Tom Blanc
 
 
Sun 12:20Table 5
  
 
31
France
Valerie Michel
 
France
Delphine Marineau
 
 
Sun 11:59Table 2
  
 
32
France
Clément BLONDELLE
 
France
Stéphane Delorme
 
 
  
 
1 1
Morocco
yassine benabdesselam
 
32
Walk Over
 
 
  
 
17 2
France
Frederic Padros
 
16
French Polynesia
Nath MANDY
 
 
Sun 09:11Table 1
  
 
9 3
Croatia
Nico Sopic
 
24
Jb Jacquier
 
 
Sun 09:11Table 2
  
 
25 4
Turkey
ALI GUNES
 
8
France
Florent Robez
 
 
Sun 09:11Table 3
  
 
5 5
France
Dylan Lacroix
 
28
France
Lenny Bergnes
 
 
Sun 09:11Table 4
  
 
21 6
UMBERTO CACACE
 
12
France
cedric Lahaye
 
 
Sun 09:48Table 3
  
 
13 7
France
Phoxay Phongsy
 
20
France
Omar LOBOS
 
 
Sun 09:11Table 5
  
 
29 8
France
Lounes Mezache
 
4
France
Manuel RUSSO
 
 
Sun 10:23Table 1
  
 
3 9
France
Sebastien Potiquet
 
30
Germany
Katja Drieling
 
 
  
 
19 10
France
Sylvain Morel
 
14
France
Lilian Rolet
 
 
Sun 09:11Table 6
  
 
11 11
French Polynesia
Chris BRENDEL
 
22
France
Toufiki Mounir
 
 
Sun 09:53Table 1
  
 
27 12
France
Tom Blanc
 
6
France
Aziz Tebbani
 
 
Sun 10:03Table 2
  
 
7 13
France
Mourad Chair
 
26
France
Valerie Michel
 
 
Sun 10:03Table 4
  
 
23 14
France
Delphine Marineau
 
10
France
Shelby Cobra
 
 
Sun 10:06Table 6
  
 
15 15
France
Fabrice Bailly
 
18
France
Clément BLONDELLE
 
 
Sun 10:13Table 5
  
 
31 16
France
Vanessa Chamonaz
 
2
France
Stéphane Delorme
 
 
Sun 10:51Table 1
  
 
17
Morocco
yassine benabdesselam
 
French Polynesia
Nath MANDY
 
Loser to #40  
Sun 10:54Table 3
  
 
18
Jb Jacquier
 
Turkey
ALI GUNES
 
Loser to #39  
Sun 11:17Table 4
  
 
19
France
Dylan Lacroix
 
UMBERTO CACACE
 
Loser to #38  
Sun 11:26Table 5
  
 
20
France
Omar LOBOS
 
France
Lounes Mezache
 
Loser to #37  
Sun 11:47Table 1
  
 
21
France
Sebastien Potiquet
 
France
Lilian Rolet
 
Loser to #36  
Sun 11:41Table 3
  
 
22
France
Toufiki Mounir
 
France
Aziz Tebbani
 
Loser to #35  
Sun 11:53Table 6
  
 
23
France
Mourad Chair
 
France
Shelby Cobra
 
Loser to #34  
Sun 11:57Table 4
  
 
24
France
Fabrice Bailly
 
France
Vanessa Chamonaz
 
Loser to #33  
Sun 13:52Table 1
  
 
41
Morocco
yassine benabdesselam
 
France
Fabrice Bailly
 
 
Sun 13:52Table 6
  
 
42
Turkey
ALI GUNES
 
Croatia
Nico Sopic
 
 
Sun 14:10Table 5
  
 
43
UMBERTO CACACE
 
France
Aziz Tebbani
 
 
Sun 14:58Table 5
  
 
44
France
Omar LOBOS
 
France
Manuel RUSSO
 
 
Sun 15:02Table 2
  
 
45
France
Sebastien Potiquet
 
France
Lounes Mezache
 
 
Sun 14:16Table 2
  
 
46
France
Toufiki Mounir
 
France
Dylan Lacroix
 
 
Sun 14:57Table 4
  
 
47
France
Mourad Chair
 
Jb Jacquier
 
 
Sun 14:16Table 3
  
 
48
France
Vanessa Chamonaz
 
France
Stéphane Delorme
 
 
Sun 15:22Table 1
  
 
49
Morocco
yassine benabdesselam
 
Turkey
ALI GUNES
 
 
Sun 16:03Table 1
  
 
50
France
Aziz Tebbani
 
France
Manuel RUSSO
 
 
Sun 16:03Table 2
  
 
51
France
Sebastien Potiquet
 
France
Toufiki Mounir
 
 
Sun 16:02Table 3
  
 
52
Jb Jacquier
 
France
Vanessa Chamonaz
 
 
Sun 17:30Table 1
  
 
53
Turkey
ALI GUNES
 
France
Aziz Tebbani
 
 
Sun 17:30Table 3
  
 
54
France
Sebastien Potiquet
 
France
Vanessa Chamonaz
 
 
Sun 18:36Table 3
  
 
55
Turkey
ALI GUNES
 
France
Sebastien Potiquet
 
 
Losers qualification
Loser round 1
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final