Netherlands
Sport Café Hippo
Hilversum
August 23, 2020

Pool Regionale Ranking Utrecht/Flevoland #7 2019/2020

10-Ball
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Sun 16:34Table 7
  
 
33
Netherlands
Richard Floris
 
Netherlands
Brian Pauw
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:55Table 8
  
 
34
United Kingdom
Graham Hickman
 
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:41Table 5
  
 
35
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
 
Netherlands
Alwin Wilhelmus
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:41Table 6
  
 
36
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
Netherlands
Willie Brouwer
 
Winner to Quarter final  
Sun 14:32Table 8
  
 
25
Netherlands
Richard Floris
 
Netherlands
Ralph Coorengel
 
 
Sun 14:52Table 1
  
 
26
Netherlands
Bob Stringa
 
United Kingdom
Graham Hickman
 
 
Sun 15:02Table 6
  
 
27
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
 
Netherlands
Wilma J
 
 
Sun 14:52Table 5
  
 
28
Netherlands
Angelo Kasanradjie
 
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
 
Sun 13:44Table 3
  
 
17
Netherlands
Richard Floris
 
Vietnam
Maikel Do
 
 
  
 
18
Walk Over
 
Netherlands
Ralph Coorengel
 
 
  
 
19
Walk Over
 
Netherlands
Bob Stringa
 
 
Sun 14:08Table 1
  
 
20
United Kingdom
Graham Hickman
 
Netherlands
Krijn Schuurman
 
 
Sun 14:29Table 6
  
 
21
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
 
Netherlands
Remco Wijnen
 
 
  
 
22
Walk Over
 
Netherlands
Wilma J
 
 
  
 
23
Walk Over
 
Netherlands
Angelo Kasanradjie
 
 
Sun 13:58Table 5
  
 
24
Netherlands
Ritesh Badal
 
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
 
Sun 12:07Table 1
  
 
17 1
Netherlands
Richard Floris
 
16
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
 
  
 
9 2
Netherlands
Angelo Kasanradjie
 
24
Walk Over
 
 
  
 
21 3
Walk Over
 
12
Netherlands
Wilma J
 
 
Sun 12:07Table 2
  
 
13 4
Netherlands
Remco Wijnen
 
20
United Kingdom
Graham Hickman
 
 
Sun 12:07Table 3
  
 
19 5
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
 
14
Netherlands
Richard Kema
 
 
  
 
11 6
Netherlands
Willie Brouwer
 
22
Walk Over
 
 
  
 
23 7
Walk Over
 
10
Netherlands
Ralph Coorengel
 
 
Sun 12:07Table 4
  
 
15 8
Netherlands
Ritesh Badal
 
18
Netherlands
Joris van Amersvoort
 
 
Sun 13:06Table 7
  
 
1 9
Netherlands
Peter Rietveld
 
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
Loser to #24  
Sun 12:07Table 5
  
 
10
Netherlands
Angelo Kasanradjie
 
8
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
Loser to #23  
Sun 12:08Table 6
  
 
5 11
China
Anthony Cheung
 
Netherlands
Wilma J
 
Loser to #22  
Sun 13:08Table 8
  
 
12
Netherlands
Remco Wijnen
 
4
Netherlands
Brian Pauw
 
Loser to #21  
Sun 13:04Table 4
  
 
3 13
Netherlands
Krijn Schuurman
 
Netherlands
Richard Kema
 
Loser to #20  
Sun 12:08Table 7
  
 
14
Netherlands
Willie Brouwer
 
6
Netherlands
Bob Stringa
 
Loser to #19  
Sun 12:08Table 8
  
 
7 15
Netherlands
Alwin Wilhelmus
 
Netherlands
Ralph Coorengel
 
Loser to #18  
Sun 12:56Table 6
  
 
16
Netherlands
Joris van Amersvoort
 
2
Vietnam
Maikel Do
 
Loser to #17  
Sun 13:58Table 7
  
 
29
Netherlands
Peter Rietveld
 
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
Loser to #34  
Sun 15:13Table 7
  
 
30
China
Anthony Cheung
 
Netherlands
Brian Pauw
 
Loser to #33  
Sun 14:55Table 4
  
 
31
Netherlands
Richard Kema
 
Netherlands
Willie Brouwer
 
Loser to #36  
Sun 13:48Table 6
  
 
32
Netherlands
Alwin Wilhelmus
 
Netherlands
Joris van Amersvoort
 
Loser to #35  
Sun 17:17Table 6
  
 
37
Netherlands
Peter Rietveld
 
Netherlands
Brian Pauw
 
 
Sun 17:17Table 7
  
 
38
China
Anthony Cheung
 
United Kingdom
Graham Hickman
 
 
Sun 17:19Table 8
  
 
39
Netherlands
Richard Kema
 
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
 
 
Sun 17:17Table 5
  
 
40
Netherlands
Joris van Amersvoort
 
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
 
Sun 19:03
  
 
41
Netherlands
Brian Pauw
 
United Kingdom
Graham Hickman
 
 
Sun 18:58
  
 
42
Netherlands
Richard Kema
 
Netherlands
Joshua Harkelijn
 
 
Sun 21:08Table 6
  
 
43
United Kingdom
Graham Hickman
 
Netherlands
Richard Kema
 
 
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final