Bulgaria
The Academy - Dianabad
Sofia
June 12, 2021

Лига по Билярд "Академията" - ФИНАЛ

9-Ball
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Sat 15:46Table 6
  
 
65
Bulgaria
Stoyan Karastoykov
 
Bulgaria
Sashko Dimitrov
 
Winner to Last sixteen  
Sat 15:19Table 3
  
 
66
Bulgaria
Martin Savov
 
Russia
Andrei Izrantcev
 
Winner to Last sixteen  
Sat 16:15Table 1
  
 
67
Bulgaria
Mario Valchev
 
Bulgaria
Viktor Iliev
 
Winner to Last sixteen  
Sat 16:59Table 4
  
 
68
Bulgaria
Todor Zlatanov
 
Bulgaria
Yoan Salambashev
 
Winner to Last sixteen  
Sat 16:16Table 5
  
 
69
Bulgaria
Mario Kucarov
 
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
 
Winner to Last sixteen  
Sat 15:46Table 9
  
 
70
Bulgaria
Kristina Zlateva
 
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
 
Winner to Last sixteen  
Sat 15:30Table 8
  
 
71
Bulgaria
Ognyan Kolev
 
Bulgaria
Georgi Ivanov
 
Winner to Last sixteen  
Sat 15:58Table 2
  
 
72
Bulgaria
Kalin Stefanov
 
Bulgaria
Daniel Todorov
 
Winner to Last sixteen  
Sat 14:42Table 9
  
 
57
Bulgaria
Stoyan Karastoykov
 
Bulgaria
Dani Chavanski
 
 
Sat 14:23Table 3
  
 
58
Bulgaria
Stanislav Milev
 
Bulgaria
Martin Savov
 
 
Sat 14:30Table 2
  
 
59
Bulgaria
Mario Valchev
 
Bulgaria
Dinko Kotsev
 
 
Sat 15:14Table 4
  
 
60
Bulgaria
David Penkov
 
Bulgaria
Todor Zlatanov
 
 
Sat 15:00Table 5
  
 
61
Bulgaria
Mario Kucarov
 
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
 
 
Sat 14:53Table 6
  
 
62
Bulgaria
Yoan Papazov
 
Bulgaria
Kristina Zlateva
 
 
  
 
63
Bulgaria
Ghost 1
 
Bulgaria
Ognyan Kolev
 
 
Sat 15:14Table 2
  
 
64
Bulgaria
Niki Iliev
 
Bulgaria
Kalin Stefanov
 
 
Sat 13:00Table 3
  
 
33
Bulgaria
Georgi Chomovski
 
Bulgaria
Stoyan Karastoykov
 
 
  
 
34
Walk Over
 
Bulgaria
Dani Chavanski
 
 
  
 
35
Walk Over
 
Bulgaria
Stanislav Milev
 
 
  
 
36
Walk Over
 
Bulgaria
Martin Savov
 
 
Sat 12:59Table 4
  
 
37
Bulgaria
Mario Valchev
 
Bulgaria
Valentin Ivanov
 
 
  
 
38
Walk Over
 
Bulgaria
Dinko Kotsev
 
 
  
 
39
Walk Over
 
Bulgaria
David Penkov
 
 
Sat 14:05Table 4
  
 
40
Bulgaria
Martina Draganova
 
Bulgaria
Todor Zlatanov
 
 
Sat 13:53Table 5
  
 
41
Bulgaria
Mario Kucarov
 
Bulgaria
Nikolai Hristov
 
 
  
 
42
Walk Over
 
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
 
 
  
 
43
Walk Over
 
Bulgaria
Yoan Papazov
 
 
  
 
44
Walk Over
 
Bulgaria
Kristina Zlateva
 
 
  
 
45
Walk Over
 
Bulgaria
Ghost 1
 
 
  
 
46
Walk Over
 
Bulgaria
Ognyan Kolev
 
 
  
 
47
Walk Over
 
Bulgaria
Niki Iliev
 
 
Sat 13:13Table 6
  
 
48
Bulgaria
Kalin Stefanov
 
Bulgaria
Ivan Velinov
 
 
Sat 10:35Table 3
  
 
33 1
Bulgaria
Georgi Chomovski
 
32
Bulgaria
Ivan Velinov
 
 
  
 
17 2
Bulgaria
Niki Iliev
 
48
Walk Over
 
 
  
 
41 3
Walk Over
 
24
Bulgaria
Ognyan Kolev
 
 
  
 
25 4
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
40
Walk Over
 
 
Sat 10:35Table 8
  
 
37 5
Bulgaria
Mario Valchev
 
28
Bulgaria
Денис Маздрашки
 
 
  
 
21 6
Bulgaria
Yoan Papazov
 
44
Walk Over
 
 
  
 
45 7
Walk Over
 
20
Bulgaria
Sashko Dimitrov
 
 
Sat 10:36Table 2
  
 
29 8
Bulgaria
Martina Draganova
 
36
Bulgaria
Nikolai Hristov
 
 
Sat 10:36Table 4
  
 
35 9
Bulgaria
Todor Zlatanov
 
30
Bulgaria
Mario Kucarov
 
 
  
 
19 10
Bulgaria
David Penkov
 
46
Walk Over
 
 
  
 
43 11
Walk Over
 
22
Bulgaria
Dinko Kotsev
 
 
  
 
27 12
Bulgaria
Valentin Ivanov
 
38
Walk Over
 
 
  
 
39 13
Walk Over
 
26
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
 
 
  
 
23 14
Bulgaria
Stanislav Milev
 
42
Walk Over
 
 
  
