Netherlands
Poolcafé Delfshaven
ROTTERDAM
August 8, 2021

PCD 9Ball Huistoernooi

9-Ball
Losers qualification
Loser round 1
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Sun 19:51Table 5
  
 
33
Netherlands
Samuel Di Maggio
 
Kosovo
Zumfer Benquku
 
Winner to Last sixteen  
Sun 20:05Table 6
  
 
34
Netherlands
Jorrit Rogaar
 
Netherlands
Elfried Jansen
 
Winner to Last sixteen  
Sun 19:58Table 4
  
 
35
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
 
Netherlands
Raymond Bracke.
 
Winner to Last sixteen  
Sun 19:47Table 3
  
 
36
Portugal
E a Costa
 
Poland
Łukasz Cabała
 
Winner to Last sixteen  
Sun 19:45Table 1
  
 
37
Netherlands
Ley Yeung Cheung
 
Netherlands
John Breur
 
Winner to Last sixteen  
Sun 20:04Table 8
  
 
38
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
Netherlands
Sigfried Janga
 
Winner to Last sixteen  
Sun 19:45Table 4
  
 
39
Morocco
Ali a .
 
Netherlands
Rick Telehala
 
Winner to Last sixteen  
Sun 20:03Table 2
  
 
40
Netherlands
Sebastiaan Visser
 
Netherlands
René Beysens
 
Winner to Last sixteen  
Sun 19:00Table 2
  
 
25
Netherlands
Gordon Edwards
 
Netherlands
Samuel Di Maggio
 
 
Sun 19:00Table 5
  
 
26
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
Netherlands
Jorrit Rogaar
 
 
Sun 19:06Table 7
  
 
27
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
 
Netherlands
Davy Pruymboom
 
 
Sun 19:11Table 6
  
 
28
Portugal
E a Costa
 
Netherlands
Jeanette van den Eijkel
 
 
Sun 19:13Table 4
  
 
29
Netherlands
Ley Yeung Cheung
 
Netherlands
Carel van Rosmalen
 
 
Sun 19:38Table 6
  
 
30
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
Netherlands
Eelco van Dooren
 
 
Sun 19:17Table 1
  
 
31
Netherlands
John Paul Filius
 
Morocco
Ali a .
 
 
Sun 19:21Table 8
  
 
32
Netherlands
Paulus Dickhoff
 
Netherlands
Sebastiaan Visser
 
 
Sun 18:06Table 1
  
 
1 1
Netherlands
René Beysens
 
32
Netherlands
Gordon Edwards
 
 
Sun 18:06Table 2
  
 
17 2
Netherlands
John Koot
 
16
Netherlands
Samuel Di Maggio
 
 
Sun 18:06Table 3
  
 
9 3
Netherlands
Rick Telehala
 
24
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
 
Sun 18:06Table 4
  
 
25 4
Sudan
Hassan Osman
 
8
Netherlands
Jorrit Rogaar
 
 
Sun 18:06Table 5
  
 
5 5
Indonesia
Dylan Dasar
 
28
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
 
 
Sun 18:09Table 6
  
 
21 6
Netherlands
Davy Pruymboom
 
12
Netherlands
Sigfried Janga
 
 
Sun 18:06Table 7
  
 
13 7
Netherlands
John Breur
 
20
Portugal
E a Costa
 
 
Sun 18:06Table 8
  
 
29 8
Netherlands
Jeanette van den Eijkel
 
4
Netherlands
Keith Gonesh
 
 
Sun 18:21Table 1
  
 
3 9
Netherlands
Mario Martokarijo
 
30
Netherlands
Ley Yeung Cheung
 
 
Sun 18:27Table 5
  
 
19 10
Netherlands
Carel van Rosmalen
 
14
Poland
Łukasz Cabała
 
 
Sun 18:46Table 8
  
 
11 11
Netherlands
Raymond Bracke.
 
22
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
 
Sun 18:29Table 2
  
 
27 12
Netherlands
Eelco van Dooren
 
6
Netherlands
Crelis Hogchem
 
 
Sun 18:30Table 7
  
 
7 13
Netherlands
John Paul Filius
 
26
Netherlands
Elfried Jansen
 
 
Sun 18:33Table 3
  
 
23 14
Netherlands
Aad van Delft
 
10
Morocco
Ali a .
 
 
Sun 18:35Table 4
  
 
15 15
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
18
Netherlands
Paulus Dickhoff
 
 
Sun 18:38Table 6
  
 
31 16
Kosovo
Zumfer Benquku
 
2
Netherlands
Sebastiaan Visser
 
 
Sun 18:51Table 7
  
 
17
Netherlands
René Beysens
 
Netherlands
John Koot
 
Loser to #40  
Sun 18:51Table 1
  
 
18
Netherlands
Rick Telehala
 
Sudan
Hassan Osman
 
Loser to #39  
Sun 18:52Table 4
  
 
19
Indonesia
Dylan Dasar
 
Netherlands
Sigfried Janga
 
Loser to #38  
Sun 18:57Table 3
  
 
20
Netherlands
John Breur
 
Netherlands
Keith Gonesh
 
Loser to #37  
Sun 19:24Table 3
  
 
21
Netherlands
Mario Martokarijo
 
Poland
Łukasz Cabała
 
Loser to #36  
Sun 19:28Table 2
  
 
22
Netherlands
Raymond Bracke.
 
Netherlands
Crelis Hogchem
 
Loser to #35  
Sun 19:28Table 7
  
 
23
Netherlands
Elfried Jansen
 
Netherlands
Aad van Delft
 
Loser to #34  
Sun 19:29Table 5
  
 
24
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
Kosovo
Zumfer Benquku
 
Loser to #33  
Sun 20:42Table 1
  
 
41
Netherlands
John Koot
 
Netherlands
John Breur
 
 
Sun 20:42Table 2
  
 
42
Sudan
Hassan Osman
 
Morocco
Ali a .
 
 
Sun 20:42Table 3
  
 
43
Indonesia
Dylan Dasar
 
Kosovo
Zumfer Benquku
 
 
Sun 20:42Table 4
  
 
44
Netherlands
Keith Gonesh
 
Netherlands
René Beysens
 
 
Sun 20:42Table 5
  
 
45
Netherlands
Mario Martokarijo
 
Netherlands
Elfried Jansen
 
 
Sun 20:42Table 6
  
 
46
Netherlands
Crelis Hogchem
 
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
 
Sun 20:42Table 7
  
 
47
Netherlands
Aad van Delft
 
Netherlands
Raymond Bracke.
 
 
Sun 20:42Table 8
  
 
48
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
Poland
Łukasz Cabała
 
 
Sun 21:21Table 1
  
 
49
Netherlands
John Koot
 
Sudan
Hassan Osman
 
 
Sun 21:15Table 2
  
 
50
Indonesia
Dylan Dasar
 
Netherlands
Keith Gonesh
 
 
Sun 21:29Table 6
  
 
51
Netherlands
Mario Martokarijo
 
Netherlands
Crelis Hogchem
 
 
Sun 21:48Table 5
  
 
52
Netherlands
Aad van Delft
 
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
 
Sun 22:07Table 5
  
 
53
Sudan
Hassan Osman
 
Netherlands
Keith Gonesh
 
 
Sun 22:07Table 1
  
 
54
Netherlands
Mario Martokarijo
 
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
 
Sun 23:16
  
 
55
Sudan
Hassan Osman
 
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
 
Losers qualification
Loser round 1
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final