 
47 15
Walk Over
 
18
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
 
 
Sat 10:35Table 1
  
 
31 16
Bulgaria
Stoyan Karastoykov
 
34
Bulgaria
Kalin Stefanov
 
 
Sat 12:17Table 4
  
 
1 17
Bulgaria
Georgi Georgiev
 
Bulgaria
Ivan Velinov
 
Loser to #48  
Sat 10:36Table 5
  
 
18
Bulgaria
Niki Iliev
 
16
Bulgaria
Yoan Salambashev
 
Loser to #47  
Sat 11:20Table 6
  
 
9 19
Bulgaria
Viktor Iliev
 
Bulgaria
Ognyan Kolev
 
Loser to #46  
  
 
20
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
8
Bulgaria
Ghost 1
 
Loser to #45  
Sat 12:20Table 1
  
 
5 21
Bulgaria
Kristina Zlateva
 
Bulgaria
Денис Маздрашки
 
Loser to #44  
Sat 11:26Table 5
  
 
22
Bulgaria
Yoan Papazov
 
12
Russia
Andrei Izrantcev
 
Loser to #43  
Sat 10:37Table 6
  
 
13 23
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
 
Bulgaria
Sashko Dimitrov
 
Loser to #42  
Sat 12:24Table 5
  
 
24
Bulgaria
Nikolai Hristov
 
4
Bulgaria
Dilian Tiklev
 
Loser to #41  
Sat 12:55Table 9
  
 
3 25
Bulgaria
Spasian Spasov
 
Bulgaria
Todor Zlatanov
 
Loser to #40  
Sat 10:41Table 9
  
 
26
Bulgaria
David Penkov
 
14
Bulgaria
Daniel Todorov
 
Loser to #39  
Sat 11:42Table 3
  
 
11 27
Afghanistan
Radostin Gerchev
 
Bulgaria
Dinko Kotsev
 
Loser to #38  
Sat 11:58Table 9
  
 
28
Bulgaria
Valentin Ivanov
 
6
Bulgaria
Georgi Ivanov
 
Loser to #37  
Sat 11:42Table 2
  
 
7 29
Bulgaria
Martin Savov
 
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
 
Loser to #36  
Sat 12:03Table 6
  
 
30
Bulgaria
Stanislav Milev
 
10
Bulgaria
Vasil Pezis
 
Loser to #35  
Sat 11:20Table 1
  
 
15 31
Bulgaria
Dani Chavanski
 
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
 
Loser to #34  
Sat 11:48Table 8
  
 
32
Bulgaria
Stoyan Karastoykov
 
2
Bulgaria
Kristiyan Spasov
 
Loser to #33  
Sat 13:04Table 8
  
 
49
Bulgaria
Georgi Georgiev
 
Bulgaria
Yoan Salambashev
 
Loser to #68  
Sat 13:43Table 1
  
 
50
Bulgaria
Viktor Iliev
 
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
Loser to #67  
Sat 13:47Table 6
  
 
51
Bulgaria
Денис Маздрашки
 
Russia
Andrei Izrantcev
 
Loser to #66  
Sat 13:55Table 9
  
 
52
Bulgaria
Sashko Dimitrov
 
Bulgaria
Dilian Tiklev
 
Loser to #65  
Sat 14:09Table 8
  
 
53
Bulgaria
Spasian Spasov
 
Bulgaria
Daniel Todorov
 
Loser to #72  
Sat 13:03Table 2
  
 
54
Afghanistan
Radostin Gerchev
 
Bulgaria
Georgi Ivanov
 
Loser to #71  
Sat 13:40Table 4
  
 
55
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
 
Bulgaria
Vasil Pezis
 
Loser to #70  
Sat 14:32Table 1
  
 
56
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
 
Bulgaria
Kristiyan Spasov
 
Loser to #69  
Sat 18:15Table 1
  
 
73
Bulgaria
Georgi Georgiev
 
Bulgaria
Viktor Iliev
 
 
Sat 18:15Table 8
  
 
74
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
 
 
Sat 18:15Table 2
  
 
75
Bulgaria
Денис Маздрашки
 
Bulgaria
Daniel Todorov
 
 
Sat 18:15Table 3
  
 
76
Bulgaria
Dilian Tiklev
 
Bulgaria
Stoyan Karastoykov
 
 
Sat 18:15Table 4
  
 
77
Bulgaria
Spasian Spasov
 
Bulgaria
Yoan Salambashev
 
 
Sat 18:15Table 5
  
 
78
Afghanistan
Radostin Gerchev
 
Bulgaria
Kristina Zlateva
 
 
Sat 18:15Table 6
  
 
79
Bulgaria
Vasil Pezis
 
Bulgaria
Georgi Ivanov
 
 
Sat 18:16Table 9
  
 
80
Bulgaria
Kristiyan Spasov
 
Bulgaria
Martin Savov
 
 
Sat 19:31Table 8
  
 
81
Bulgaria
Georgi Georgiev
 
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
 
Sat 19:31Table 1
  
 
82
Bulgaria
Daniel Todorov
 
Bulgaria
Stoyan Karastoykov
 
 
Sat 19:31Table 2
  
 
83
Bulgaria
Spasian Spasov
 
Bulgaria
Kristina Zlateva
 
 
Sat 19:32Table 9
  
 
84
Bulgaria
Vasil Pezis
 
Bulgaria
Kristiyan Spasov
 
 
Sat 21:45Table 8
  
 
85
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
Bulgaria
Daniel Todorov
 
 
Sat 21:45Table 9
  
 
86
Bulgaria
Spasian Spasov
 
Bulgaria
Kristiyan Spasov
 
 
Sat 23:40Table 8
  
 
87
Bulgaria
Daniel Todorov
 
Bulgaria
Spasian Spasov
 
 
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final